ΕΠΣ Ξάνθης: Οι ειδικές βαθμολογίες σε πλέι οφ και πλέι άουτ για τις Α1, Α2 και Β’ κατηγορία μετά το τέλος του πρωταθλήματος

 

Μετά την ολοκλήρωση της 18ης και τελευταίας αγωνιστικής έγινε γνωστή η κατάταξη όλων των ομάδων αλλά και η ειδική βαθμολογία κάθε ομάδας είτε σε πλέι οφ είτε σε πλέι άουτ στις 3 κατηγορίες για τις οποίες θα πραγματοποιηθούν.

Αναλυτικά οι ειδικές βαθμολογίες σε όλες τις κατηγορίες σε πλέι οφ και πλέι άουτ:

Α1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Στην Α1 Κατηγορία και στα πλέι οφ θα παλέψουν για την άνοδο στην Γ’ εθνική ο Άρης Αβάτου και Αναγέννηση Θαλασσιάς, που μοιάζουν ως τα δύο ακλόνητα φαβορί για την άνοδο τόσο αγωνιστικά όσο και βαθμολογικά αλλά και Εχίνος Σπορ, Ηρακλής Ν. Ζυγού και Ασπίδα Ξάνθης. Στα πλέι άουτ και στην μάχη για την σωτηρία θα παλέψουν να αποφύγουν την τελευταία θέση ο Αστέρας Μαγικού, η ΑΕ Ξάνθης, ο Νέστος Κύρνου, ο ΑΟ Βιστωνίδας και ο Άρης Πετεινού θέλοντας να γλυτώσουν τον υποβιβασμό.

ΕΝΑΡΚΤΗΡΙΑ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΠΛΕΙ ΟΦ (θα διεκδικήσουν τον τίτλο)

Άρης Αβάτου 5
—————————
Αναγέννηση Θαλασσιάς 4

Εχίνος Σπορ 1

Ηρακλής Ν. Ζυγού 1

Ασπίδα Ξάνθης 0

ΕΝΑΡΚΤΗΡΙΑ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΠΛΕΙ ΑΟΥΤ (για την αποφυγή υποβιβασμού)

Αστέρας Μαγικού 2

ΑΕ Ξάνθης 2

ΑΟ Βιστωνίδας 2

Νέστος Κύρνου 1
——————–
Άρης Πετεινού 0

 

Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Στην Α2 Κατηγορία και στα πλέι οφ για τις δύο προνομιούχες θέσεις που οδηγούν στην άνοδο στην Α1 Κατηγορία θα παλέψουν επί ίσης όροις ο Απόλλων Ξάνθης, ο Ερμής Μάνδρας, η Κεντητή, ο Άτλας Σελίνου και ο Π. Μελάς Κουτσού καθώς και αγωνιστικά μέχρι στιγμής δεν υπάρχουν τα ξεκάθαρα φαβορί αλλά και βαθμολογικά οι ομάδες είναι κοντά. Στα πλέι άουτ στα οποία δεν υπάρχει ενδιαφέρον καθώς η ομάδα του Κεραυνού Λευκόπετρας έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα με συνέπεια να υποβιβαστεί με την βαθμολογία του να ορίζεται ως -6.

ΕΝΑΡΚΤΗΡΙΑ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΠΛΕΙ ΟΦ (θα διεκδικήσουν τον τίτλο και την άνοδο)

Απόλλων Ξάνθης 2

Ερμής Μάνδρας 1
————————–

Κεντητή 1

Άτλας Σελίνου 1

Π. Μελάς Κουτσού 0

ΕΝΑΡΚΤΗΡΙΑ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΠΛΕΙ ΑΟΥΤ (για την αποφυγή υποβιβασμού)

6. Κεσσάνη Ερασμίου    9

7. Ελπίδες Γενησέας      7

8. Ορφέας Ν. Αμισσού    6

9. Δόξα Μυρωδάτου 4
—————————————-
10. Κεραυνός Λευκόπετρας (αποχώρησε) *

*Υποβιβάζεται διότι έχει αποχωρίσει από το πρωτάθλημα

 Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Στην Β’ κατηγορία και στα πλεί οφ για τις δύο προνομιούχες θέσεις που οδηγούν στην άνοδο στην Α2 Κατηγορία θα παλέψουν ο Εθνικός Κιμμεριών και ο Φίλιππος Δροσερού καθώς φαντάζουν τα φαβορί τόσο αγωνιστικά μέχρι στιγμής όσο και βαθμολογικά αλλά και οι Ελπίδες Ξάνθης, Α.ΠΟ Ξάνθης και Αετός Τοξοτών. Στα πλέι άουτ, στα οποία θα παλέψουν  για να αποφύγουν τον υποβιβασμό και την τελευταία θέσει αν συνεχίσει Ερυθρός Αστέρας Σελέρου  ο Ατρόμητος Χρύσας, ο ΠΑΣ Φιλίων, η Μέλισσα και το Σούνιο.

ΕΝΑΡΚΤΗΡΙΑ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΠΛΕΙ ΟΦ (θα διεκδικήσουν τον τίτλο και την άνοδο)

Εθνικός Κιμμερίων 5

Φίλιππος Δροσερού 4
—————————
Ελπίδες Ξάνθης 2

Α.ΠΟ. Ξάνθης 0

Αετός Τοξοτών 0

ΕΝΑΡΚΤΗΡΙΑ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΠΛΕΙ ΑΟΥΤ (για την αποφυγή υποβιβασμού)

Ατρόμητος Χρύσας  9

ΠΑΣ Φιλίων 7

Μέλισσα   5

Ελπίδα Σουνίου 4
——————————–
Ερυθρός Αστέρας Σελέρου 0

 

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here