Οι εννέα αθλητές και αθλήτριες από την Θράκη που θα τιμηθούν από τον ΣΕΓΑΣ για τις επιδόσεις τους το 2017

 

Πραγματοποιείται την Κυριακή στις Σέρρες και συγκεκριμένα στην αίθουσα εκδηλώσεων του ξενοδοχείου Philippos Xenia η ετήσια εκδήλωση κοπής της πίτας της ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης.

Στην διάρκεια της εκδήλωσης θα τιμηθούν και όλοι οι αθλητές της διοικητικής για την ομοσπονδία περιφέρειας, οι οποίοι διακρίθηκαν την χρονιά που πέρασε. Ανάμεσά τους συνολικά εννέα αθλητές και αθλήτριες από την θράκη.

Ο κομοτηναίος άλτης του ύψους Κώστας Μπανιώτης θα τιμηθεί για την πρωτιά στο Βαλκανικό, δισκοβόλος ο Ιάσωνας Θανόπουλος του ΠΑΣ Πρωταθλητών Κομοτηνής για την πρωτιά του στο πανελλήνιο πρωτάθλημα και ο Γιάννης Δουλγέρης του ίδιου συλλόγου για το μετάλλιο που κέρδισε.

Ναζίρη και Γκούρλιας από Εθνικό Αλεξανδρούπολης, Αλκηστις Γεωργίου από ΠΑΣ Πρωταθλητών και Ευαγγελία Παπαϊωάννου του Διομήδη Ξάνθης θα τιμηθούν από την κατηγορία νέων αθλητών και αθλητριών. Στην κατηγορία εφήβων – νεναίδων έχουμε μόνο τον Σιταρίδη από τον Εθνικό. Τέλος στην κατηγορία παίδων κορασίδων ο μόνος θρακιώτης είναι ο Μιχάλης Παπουτσόγλου.

Αναλυτικά οι αθλητές που θα τιμηθούν:

ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ ΑΘΛΗΤΩΝ ΑΠΟ 1η – 3η ΘΕΣΗ ΣΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΣΤΙΒΟΥ ΓΙΑ ΤΟ 2017.          
 
ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ
1 ΜΠΑΝΙΩΤΗΣ ΚΩΝ/ΟΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΥΨΟΣ 1 ΒΑΛΚ
2 ΔΟΥΒΑΛΙΔΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΣΚΑΔ 110M 1  
3 ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΙΑΣΩΝ ΠΑΣ ΠΡΩΤ. ΚΟΜ ΔΙΣΚΟΣ 1  
4 ΤΕΣΣΑΡΟΜΑΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΟΦΚΑ ΣΕΡΡΕΣ ΥΨΟΣ 1  
5 ΔΟΥΛΓΕΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΑΣ ΠΡΩΤ. ΚΟΜ 200M 3  
6 ΕΥΑΓΓΕΛΙΔΗΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ ΟΚΑΚ ΜΑΡΑΘΩΝ 3  
ΝΕΩΝ
1 ΑΡΑΜΠΑΤΖΗ ΘΕΟΔΩΡΑ Γ.Σ. ΣΕΡΡΕΣ 93 ΑΚΟΝΤΙΟ 1  
2 ΨΑΛΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΟΦΚΑ ΣΕΡΡΕΣ 400 ΕΜΠ 1  
3 ΝΑΖΙΡΗ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΡΙΠΛΟΥΝ 1  
4 ΓΚΟΥΡΛΙΑΣ ΜΑΡΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ 5000M 1  
5 ΖΑΧΑΡΟΥΔΗ ΜΑΡΙΑ ΟΚΑΚ 4Χ100 1  
6 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΘΑΛΙΑ ΟΚΑΚ 4Χ100 1  
7 ΙΩΣΗΦΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ ΟΚΑΚ 4Χ100 1  
8 ΜΙΧΑΗΛΙΔΟΥ ΑΝΑΤΟΛΗ ΟΚΑΚ 4Χ100 1  
9 ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΑΛΚΗΣΤΙΣ ΠΑΣ ΠΡΩΤ. ΚΟΜ 100 ΕΜΠ 2  
10 ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ Γ.Σ.ΣΕΡΡΕΣ 93 110 ΕΜΠ 2  
11 ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΥΣΑΝΘΗ ΣΚΑΔ ΣΦΑΙΡΑ 2  
12 ΣΑΒΒΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ Γ.Σ.ΣΕΡΡΕΣ 93 100 ΕΜΠ 3  
13 ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ ΑΟΔΡΑΜΑΣ 3000 Φ.Ε 3  
14 ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΣΦΑΙΡΑ 3  
       
ΕΦΗΒΩΝ-ΝΕΑΝΙΔΩΝ  
1 ΚΙΟΡΟΓΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΣΚΑΔ 3000 Φ.Ε 1  
2 ΛΑΦΤΣΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 200M 1  
3 ΑΝΔΡΕΟΓΛΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΣΚΑΔ ΔΕΚΑΘΛΟ 1  
4 ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΟΚ ΤΡΙΠΛΟΥΝ 2  
5 ΠΟΡΓΙΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΝΑ Γ.Σ.ΣΕΡΡΕΣ 1500M 2  
6 ΟΥΝΤΟΤΟΛΑ ΜΕΛΙΝΑ ΣΚΑΔ 400 ΕΜΠ 2  
7 ΑΝΔΡΕΟΓΛΟΥ ΑΓΓΕΛΟΣ-ΤΖΑΝΗΣ ΣΚΑΔ ΔΕΚΑΘΛΟ 2  
8 ΛΙΟΥΜΠΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΟΚΑΚ 400M 3  
9 ΣΙΤΑΡΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ 110 ΕΜΠ 3  
10 ΚΥΝΑΤΙΔΟΥ ΝΙΚΟΛΕΤΤΑ ΣΚΑΔ 4Χ400 3  
11 ΙΓΝΑΤΙΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΣΚΑΔ 4Χ400 3  
12 ΓΕΝΝΙΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ-ΗΛΙΑΣ ΟΦΚΑ ΣΕΡΡΕΣ ΔΙΣΚΟΣ 3  
       
ΠΑΙΔΩΝ-ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ  
1 ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΣΚΑΔ ΥΨΟΣ 1  
2 ΟΥΡΟΥΜΗΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΣΚΑΔ ΔΙΣΚΟΣ 1  
3 ΜΟΥΡΟΥΖΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΣΚΑΔ 2000 Φ.Ε 2  
4 ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΟΥ ΜΕΛΠΟΜΕΝΗ ΣΚΑΔ ΑΚΟΝΤΙΟ 2  
5 ΠΑΠΟΥΤΣΟΓΛΟΥ ΜΙΧΑΗΛ ΔΙΟΜΗΔΗΣ 200M 2  
6 ΜΠΟΥΤΖΙΟΥΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΟΦΚΑ ΣΕΡΡΕΣ ΔΕΚΑΘΛΟ 2  
7 ΤΣΑΓΚΟΥΡΙΔΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΣΚΑΔ 2000 Φ.Ε 3  
8 ΤΣΑΝΤΙΝΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ ΣΚΑΔ ΑΚΟΝΤΙΟ 3

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here