LIVE από το γήπεδο του ΑΟΞ για τη Γ’ Εθνική: Ορφέας Ξάνθης – Απόλλων Παραλιμνίου

Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στην αναμέτρηση ανάμεσα στον Ορφέα Ξάνθης και τον Απόλλωνα Παραλιμνίου, στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστική του πρώτου ομίλου της Γ’ Εθνικης.

Καλησπέρα! Από αυτήν την ανάρτηση θα μπορείτε να ενημερώνεστε για την εξέλιξη στον αγώνα Ορφέας Ξάνθης – Απόλλων Παραλιμνίου για την 24η αγωνιστική του πρωταθλήματος του πρώτου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Ωρα 15:35 Η αναμέτρηση πρόκειται να ξεκινήσει στις 16:00 και διεξάγεται Σάββατο λόγω των αυξημένων μέτρων ασφαλείας που υπάρχουν την Κυριακή στην Ξάνθη για τον αγωνα Ξάνθης – ΠΑΟΚ.

Ωρα 15:39 Βαθμολογική αξία δεν έχει το παιχνίδι, καθώς τόσο ο Ορφέας όσο και ο περσινός πρωταθλητής Απόλλων Παραλιμνίου έχουν εξασφαλίσει την παραμονή τους ενώ δεν μπορούν να διεκδικήσουν και κάτι περισσότερο.

Ωρα 15:42 Και οι δύο ομάδες προέρχονται από ήττες την περασμένη εβδομάδα, ο μεν Ορφέας εντός με τον Νέστο Χρυσούπολης, το δε Παραλίμνιο στην έδρα του με τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης.

Ωρα 15:46: Ρούφος, Χακη Τζαμπάζ, Κατρανίτσας, Χασάνογλου, Καρκατζάνης, Λ. Μαυρόπουλος, Χαλήλ Ιμπραμ Τανζού, Τορομανίδης, Σουκρηογλου, Γ. Καραγκιόζης και Πασχαλάκης οι πρώτοι έντεκα για τον Μπάμπη Χατζημεστή.

Ωρα 15:49 Για τον Απόλλωνα Παραλιμνίου ο Π. Δημητρίου ξεκινά με την εξής ενδεκάδα: Γουναρίδης, Δαμ. Τριανταφύλλου, Τάκας, Κουτζαβασίλης, Μερεσιώτης, Δέντζας, Λιαρας, Νικολαιδης, Ζυγκερίδης, Β. Καρυοφύλλης, Τσαουσης.

Ωρα 15:53 Διαιτητής είναι ο Παρχαρίδης της ΕΠΣ Δράμας με βοηθούς τους Καραγιάννη και Καρακασίδη της ΕΠΣ Θράκης.

Ωρα 15:58 Τωρα η επίσημη είσοδος των δυο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο

1′ Εναρξη του αγωνα με τους παικτες του Ορφέα στην σέντρα

6′ Ανεκμετάλλευτο φαουλ για τον Ορφέα μπλοκαρει ο Γουναρίδης

8′ Διώχνει με γροθιές ο Ρούφος το φαουλ του Τσαούση

13′ Φαουλ στο ημικυκλιο της μεγάλης περιοχής του Τσαούση για τον Απόλλωνα περνά αουτ.

18′ Φαουλ του Κουτσοβασίλη σε κορνερ για τον Απόλλωνα, που εχει την κατοχή της μπαλας.

20′ Κάθετο δοκαρι για τον Απόλλωνα σε τεχνικο σουτ του Καρυοφύλλη, παραμενει το μηδεν, τυχερός ο Ρούφος.

24′ Φάουλ με τον Χαλήλ Ιμπραμ βγαίνει και καθαρίζει την φαση ο εμπειρος Γουναρίδης.

29′ Γκοοοολ ο Ορφέας! Μετά από φαουλ από το κέντρο περίπου για τους Ξανθιώτες ο Ζυγκερίδης που ήταν στην άμυνα σκοραρε εις βαρος της ομάδας του. Ορφέας Ξάνθης – Απόλλων Παραλιμνίου 1-0

32′ Μικρή διακοπή χτύπησε ο Τορομανίδης

37′ Προσπαθουν οι Σερραιοι και μετά από κόρνερ σουτ έξω από τη περιοχή από τον Τριανταφυλλου αουτ. Μια ακόμη καλή φάση για τον Απολλωνα.

40′ Γκολ για το Παραλίμνιο. Μετά από εκτέλεση φάουλ του Τσαούση ο Κουτζαβασιλης πετάχτηκε στη μικρή περιοχή και με κεφαλιά ισοφαρισε. Ορφέας Ξάνθης – Απόλλων Παραλιμνίου 1-1

42′ Νέα πολύ μεγάλη φάση για τον Απολλωνα να κάνει το 1-2 μετά από εκτέλεση κόρνερ και πολλές καραμπολες η μπαλα έφτασε στη γραμμή την οποία έδιωξαν με δυσκολία οι αμυντικοί του Ορφεα.

45′ Ημίχρονο. Ο Ορφέας δεν μπορεσε να κρατησει το πλεονέκτημα στο σκορ και ισοφαρίστηκε γρήγορα. Αποτέλεσμα ημιχρόνου Ορφέας Ξάνθης – Απόλλων Παραλιμνίου 1-1

46′ Έναρξη β’ μερους με μια αλλαγη για Ορφέα. Ο Χασάνογλου παραχωρεί την θέση του στον Καλλίδη.

50′ Κίτρινη ο Δέντσας για επικίνδυνο μαρκάρισμα

61′ Σουτ του Τσαουση περνάει λιγο έξω από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Ρουφου

62′ Ο Ντιαλό στην θπεση του Τσαούση

63′ Ο Μπουνταγκίδης στην θέση του Καραγκιόζη.

67′ Κίτρινη στον Θόδωρο Τορομανίδη για επικινδυνο φαουλ.

70′ Πολύ καλή εκτέλεση φάουλ από τον Πασχαλακη το οποίο πήγε ελάχιστα άουτ από το δεξι καθετο δοκάρι του Γουναριδη

73′ Ακόμη μια μεγάλη φάση για τον Ορφέα όπου ο Χαληλ Ιμπραμ σουτάρει από ευνοϊκή θέση και στέλνει τη μπάλα λιγο άουτ

76′ Οριζοντιο δοκαρι κοντα στο γαμα της εστας του Γουναριδη απο απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ από τα αριστερά του Τορομανίδη. Αγγίζει το 2-1 ο Ορφέας.

80′ Αλλαγη για Απόλλωνα ο Γιαννης Καρυοφύλλης παιρνει τηνθέση του πρωην φορ Σουφλίου, Πανθρακικού Μπάμπη Ζυγκερίδη.

85′ Τεράστια ευκαιρία ο Απόλλων για το 2-1, με τον λίστα να χάνει μεγάλη ευκαιρία με σουτ του Λιαρα μετά από γύρισμα του Νταλο, στη μικρή περιοχή.

86′ Μεγαλη ευκαιρια με τον Ορφέα αυτη την φορά αλλα ο Πασχαλακης χανει το κοντρολ σε θεση τετ ατετ.

88′ Ο Αραμπατζής στην θέση του Πασχαλακη για τον Ορφέα.

89′ Ο Γκολιας στην θεση του τραυματια Ντιαλο που δεν αγωνιστηκε ουτε ένα μισάωρο.

91′ Ο Βουλγαρίδης στην θέση του Χαλήλ Ιμπραμ.

93′ Λήξη αγώνα. Ισοπαλος ο αγωνας με τος δυο ομάδες να μπορούσαν να παρουν το τρίποντο. Τελικό αποτέλεσμα Ορφέας Ξάνθης – Απόλλων Παραλιμνίου 1-1