Χωρίς Λοντίγκιν η Ρωσία στο Confederations Cup! Όλο το πρόγραμμα της διοργάνωσης

 

Η πρόβα του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2018 ξεκινά το απόγευμα του Σαββάτου, με το Confederations Cup 2017 να αρχίζει στις 18:00 το απόγευμα με την αναμέτρηση της Αγίας Πετρούπολης ανάμεσα στην διοργανώτρια Ρωσία και τη Νέα Ζηλανδία.

Η τελευταία παίζει ως κάτοχος πρωταθλήτρια Ωκεανίας, παίζει όμως και η Αυστραλία ως πρωταθλήτρια Ασίας, αφού πλέον τα “καγκουρό” σε αυτή τη ζώνη αγωνίζονται. Εκτός της Ρωσίας άλλες 2 ευρωπαϊκές συμμετέχουν στο 10ο Confederations Cup, η παγκόσμια πρωταθλήτρια, Γερμανία και πρωταθλήτρια Ευρώπης, Πορτογαλία.

Την Αφρική εκπροσωπεί το Καμερούν, τη Νότιο Αμερική η Χιλή και την ζώνη της Βόρειας-Κεντρικής Αμερικής και Καραϊβικής εκπροσωπεί το Μεξικό. Ωστόσο αξίζει να σημειωθεί ότι ο Γιούρι Λοντίγκιν δεν θα αγωνιστεί στην διοργάνωση αφού δεν έχει επιλεγεί στην 23άδα τοτ τουρνουά.

Συγκεκριμένα, ο ομοσπονδιακός προπονητής της Ρωσίας έχει καλέσει στην Εθνική τον αρχηγό Ίγκορ Ακινφέεβ της ΤΣΣΚΑ Μόσχας, τον Βλαντίμιρ Γκαμπούλοβ της Αρσενάλ Τούλα και τον Γκιλιέρμε Μαρινάτο της Λοκομοτίβ Μόσχας. Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα του Confederations Cup, το οποίο αποτελεί πρόβα για το Μουντιάλ και θα μεταδοθεί απευθείας από την ΕΡΤ:

 

1ος ΟΜΙΛΟΣ

 

Κυριακή 17/6

Ρωσία – Νέα Ζηλανδία (18:00)

Δευτέρα 18/6

Πορτογαλία – Μεξικό (18:00)

Πέμπτη 21/6

Ρωσία – Πορτογαλία (18:00)

Μεξικό – Νέα Ζηλανδία

Κυριακή 24/6

Μεξικό – Ρωσία (18:00)

Νέα Ζηλανδία – Πορτογαλία (18:00)

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Κυριακή 18/6

Καμερούν – Χιλή (21:00)

Δευτέρα 19/06

Αυστραλία – Γερμανία (18:00)

Πέμπτη 22/6

Καμερούν – Αυστραλία (18:00)

Γερμανία – Χιλή (21:00)

Κυριακή 25/6

Γερμανία – Καμερούν (18:00)

Χιλή – Αυστραλία (18:00)

ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

Τετάρτη 28/6

Νικητής 1ου ομίλου – Δεύτερος 2ου ομίλου (21:00)

Πέμπτη 29/6

Νικητής 2ου ομίλου – Δεύτερος 1ου ομίλου (21:00)

ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ

Κυριακή 2/7

Ηττημένοι ημιτελικών (15:00)

ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ

Κυριακή 2/7

Νικητές ημιτελικών (21:00)

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here