ΕΠΣ Έβρου: Αποτελέσματα Σαββατοκύριακου, βαθμολογίες και επόμενη αγωνιστική σε Α’ και Β’ Κατηγορία

 

Με τους αγώνες της 2ης αγωνιστικής συνεχίστηκε το Σαββατοκύριακο η αγωνιστική δράση στα πρωταθλήματα της Α΄και της Β’ Κατηγορίας της ΕΠΣ Θράκης.

Στο μεγάλο παιχνίδι ο Ιπποκράτης Αλεξανδρούπολης αναδείχθηκε ισόπαλος 2-2 με τον Έβρο Σουφλίου. Δύο ομάδες, ο Άρδας Καστανεών και η Ένωση Άνθειας Αριστεινου έκαναν το δύο στα δύο.

Παράλληλα, πραγματοποιήθηκε και η 2η αγωνιστική στον Βόρειο και τον Νότιο Όμιλο της Β’ Κατηγορίας αν και στον τελευταίο υπάρχει ακόμα μια εκκρεμότητα, με ένα παιχνίδι που διεξάγεται το απόγευμα.

Όπως κάθε Δευτέρα πρωί το ThrakiSportS επιχειρεί να καταγράψει την σύνοψη του Σαββατοκύριακου με όλα τα αποτελέσματα, τις διαμορφωθείσες βαθμολογίες αλλά και την επόμενη αγωνιστική σε κάθε κατηγορία.

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ – 2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Ιπποκράτης Αλεξανδρούπολης – Έβρος Σουφλίου 2-2
Ποντιακός Αλεξανδρούπολης – Ένωση Άνθειας Αρίστεινου 0-1
ΑΟ Νεοχωρίου – Θράκη Φερών 0-3
Ορέστης Ορεστιάδας – Ορφέας Σοφικού 2-0
Αρδας Καστανεών – ΑΕΚ Έβρου 3-1

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 2 ΑΓΩΝΕΣ):
1. Άρδας Καστανεών 6 (6-2)
-. Ένωση Ανθειας Αρίστεινου 6 (4-0)
3. Θράκη Φερών 4 (3-0)
-. Ιπποκράτης Αλεξανδρούπολης 4 (5-3)
5. Ορέστης Ορεστιάδας 3 (3-2)
-. ΑΕΚ Έβρου 3 (3-4)
7. Έβρος Σουφλίου 1 (3-5)
-. Ορφέας Σοφικού 1 (0-2)
9. Ποντιακός Αλεξανδρούπολης 0 (0-1) *
-. ΑΕ Διδυμοτείχου 0 (1-3) *
-. ΑΟ Νεοχωρίου 0 (0-6)
* Με αστερίσκο οι ομάδες που έκαναν ρεπό

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)
ΑΕΚ Έβρου – Ιπποκράτης Αλεξανδρούπολης
Έβρος Σουφλίου – ΑΕ Διδυμοτείχου
Θράκη Φερών – ΑΟ Ποντιακός
Ορέστης Ορεστιάδας – ΑΟ Νεοχωρίου
Ορφέας Σοφικού – Άρδας Καστανεών
ΡΕΠΟ: Ένωση Άνθειας Αρίστεινου

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Β’ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ – ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ (2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)
Δόξα Ορεστιάδας – Θύελλα Κυπρίνου 6-1
Δόξα Δόξας – Δόξα Στέρνας 0-0
Ατρόμητος Ασπρονερίου – Ασπίδα Θουρίου 3-0
Ένωση Οινόης – Ακρίτας Ορμενίου 2-1
Δόξα Ελληνοχωρίου – Ακρίτας Νέας Βύσσας 3-5
Ομόνοια Φυλακίου – Ηρακλής Σαγήνης 0-6
ΡΕΠΟ: ΠΑΕ Ριζίων

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 2 ΑΓΩΝΕΣ):
1. Ατρόμητος Ασπρονερίου 6 (8-0)
-. Ακρίτας Νέας Βύσσας 6 (9-4)
-. Ένωση Οινόης 6 (5-1)
4. Δόξα Στέρνας 4 (4-0)
5. Δόξα Ορεστιάδας 3 (7-3)
-. Ηρακλής Σαγήνης 3 (6-3)
-. Ασπίδα Θουρίου 3 (2-4)
8. Ακρίτας Ορμενίου 1 (1-2)
-. Δόξα Ελληνοχωρίου 1 (3-5)
-. Δόξα Δόξας 1 (0-0) *
11. Θύελλα Κυπρίνου 0 (1-4)
-. ΠΑΕ Ριζίων 0 (0-5) *
-. Ομόνοια Φυλακίου 0 (1-16)
* Με αστερίσκο οι ομάδες που έκαναν ρεπό

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)
Ακρίτας Νέας Βύσσας – Ένωση Οινόης
Ακρίτας Ορμενίου – Ομόνοια Φυλακίου
Δόξα Ορεστιάδας – Δόξα Ελληνοχωρίου
Δόξα Στέρνας – Ηρακλής Σαγήνης
Θύελλα Κυπρίνου – Ατρόμητος Ασπρονερίου
ΠΑΕ Ριζίων – Δόξα Δόξας
ΡΕΠΟ: Ασπίδα Θουρίου

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Β’ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ – ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ (2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)
ΑΣ Πέπλου – ΑΟ Μοναστηρακίου 1-0
Πυρσός Σιδηρούς – ΑΕ Νέας Χηλής 1-5
ΑΟ Μαΐστρου – Νίκη Απαλού 4-3
ΑΟ Δορίσκου – Ακρίτας Δαδιάς 3-1
Εθνικός Κ20 (ΑΟ Αγναντιας) – Φουρτούνα Αλεξανδρούπολης 5-1
ΑΟ Καππαδοκών – ΑΟ Μάκρης 0-2
Ένωση Κορνοφωλιάς Λυκόφης – ΑΟ Θράκης Άλεξ 1-1
Α.Ο. Αρίστεινου – Ατρόμητος Άβαντα (Δευτέρα 15/10 – Ωρα 16:00)

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 2 ΑΓΩΝΕΣ):
1. Α.Ε. Νέας Χηλής 6 (10-1)
-. Α.Ο. Δορίσκου 6 (6-2)
-. Α.Σ. Πέπλου 6 (3-0)
-. Α.Ο. Μαΐστρου 6 (6-4)
5. Ατρόμητος Άβαντα 3 (5-1) *
-. Εθνικός Κ20 (ΑΟ Αγναντιας) 3 (5-3)
-. Α.Ο. Μάκρης 3 (3-3)
-. Πυρσός Σιδηρού 3 (5-6)
9. Α.Ο.Αρίστεινου 1 (3-3) *
-. Νίκη Απαλού 1 (6-7)
-. Α.Ο. Θράκης 1 (2-3)
-. Α.Ο. Καππαδοκών 1 (2-4)
-. Φουρτούνα Αλεξανδρούπολης 1 (3-7)
-. Ένωση Λυκόφης Κορνοφωλιάς 1 (1-6)
15. Α.Ο. Μοναστηρακίου 0 (1-5)
-. Ακρίτας Δαδιάς 0 (2-8)
* Με αστερίσκο οι ομάδες που αγωνίζονται την Δευτέρα

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)
Ακρίτας Δαδιάς – ΑΟ Καππαδοκών
ΑΟ Δορίσκου – ΑΟ Αρίστεινου
ΑΟ Θράκης – Πυρσός Σιδηρού
ΑΟ Μάκρης – ΑΟ Αγνάντιας (Εθνικός Κ20)
ΑΟ Μοναστηρακίου – ΑΕ Νέας Χηλής
Ατρόμητος Άβαντα – ΑΟ Μαΐστρου
Νίκη Απαλού – Ένωση Κορνοφωλιάς Λυκόφης
Φουρτούνα – ΑΣ Πέπλου

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here