ΕΚΑΣΑΜΑΘ: Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία στα αναπτυξιακά πρωταθλήματα

 

Με αγώνες από τα πρωταθλήματα παίδων, νεανίδων και κορασίδων συνεχίστηκαν το Σαββατοκύριακο τα αναπτυξιακά πρωταθλήματα της ΕΚΑΣΑΜΑΘ.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και η βαθμολογίες:

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ (14η Αγωνιστική – Τελευταία)

ΑΟ Χρυσούπολης – Ασπίδα Ξάνθης 31-81

Αίας Κομοτηνής – Λεύκιππος Ξάνθης 37-58

ΓΑΣ Κομοτηνή – Ε.Κ. Ποταμουδίων 44-38

Αρίων Ξάνθης – Ηρακλής Καβάλας 20-0 α.α.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 14 ΑΓΩΝΕΣ)

1. Ασπίδα Ξάνθης  14-0  28

2. Αρίων Ξάνθης  12-2  26

3. ΓΑΣ Κομοτηνή  10-4  24

4. Ε.Κ. Ποταμουδίων  7-7  21

5. Λεύκιππος Ξάνθης  7-7  21

6. Αίας Κομοτηνής  4-10  18

7. Χρυσούπολη  1-13  14*

8. Ηρακλής Καβάλας  1-13  14*

*ΑΟ Χρυσούπολης και Ηρακλής Καβάλας έχουν ένα μηδενισμό

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ (14η Αγωνιστική – Τελευταία)

Θύελλα Φερών – Φιλία Ορεστιάδας 51-48

Εθνικός Αλεξ/πολης – Σπάρτακος Διδ/χου 74-26

Ολυμπιάδα Αλεξ/πολης – ΑΕ Κομοτηνής 31-62

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 14 ΑΓΩΝΕΣ)

1. ΑΕ Κομοτηνής  11-1  23

2. Εθνικός Αλεξανδρούπολης  11-1  23

3. Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης  6-6  18

4. Φιλία Ορεστιάδας  6-6  17

6. Σπάρτακος Διδυμοτείχου  4-8  16

4. Θύελλα Φερών  4-8  16

7. Έβρος Σουφλίου 0-12 0

*Ο Έβρος Σουφλίου αποχώρησε από το πρωτάθλημα μετά την κλήρωση και ως εκ τούτου μηδενίζεται στους αγώνες του, ενώ του επιβάλλεται τιμωρία αφαίρεσης 2 βαθμών στο επόμενο πρωτάθλημα παίδων που θα δηλώσει συμμετοχή

**Η Φιλία Ορεστιάδας έχει ένα μηδενισμό

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ Β΄ ΟΜΙΛΟΣ (8η Αγωνιστική)

Ασπίδα Ξάνθης – Ρούκις Αλεξ/πολης 51-18

Ε.Κ. Καβάλας – Φιλία Ορεστιάδας 20-0 α.α.

Ρεπό είχαν οι Πάνθηρες Καβάλας

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (8η Αγωνιστική)

1. Ασπίδα Ξάνθης  6-1  13

2. Πάνθηρες Καβάλας  6-0  12

3. Ε.Κ. Καβάλας  4-3  11

4. Ρούκις Αλεξανδρούπολης  2-6  9*

5. Φιλία Ορεστιάδας  0-8  0

*Οι Ρούκις Αλεξανδρούπολης έχουν ένα μηδενισμό

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β΄ ΟΜΙΛΟΣ (8η Αγωνιστική)

Ε.Κ. Καβάλας – ΓΑΣ Κομοτηνή 33-35

Αστέρας Καβάλας – Αίας Κομοτηνής 20-0 α.α.

Ρεπό είχε η Ασπίδα Ξάνθης

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (8η Αγωνιστική)

1. ΓΑΣ Κομοτηνή  5-1  11*

2. Ε.Κ. Καβάλας  4-3  11

3. Αστέρας Καβάλας  4-2  10*

4. Ασπίς 2001 Ξάνθης  3-3  9*

5. Αίας Κομοτηνής  0-7  6

*Με αστεράκι οι ομάδες που έχουν κάνει το ρεπό τους στο δεύτερο γύρ

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here