ΕΠΣ Θράκης: Αποτελέσματα Σαββατοκύριακου, βαθμολογίες και επόμενη αγωνιστική σε Α’ και Β’ Κατηγορία

Με τους αγωνες της 3ης αγωνιστικής συνεχίστηκε το Σαββατοκύριακο η αγωνιστική δράση στα πρωταθλήματα της Α΄και της Β’ Κατηγορίας της ΕΠΣ Θράκης.

Στο μεγάλο παιχνίδι ο Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου νίκησε με 2-1 τον Πανθρακικό και τον άφησε στο -8 από την κορυφή αλλά και διαμαρτυρόμενο για την διαιτησία, με την έντονη ανακοίνωση που εξέδωσε το βράδυ της Κυριακής.

Ωστόσο το γεγονός που στιγμάτισε το Σαββατοκύριακο ήταν η διακοπή του αγώνα Σπάρτακος Αγίων Θεοδώρων – Δόξα Σώστη ενω οι φιλοξενούμενοι προηγούνταν με 2-3, λίγο πριν το σφύριγμα της λήξης.

Στη Β’ Κατηγορία δυο ομάδες έχουν το απόλυτο αλλά μόνο μία είναι στην κορυφή, αφού η άλλη έκανε ρεπό.

Όπως κάθε Δευτέρα πρωί το ThrakiSportS επιχειρεί να καταγράψει την σύνοψη του Σαββατοκύριακου με όλα τα αποτελέσματα, τις διαμορφωθείσες βαθμολογίες αλλά και την επόμενη αγωνιστική σε κάθε κατηγορία.

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΘΡΑΚΗΣ – 3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Σπάρτακος Αγίων Θεοδώρων – Δόξα Σώστη 2-3
Δόξα Προσκυνητών – Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 1-3
Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου – Πανθρακικός 2-1
Ορφέας Ξυλαγανής – Δόξα Γρατινής 0-3
Αναγέννηση Παγουρίων – Ελπίδα Σαπών 0-0
Ορφέας Στρύμης – Βιστωνίδα Κοπτερού 0-1

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 3 ΑΓΩΝΕΣ)
1. Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου 9 (11-1)
2. Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 9 (7-2)
3. Αναγέννηση Παγουρίων 7 (4-1)
4. Βιστωνίδα Κοπτερού 7 (2-0)
5. Δόξα Σώστη 6 (3-0)*
6. Δόξα Γρατινής 4 (5-4)
7. Δόξα Προσκυνητών 2 (2-4)
8. Σπάρτακος Αγίων Θεοδώρων 1 (1-2)*
9. ΑΠΣ Πανθρακικός 1 (2-5)
10. Ελπίδα Σαπών 1 (0-4)
11. Ορφέας Ξυλαγανής 0 (1-7)
12. Ορφέας Στρύμης 0 (0-8)
* Εκκρεμεί απόφαση για το παιχνίδι Σπάρτακος Αγίων Θεοδώρων-Δόξα Σώστη, το οποίο διεκόπη.

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)
Δόξα Προσκυνητών – Σπάρτακος Αγίων Θεοδώρων
Δόξα Σώστη – Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου
Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου – Ορφέας Ξυλαγανής
ΑΠΣ Πανθρακικός – Αναγέννηση Παγουρίων
Δόξα Γρατινής Ορφέας Στρύμης
Βιστωνίδα Κοπτερού – Ελπίδα Σαπών

Β’ ΕΠΣ ΘΡΑΚΗΣ – ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 3ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
ΑΕ Κομοτηνής-Κομψάτος Πολυάνθου 0-5
Πόντος Κομοτηνής-ΑΟ Αρσακείου 2-2
ΑΣ Αγιοχωρίου-ΠΑΟΚ Κομοτηνής 2-2
Αναγέννηση Ποντίων Θρυλορίου-Ατσάλι Αρχοντικών 1-3
Ηρακλής Σαπών-Ένωση Ασωμάτων 3-0
ΡΕΠΟ: Αετός Μίσχου

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 3 ΑΓΩΝΕΣ):
1. Κομψάτος Πολυάνθου 9 (12-0)
2. Αετός Μίσχου 6 (4-1) *
——————————
3. Ατσάλι Αρχοντικών 6 (7-8)
4. ΑΟ Αρσακείου 4 (7-3) *
5. Ηρακλής Σαπών 4 (5-3)
6. ΑΣ Αγιοχωρίου 4 (5-7)
7. ΠΑΟΚ Κομοτηνής 4 (3-5)
8. Ένωση Ασωμάτων 3 (3-6)
9. Πόντος Κομοτηνής 1 (3-4) *
10. Αναγέννηση Ποντίων Θρυλορίου 1 (2-6)
11. ΑΕ Κομοτηνής 0 (1-11)
* Οι ομάδες με αστερίσκο έχουν κάνει το ρεπό τους

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)
Πόντος Κομοτηνής-ΑΕ Κομοτηνής
Κομψάτος Πολυάνθου-ΑΣ Αγιοχωρίου
ΑΟ Αρσακείου-Αετός Μίσχου
ΠΑΟΚ Κομοτηνής-Αναγέννηση Ποντίων Θρυλορίου
Ένωση Ασωμάτων-Ατσάλι Αρχοντικών
ΡΕΠΟ: Ηρακλής Σαπών

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here