ΕΠΣ Έβρου: Το πρόγραμμα όλων των αγώνων του Σαββατοκύριακου

 

Με τους αγώνες της 8ης αγωνιστικής σε Α’ και Β’ Kατηγορία συνεχίζεται η αγωνιστική δράση στα πρωταθλήματα της ΕΠΣ Έβρου, το πρώτο Σαββατοκύριακο του Δεκεμβρίου.

Στην Α’ Κατηγορία η Θράκη Φερών νιώθει πλέον σε απόσταση αναπνοής τον Εθνικό και δεν έχει περιθώρια για άλλο στραβοπάτημα, υποδεχόμενη την προτελευταία της βαθμολογίας Νίκη Απαλού, ενώ ο Εθνικός αυτή την εβδομάδα θα πάρει μερικές ανάσες ενόψει της συνέχειας, αφού έχει το ρεπό του για αυτό το γύρο.

Αρκετό ενδιαφέρον έχει και το ματς στις Καστανιές, ανάμεσα στον τοπικό Άρδα και την Ένωση Άνθειας Αρίστεινου, ενώ ο Έβρος Σουφλίου υποδέχεται την νεοφώτιστη, αλλά αρκετά φιλόδοξη ΠΑΕ Νίψας.

Αναλυτικά το προγραμμα

Α’ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ – 8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (Κυριακή 03/12, Ωρα 15:00)

Γήπεδο Καστανέων: Άρδας Καστανέων – Ένωση Άνθειας Αρίστεινου

Γήπεδο Φερρών: Θράκη Φερρών – Νίκη Απαλού

Γήπεδο Δραγάνας: Ιπποκράτης – Ένωση Λυκόφης Κορνοφωλιάς

Γήπεδο Σουφλίου: Έβρος Σουφλίου – ΠΑΕ Νίψας

Γήπεδοα Παλαγίας: Ποντιακός – Ορέστης Ορεστιάδας

Ρεπό: Εθνικός Αλεξανδρούπολης

ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΤΗΝ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΗΣ Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΜΕ ΕΝΑ ΚΛΙΚ ΕΔΩ

 

Β’ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ – ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ – 8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (Σάββατο 02/12, Ωρα 15:00)

Γήπεδο Ριζίων: ΠΑΕ Ριζίων – Ορφέας Δικαίων

Γήπεδο Ορμενίου: Ακρίτας Ορμενίου – Ένωση Οινόης

Γήπεδο Κυπρίνου: Θύελλα Κυπρίνου – Ακρίτας Νέας Βύσσας

Β’ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ – ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ – 8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (Κυριακή 03/12, Ωρα 11:00)

Γήπεδο Σαγήνης: Ηρακλής Σαγήνης – Δόξα Στέρνας

Γήπεδο Νεοχωρίου: ΑΟ Νεοχωρίου – Δόξα Ορεστιάδας

 

Β’ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ – ΚΕΝΤΡΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ – 8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (Σάββατο 02/12, Ωρα 15:00)

Γήπεδο Σοφικού: Ορφέας Σοφικού – ΑΕ Διδυμοτείχου Β’

Γήπεδο Ισαακίου: ΠΑΟΚ Ισαακίου – Πέπλος

Γήπεδο Δαδιάς: Ακρίτας Δαδιάς – Δόξα Δόξας

Β’ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ – ΚΕΝΤΡΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ – 8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (Κυριακή 03/12, Ωρα 15:00)

Γήπεδο Θουρίου: Ασπίδα Θουρίου – Πυρσός Σιδηρού

Γήπεδο Ελληνοχωρίου: Δόξα Ελληνοχωρίου – Ατρόμητος Ασπρονερίου

 

Β’ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ – ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ – 8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (Σάββατο 02/12, Ωρα 15:00)

Γήπεδο Άβαντα: Ατρόμητος Άβαντα – ΑΟ Μοναστηρακίου

Γήπεδο «Α. Κεραμάρη»: ΑΟ Θράκης – ΑΕΚ Έβρου

Γήπεδο Χιλής: ΑΟ Ν. Χιλής – Δορίσκος

Β’ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ – ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ – 8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (Κυριακή 03/12, Ωρα 11:00)

Γήπεδο Αρίστεινου: ΑΟ Αρίστεινου – ΑΟ Μαΐστρου

Γήπεδο Αρδανίου: Ασπίδα Βρυσούλας – Εθνικός Αλεξανδρούπολης Β’

Γήπεδο Μ. Αετών: ΑΟ Μάκρης – ΑΟ Καππαδοκών

Ρεπό: Φουρτούνα Αλεξανδρούπολης

ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΤΗΝ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΗΣ Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΜΕ ΕΝΑ ΚΛΙΚ ΕΔΩ

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here