ΕΠΣ Έβρου: Πέρασε από το Νεοχώρι ο Ορέστης και περιμένει στα προημιτελικά τον νικητή του Έβρου Σουφλίου – Καστανιές

Την νικη στο Νεοχώρι πήρε ο Ορέστη Ορεστιάδας για το Κυπέλλο της ΕΠΣ Έβρου με 0-3 και περιμενει στα προημιτελικά ή τα ημιτελικά του Βορρά τον νικητή της αναμέτρησης του Εβρου Σουφλίου με τον Άρδα Καστανέων, που έχει προγραμματιστεί για το μεσημέρι της Τρίτης.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν ανώτεροι στο μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού. Έτσι με ένα γκολ πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου (στο 44′) με τον Πετρόπουλο και ένα με την έναρξη του δεύτερου (στο 48′) με τον Δαρβούδη καθάρισαν την υπόθεση νίκη-πρόκριση, ενώ το τελικό σκορ γράφτηκε δέκα λεπτά πριν την ολοκλήρωση του 90λεπτού  και πάλι με τον Δαρβούδη.

Η αναβληθείσα την περασμένη εβδομάδα λόγω πένθους αναμέτρηση του Εβρου Σουφλίου με τον Αρδα Καστανεών έχει προγραμματιστεί για τις 14:30 της Τρίτης (22/1). Σε περίπτωση ισόπαλου αποτελέσματος θα ακολουθήσει παράταση και πέναλτι, μέχρι να αναδειχθεί νικητής.