LIVE από τους «Ζωσιμάδες» για την Super League: ΠΑΣ Γιάννινα – ΑΟ Ξάνθη

Παρακολουθήστε ζωντανά από τα Γιάννενα και το γήπεδο των Ζωσιμάδων, μέσα από το ThrakiSportS την εξέλιξη στον αγώνα της Ξάνθης με τον ΠΑΣ Γιάννινα για την 23η αγωνιστική της Super League.

Καλησπέρα. Από αυτή την ανάρτηση για τις επόμενες ώρες, θα έχετε τη δυνατότητα να παρακολουθήσετε λεπτό προς λεπτό την εκτός έδρας αναμέτρηση του ΑΟΞ με τον ΠΑΣ Γιάννινα στα πλαίσια της 23ης αγωνιστικής.

Ώρα 18:50 Πάμε σιγά σιγά στα πρώτα στοιχεία από το γήπεδο των «Ζωσιμάδων».

Ώρα 18:55 Έχουν βγει στο γήπεδο και προθερμαίνονται και οι δύο ομάδες εδώ και λίγη ώρα.

Ώρα 19:02 Στο γήπεδο αναμένεται να παρευρεθει και ο πρόεδρος της Ξάνθης, Άρης Πιαλόγλου, που ήρθε χθες από την Αθήνα όπου ήταν.

Ώρα 19:08 Για την Ξάνθη ξεκινούν οι: Ζίβκοβιτς, Μπαξεβανίδης, Κασάδο, Αλμέιδα, Λισγάρας, Καμαρά, Καντά, Τζουρίτσκοβιτς, Μπαριέντος, Σαρπόνγκ, Γέντρισεκ.

Ώρα 19:11 Από την άλλη για τον ΠΑΣ ξεκινούν οι: Μιχαήλ Ν., Μιχαήλ Α., Σκόνδρας, Κάργας, Κάστρο, Μπουκουβάλας, Σεργκελασβίλι, Νικολιάς, Γιάκος, Λεό, Μάνος.

Ώρα 19:13 Στον πάγκο για την Ξάνθη οι: Γκαραβέλης, Σιλά, Μελιόπουλος, Μπρίτο, Ντε Αμορίμ, Ντίρεσταμ, Φάκης.

Ώρα 19:15 Ενώ για τους γηπεδούχους οι: Βελλίδης, Τζημόπουλος, Λίλα, Πάντελιτς, Αποστολόπουλος, Βιδάλ, Ξύδας.

Ώρα 19:17 Πρώτος διαιτητής της αναμέτρησης ο Βαγγέλης Γρατσάνης από την ΕΠΣ Τρικάλων, με βοηθούς τους Δημόπουλο και Δίπλαρη από ΕΠΣ Δυτικής Αττικής και Καρδίτσας αντίστοιχα και τέταρτο διαιτητή τον Φώτη Νταούλα από τον σύνδεσμο της Δυτικής Αττικής.

Ώρα 19:23 Αποσύρθηκαν στα αποδυτήρια για να ετοιμαστούν για την επίσημη είσοδό τους στο γήπεδο οι παίκτες των δύο ομάδων.

Ώρα 19:27 Βγαίνουν σιγά σιγά οι παίκτες που κάθονται στους πάγκους.

Ώρα 19:28 Τώρα η είσοδος της διαιτητικής τριπλέτας και των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο!

Ώρα 19:30 Όλα έτοιμα για την έναρξη του αγώνα, στη σέντρα ο ΑΟΞ!

1′ Σέντρα στο γήπεδο των «Ζωσιμάδων».

8′ Χωρίς κάποια ιδιαίτερη φάση στο παιχνίδι έως τώρα. Ένα πέναλτι ζήτησαν για χέρι μετά από εκτέλεση κόρνερ οι παίκτες του ΠΑΣ, με τον ρέφερι να δείχνει χαρακτηριστικά «παίζετε».

18′ Καλή ευκαιρία για τον ΠΑΣ, εκτελέστηκε ένα κόρνερ από τον Σεργκελασβίλι, με τον Λέο να πιάνει την κεφαλιά και την μπάλα να φεύγει για λίγο άουτ.

20′ Έχει ανέβει ο ΠΑΣ πιο ψηλά τώρα και κυνηγά το γκολ, κάτι που φαίνεται και από τα 3 κόρνερ που έχει κερδίσει στο τελευταίο πεντάλεπτο.

24′ Στο έδαφος βρίσκεται ο Χρήστος Λισγάρας και όλα δείχνουν πως θα αποτελέσει την πρώτη, αναγκαστική, αλλαγή του Μίλαν Ράσταβατς στο παιχνίδι. Προθερμένεται ήδη ο Μίκαελ Ντίρεσταμ.

27′ Κίτρινη κάρτα στον Δήμο Μπαξεβανίδη.

30′ Επέστρεψε τελικά και συνεχίζει κανονικά στο παιχνίδι ο Χρήστος Λισγάρας.

31′ Καλή ευκαιρία για τους γηπεδούχους και πάλι μετά από εκτέλεση κόρνερ του Σεργκελαβίλι, κεφαλιά του Σκόνδρα, άουτ η μπάλα.

40′ Νέα καλή ευκαιρία για τους γηπεδούχους, με τον Σεργκελασβίλι να εκτελεί ένα φάουλ από δεξιά, τη μπάλα να περνά από όλους και να καταλήγει στον Γιάκο που δεν πρόλαβε να πλασάρει τη μπάλα κι αυτή έφυγε τελικά στην άληλ πλευρά.

45′ Τέλος του πρώτου ημιχρόνου με το σκορ στο 0-0 στους «Ζωσιμάδες».

Ώρα 20:33 Όλα έτοιμα για την έναρξη του δεύτερου μέρους!

46′ Ξεκίνησε η επανάληψη!

48′ Σέντρα του Μπουκουβάλα από δεξιά, σουτ του Γιάκου, ψηλά άουτ η μπάλα στην πρώτη ευκαιρία του δεύτερου μέρους για τον ΠΑΣ.

49′ Σουτ του Σαρπόνγκ, μπλόκαρε εύκολα ο Νεόφυτος Μιχαήλ.

57′ Τεράστια ευκαιρία για τον ΑΟΞ, ο Μπαριέντος έφυγε στη κόντρα μόνος του σε τετ-α-τετ, αλλά νικήθηκε από τον Νεόφυτο Μιχαήλ, αφού το πλασέ του ήταν πολύ κακό.

61′ Κίτρινη κάρτα για τον Αλέξη Μιχαήλ.

63′ Πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΣ, ο Πάντελιτς στη θέση του Γιάκου.

68′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σεργκελασβίλι απέκρουσε δύσκολα ο Ζίβκοβιτς.

69‘ Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΣ, ο Τζημόπουλος στη θέση του Σκόνδρα.

72′ Και τρίτη αλλαγή από τον Γιάννη Πετράκη, με τον Λέο να δίνει τη θέση του στον Ξύδα.

74′ Πρώτη αλλαγή για την Ξάνθη, ο Ντίρεσταμ στη θέση του Τζέφρι Σαρπόνγκ.

75′ Νέα απευθείας εκτέλεση του Σεργκελασβίλι, αποκρούει και πάλι ο Ζίβκοβιτς και κρατά το 0-0!

81′ Δεύτερη κίτρινη και κόκκινη για τον Αλέξη Μιχαήλ, που αποβάλλεται από το ματς! Με δέκα θα τελειώσει το ματς ο ΠΑΣ Γιάννινα!

86′ Δεύτερη αλλαγή για τον Μίλαν Ράσταβατς, με τον Μπαριέντος να δίνει τη θέση του στον Ουίλιαμ Ντε Αμορίμ.

90′ Τρία θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

90+3′ Τώρα ολοκληρώνει και η Ξάνθη τις αλλαγές της, με τον Σιλά να παίρνει τη θέση του Τζουρίτσκοβιτς.

Ώρα 21:22 Τέλος της αναμέτρησης! ΠΑΣ Γιάννινα – ΑΟ Ξάνθη 0-0.