ΕΠΣ Θράκης: Αποτελέσματα Σαββατοκύριακου, βαθμολογίες και επόμενη αγωνιστική σε Α’ και Β’ Κατηγορία

 

Με μια εβδομάδα καθυστέρηση σε σχέση με τον προγραμματισμό λόγω της αναβολής της περασμένης εβδομάδας μετά τον αδόκητο χαμό του Νίκου Ντοσίδη, είχαμε το Σαββατοκύριακο έναρξη στον μαραθώνιο των πρωταθλημάτων στην Α’ και Β’ Κατηγορία της ΕΠΣ Θράκης.

Από φέτος το ThrakiSportS αποφάσισε να σας παρουσιάζει τα αποτελέσματα αυθημερόν και κάθε Δευτέρα πρωί να κάνουμε την ανασκόπηση της αγωνιστικής τόσο για την Α’ όσο και για την Β’ Κατηγορία, με τα αποτελέσματα των αγώνων, τις διαμορφωθείσες βαθμολογίες αλλά και την επόμενη αγωνιστική.

 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΘΡΑΚΗΣ – 1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 

Σπάρτακος Αγιών Θεοδώρων-Πανθρακικός 1-1
Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου- Ορφέας Στρύμης  6-0
Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου – Δόξα Γρατινής 3-1
Ορφέας Ξυλαγανής – Αναγέννηση Παγουρίων  1-3
Δόξα Προσκυνητών – Βιστωνίδα Κοπτερού  0-0
Δόξα Σώστη – Ελπίδα Σαπών 1-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΜΕΤΑ ΤΗΝ 1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

1. Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου 3 (6-0)
2. Αναγέννηση Παγουρίων 3 (3-1)
-. Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 3 (3-1)
4. Δόξα Σώστη 3 (1-0)
5. Πανθρακικός 1 (1-1)
-. Σπάρτακος Αγίων Θεοδώρων 1 (1-1)
——————————————-
7. Βιστωνίδα Κοπτερού 1 (0-0)
-. Δόξα Προσκυνητών 1 (0-0)
9. Ελπίδα Σαπών 0 (0-1)
10. Ορφέας Ξυλαγανής 0 (1-3)
-. Δόξα Γρατινής 0 (1-3)
12. Ορφέας Στρύμης 0 (0-6)

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ):

Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου – Σπάρτακος Αγ. Θεοδώρων
ΑΠΣ Πανθρακικός – Δόξα Σώστη
Δόξα Γρατινής – Δόξα Προσκυνητών
Ελπίς Σαπών – Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου
Βιστωνίδα Κοπτερού – Ορφέας Ξυλαγανής
Αναγέννηση Παγουρίων – Ορφέας Στρύμης

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΘΡΑΚΗΣ (1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Α.Ε. Κομοτηνής – ΠΑΟΚ Κομοτηνής 0-1
Κομψάτος Πολυάνθου – Ατσάλι Αρχοντικών 4-0
Πόντος Κομοτηνής – Ενωση Ασωμάτων 1-2
Αγιοχώρι – Ηρακλής Σαπών  2-1
Αετός Μίσχου – Αναγέννηση Ποντίων Θρυλορίου 2-0
ΡΕΠΟ: Αρσάκειο

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΜΕΤΑ ΤΗΝ 1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

1. Κοψάτος Πολυάνθου 3 (4-0)
2. Αετός Μίσχου 3 (2-0)
3. Ενωση Ασωμάτων 3 (2-1)
4. ΑΣ Αγιοχωρίου 3 (2-1)
5. ΠΑΟΚ Κομοτηνής 3 (0-1)
6. Αρσάκειο 0 (0-0)  *
7. Ηρακλής Σαπών 0 (1-2)
8. Πόντος Κομοτηνής 0 (1-2)
9. ΑΕ Κομοτηνής 0 (0-1)
10. Αναγέννηση Ποντίων Θρυλορίου 0 (0-2)
11. Ατσάλι Αρχοντικών 0 (0-4)
Με αστερίσκο οι ομάδες που έκαναν ρεπό

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ):

ΑΟ Αρσακείου-ΑΕ Κομοτηνής
ΠΑΟΚ Κομοτηνής-Κομψάτος Πολυάνθου
Ατσάλι Αρχοντικών-ΑΣ Αγιοχωρίου
Ένωση Ασωμάτων-Αετός Μίσχου
Αναγέννηση Ποντίων Θρυλορίου-Ηρακλής Σαπών
ΡΕΠΟ: Πόντος Κομοτηνής

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here