ΕΠΣ Έβρου: Έξι ομάδες το απόλυτο του 3×3 στη Β’ Κατηγορία! Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες σε Βόρειο και Νότιο Όμιλο

 

Έξι ομάδες της Β’ Κατηγορίας της ΕΠΣ Έβρου βρίσκονται στην κορυφή με το απόλυτο των τριών νικών σε ισάριθμα παιχνίδια, δύο από τον Βόρειο Όμιλο και τέσσερις από τον Νότιο.

Στα κυριακάτικα παιχνίδια σημειώθηκαν 27 τέρματα και αν προσθέσουμε και τα 28 του Σαββάτου, αυτό σημαίνει ότι συνολικά είχαμε 55 τέρματα σε μία μόνο αγωνιστική.

Απο τα σκορ ξεχωρίζει το 4-5 της νίκης της Β’ ομάδας του Εθνικού Αλεξανδρούπολης επί του ΑΟ Μάκρης το πρωί της Κυριακής, ενώ στο ντέρμπι του Βορρά ανάμεσα σε Νέα Βύσσα και Ένωση Οινόης, όπως διαβάζουμε στο radioevros, προηγήθηκαν οι γηπεδούχοι με γκολ του Παπαζήση, ισοφάρισαν οι φιλοξενούμενοι με τον Καϊσίδη λίγο πριν το 90′ αλλά στις καθυστερήσεις με τέρμα του Δράκου πήρε τη νίκη ο Ακρίτας.

Συνοπτικά τα αποτελέσματα στους αγώνες της Κυριακής και οι βαθμολογίες:

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ – ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ – 3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Ακρίτας Ορμενίου – Ομόνοια Φυλακίου 2-0
Ακρίτας Νέας Βύσσας – Ένωση Οινόης 2-1
Δόξα Ορεστιάδας – Δόξα Ελληνοχωρίου 0-1

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 3 ΑΓΩΝΕΣ)
1. Ατρόμητος Ασπρονερίου 9 (14-1)
-. Ακρίτας Νέας Βύσσας 9 (11-5)
3. Δόξα Στέρνας 7 (8-0)
4. Ένωση Οινόης 6 (6-3)
5. Δόξα Δόξας 4 (4-1) *
-. Ακρίτας Ορμενίου 4 (3-2)
-. Δόξα Ελληνοχωρίου 4 (4-5)
8. Δόξα Ορεστιάδας 3 (7-4)
-. Ηρακλής Σαγήνης 3 (6-7)
-. Ασπίδα Θουρίου 3 (2-4) *
11. Θύελλα Κυπρίνου 0 (2-10)
-. ΠΑΕ Ριζίων 0 (1-9) *
-. Ομόνοια Φυλακίου 0 (1-18)
* Με αστερίσκο οι ομάδες που έκαναν ρεπό

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ – ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ – 3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΑΟ Μάκρης – ΑΟ Αγνάντιας (Εθνικός Αλεξανδρούπολης Β’) 4-5
ΑΟ Μοναστηρακίου – ΑΕ Νέας Χιλής 0-2
Φουρτούνα Αλεξανδρούπολης – Α.Σ.Πέπλου 0-4
ΑΟ Δορίσκου – ΑΟ Αρίστεινου 4-0
Νίκη Απαλού – Ένωση Κορνοφωλιάς Λυκόφης 2-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 3 ΑΓΩΝΕΣ)
1. Α.Ε. Νέας Χηλής 9 (12-1)
-. Ατρόμητος Άβαντα 9 (10-2)
-. Α.Ο. Δορίσκου 9 (10-2)
-. Α.Σ. Πέπλου 9 (7-0)
5. Εθνικός Κ20 (ΑΟ Αγναντιας) 6 (10-7)
-. Α.Ο. Μαΐστρου 6 (6-7)
7. Α.Ο. Θράκης Αλεξ 4 (9-4)
-. Νίκη Απαλού 4 (8-7)
9. Α.Ο. Μάκρης 3 (7-8)
-. Ακρίτας Δαδιάς 3 (3-8)
-. Πυρσός Σιδηρού 3 (6-13)
12. Α.Ο. Καππαδοκών 1 (2-5)
-. Α.Ο. Αρίστεινου 1 (4-9)
-. Ένωση Κορνοφωλιάς Λυκόφης 1 (1-8)
-. Φουρτούνα Αλεξανδρούπολης 1 (3-11)
16. Α.Ο. Μοναστηρακίου 0 (1-7)

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here