Με πρωταγωνιστές «Τσανα» και Οτέμπερη παραμένει στο κυνήγι του Βύρωνα ο εντυπωσιακός Θεολόγος

Η Δόξα Θεολόγου ήταν επιβλητική σε ένα ακόμα αγώνα και με πρωταγωνιστές τους Θρακιώτες Τόλη Τσανακτσόγλου και Ηλία Οτεμπερη επικράτησε με 6-0 του Ατρόμητο Χαλκερού για την 21ηαγωνιστική της Α΄ κατηγορίας Καβάλας και έμεινε στο -3 απο τον πρωτοπόρο Βύρωνα 5 στροφές πριν το φινάλε.

Το ημίχρονο έληξε με 1-0 με γκολ του Μουσά, μετά από σέντρα του Τσανακτσόγλου, στο 15′, ενω στο 55′ από νέα πάσα του “Τσανα” ο Λαπούσι έκανε το 2-0. Στο 65 ο Μουσάς με ωραία ατομική προσπάθεια ανέβασε τον δείκτη στο 3-0 και στο 72′ ο Τσανακτσόγλου έκανε το 4-0 Στο 80 ο Ηλίας Οτέμπερης σκόραρε και αυτός για το 5-0, ενω το… κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Μουσάς, στο 83ο λεπτό με εύστοχο πέναλτι που κέρδισε ο Οτέμπερης, για το 6-0 κάνοντας χατ-τρικ.