Α2 Ανδρών: Αναμονή για την Pre League! Τα αποτελέσματα και η τελική βαθμολoγική κατάταξη για Άθλο Ορεστιάδας, ΓΕΑ και ΑΕ Κομοτηνής

 

Με τους αγώνες της 18ης και τελευταίας αγωνιστικής συνεχίστηκε η αγωνιστική δράση στο πρωτάθλημα της Α2 Ανδρών Βόλεϊ αυτό το Σαββατοκύριακο.

Οι ομάδες της Θράκης είχαν μια νίκη της ΑΕ Κομοτηνής επί του Περσέα και δυο ήττες αυτες της ΓΕΑ και Άθλου από Μακεδονικό και Άρη αντίστοιχα.

Η ΑΕ Κομοτηνής στην «ατυπη» μάχη με την ΓΕΑ για την καλύτερη Θρακιώτικη ομάδα του Ομίλου τερματισε μια θέση παραπάνω από τους Εβρίτες, ενω και ο Άθλος Ορεστιάδας ηττήθηκε από τον νεανικό Άρη του Στράτου Γζουντέλη και αυτος οπως και η ΓΕΑ τερμάτισε 7ος και οι δυο τους περιμένουν να δούνε τι θα γίνει με την Pre League.

Σύμφωνα με την προκύρηξη εαν γίνει Pre League υπάρχει πιθανότητα κάποιες ομαδες από τους 4 ομίλους στην Α2 Ανδρών που τερμάτισαν στην 3η και 4η θεση θα παίξουν αγώνες μπαραζ, ενω κάποιες θα υποβιβαστούς στα τοπικά πρωταθλήματα με τις Εβρίτικες ομάδες να ανησυχούν για αυτό το ενδεχόμενο. Όλα θα ξεκαθαρίσουν στις επόμενες ημέρες.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 18ης αγωνιστικής στον Β’ Υποόμιλο του Β’ Ομίλου της Α2 Ανδρών:
Νέστωρ – ΧΑΝΘ 3-0
ΑΕ Κομοτηνής – ΟΠΑΘ Περσέας 3-0 (25-18, 25-15, 25-10)
ΑΟ Σερρών – Πήγασος Πολίχνης 3-1 (30-28,18-25,25-23,25-23)
ΓΕ Αλεξανδρούπολης – ΑΣ Μακεδονικός 0-3 (17-25,21-25,22-25)
Ρεπό: Αίας Ευόσμου

Η ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Νέστωρας 45 (46-6)
2. Πήγασος Πολίχνης 38 (39-14)
———————————
3. ΑΟ Σερρών 31 (36-19)
————————–
4. ΧΑΝΘ 27 (30-29)
5. Μακεδονικός 23 (26-30)
6. ΑΕ Κομοτηνής 22 (26-31)
———————————-
7. ΓΕ Αλεξανδρούπολης 18 (26-34)
————————————–
8. Αίας Ευόσμου 7 (15-43)
9. ΟΠΑΘ Περσέας 5 (7-46)

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 18ης αγωνιστικής στον Α’ Υποόμιλο του Β’ Ομίλου της Α2 Ανδρών:
ΕΑ Πατρών – ΑΣ Πήγασος Κοζάνης 3-0 α.α.
Απόλλων – ΑΣ Ελπίς 3-0
Νίκη Αιγινίου – ΑΕΠ Ολυμπιάς 3-1 (21-25,25-21,27-25,25-20)
Άρης – Άθλος Ορεστιάδας 3-1 (25-20 25-21 18-25 25-20)
Ρεπό: ΣΠΑ Καρδίτσας

Η ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Νίκη Αιγινίου 42 (46-12)
2. Ολυμπιάδα Πατρών 37 (41-17)
————————————-
3. ΕΑ Πατρών 35 (39-19)
—————————–
4. ΑΣ Ελπίς 23 (27-31)
5. Άρης 22 (30-33)
6. Απόλλων Πατρών 20 (29-32)
———————————
7. Άθλος Ορεστιάδας 19 (25-33)
———————————
8. ΣΠΑ Καρδίτσας 15 (20-39)
9. ΑΣ Πήγασος Κοζάνης 3 (5-46)

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here