ΕΠΣ Ξάνθης: Αποτελέσματα Σαββατοκύριακου, βαθμολογίες και επόμενη αγωνιστική σε Α’ και Β’ Κατηγορία

Με τους αγωνες της 2ης αγωνιστικής συνεχίστηκε το Σαββατοκύριακο η αγωνιστική δράση στα πρωταθλήματα της Α΄και της Β’ Κατηγορίας της ΕΠΣ Ξάνθης.

Τρεις ομάδες διπλασίασαν τις νίκες τους στην Α’ Κατηγορία, σε μια αγωνιστική όπου σημειώθηκαν 24 τέρματα σε έξι παιχνίδια, δηλαδή τέσσερα ανά αγώνα κατά μέσο σε κάθε παιχνίδι.

Αντίθετα στην Β’ Κατηγορία δεν υπάρχει ούτε μία ομάδα που να έχει κάνει το απόλυτο των έξι βαθμών μετά από δύο αγωνιστικές!

Όπως κάθε Δευτέρα πρωί το ThrakiSportS επιχειρεί να καταγράψει την σύνοψη του Σαββατοκύριακου με όλα τα αποτελέσματα, τις διαμορφωθείσες βαθμολογίες αλλά και την επόμενη αγωνιστική σε κάθε κατηγορία.

Α’ ΕΠΣ ΞΑΝΘΗΣ – ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 2ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
Ερμής Μάνδρας – Ηρακλής Ν. Ζυγού 0-4
Απόλλων Ξάνθης – Α.Ε. Ξάνθης 4-2
Εχίνος Σπορ – Α.Ο. Βιστωνίδας 4-1
Ατλας Σελίνου – Κεντητή 1-1
Απόλλων Διομήδειας – Άρης Πετεινού 0-1
Αναγέννηση Θαλασσιάς – Φίλιππος Δροσερού 5-1
ΡΕΠΟ: Κεσσάνη Ερασμίου

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 2 ΑΓΩΝΕΣ):
1. Αναγέννηση Θαλασσιάς 6 (10-2)
2. Ηρακλής Νέου Ζυγού 6 (6-0)
3. Αρης Πετεινού 6 (2-0)
4. Εχίνος Σπορ 4 (4-1)
5. Ατλας Σελίνου 4 (4-1)
6. Απόλλων Ξάνθης 3 (5-4)
7. Απόλλων Διομήδειας 3 (2-1)
8. Κεντητή Ξάνθης 1 (1-3)
9. Ερμής Μάνδρας 1 (0-4)
10. ΑΟ Βιστωνίδα 0 (1-4)*
11. Κεσσάνη Ερασμίου 0 (1-5)*
12. Φίλιππος Δροσερού 0 (1-6)
————————————-
13. ΑΕ Ξάνθης 0 (2-8)
14. Αστέρας Μαγικού (αποχώρησε)
* Με αστερίσκο οι ομάδες που έκαναν ρεπό

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)
Ηρακλής Νέου Ζυγού – ΑΕ Ξάνθης
ΑΟ Βιστωνίδας – Ερμής Μάνδρας
Κεντητή – Απόλλων Ξάνθης
Κεσσάνη Ερασμίου – Εχίνος Σπορ
Άρης Πετεινού – Άτλας Σελίνου
Αναγέννηση Θαλασσιάς – Απόλλων Διομήδειας
ΡΕΠΟ: Φίλιππος Δροσερού

Β’ ΕΠΣ ΞΑΝΘΗΣ – ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 2ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ:
Ατρόμητος Χρύσας – Δόξα Μυρωδάτου 3-1
Δόξα Σταυρούπολης – Ασπίδα Πηγαδίων 1-2
Παύλος Μελάς Κουτσού – Αετός Γοργόνας 3-4
ΑΟ Σμίνθη – Κεραυνος Π. Κατραμίου 2-1
ΑΠΟΞ – Ελπίδα Γενησέας 0-0
Αετός Τοξοτών – Αναγέννηση Π. Χρύσας 2-1

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 2 ΑΓΩΝΕΣ)
1. Ελπίδα Γενησέας 4 (3-1)
2. ΑΠΟ Ξάνθης 4 (2-0)
3. Σμίνθη Ξάνθης 4 (3-2)
-. Ασπίδα Πηγαδίων 4 (3-2)
5. Ατρόμητος Χρύσας 3 (4-3)
6. Παύλος Μελάς Κουτσού 3 (5-5)
7. Κεραυνός Π. Κατραμίου 3 (2-2)
8. Αετός Γοργόνας 3 (4-5)
9. Αετός Τοξοτών 3 (3-4)
10. Δόξα Μυρωδάτου 3 (2-3)
11. Δόξα Σταυρούπολης 0 (1-3)
-. Αναγέννηση Π. Χρύσας 0 (1-3)

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)
Δόξα Μυρωδάτου – Ασπίδα Πηγαδίων
Αετός Γοργόνας – Ατρόμητος Χρύσας
Κεραυνός Π. Κατραμίου – Δόξα Σταυρούπολης
Ελπίδα Γενισέας – Παύλος Μελάς Κουτσού
Αετός Τοξοτών – Σμίνθη
Αναγέννηση Π. Χρύσας – Α.ΠΟ.Ξ.

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here