Πρωτιά – πρόκριση στο Πανελλήνιο για τους εκπληκτικούς Παίδες του Αρίωνα Ξάνθης!!!

Νέα μεγάλη νίκη, με την οποία εξασφάλισαν την πρωτιά – πρόκριση στο Πανελλήνιο Παίδων, πέτυχε η ομάδα του Αρίωνα Ξάνθης, επικρατώντας αυτή τη φορά των Τρικάλων με 69-47.

Η ομάδα του Γιάννη Θερμού, ήταν καλύτερη καθ’όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης με τον Αίολο Τρικάλων, έχοντας σταθερά προβάδισμα ασφαλείας και φτάνοντας στο ημίχρονο με το υπέρ της 36-25, για να φτάσει το σκορ στο 56-37 με τη λήξη του τρίτου δεκάλεπτου και να πάρει τελικά τη νίκη με 69-47.

Μια νίκη που της εξασφάλισε τη πρόκριση στο Πανελλήνιο Παίδων, όπου μετά το 2008, ελπίζει φέτος να κάνει και πάλι περήφανη τη πόλη της Ξάνθης, αλλά και όλη τη Θράκη γενικότερα με τις εμφανίσεις της.

Τα δεκάλεπτα: 23-12, 36-25 (ημίχρονο), 56-37, 69-47 (τελικό αποτέλεσμα)