ΕΠΣ Ξάνθης: Το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου σε όλες τις Kατηγορίες

 

Με τους αγώνες της 18ης και τελευταίας αγωνιστικής θα συνεχιστεί το πρωτάθλημα της ΕΠΣ Ξάνθης για τις κατηγορίες Α1, Α2 και Β’ ενώ για την Γ’ κατηγορία το πρωτάθλημα θα συνεχιστεί από την 16η αγωνιστική απομένοντας άλλες δύο για την ολοκλήρωση του.

Οι ομάδες των κατηγοριών Α1, Α2 και Β’ κατηγορίας πρόκειται το ερχόμενο Σαββατοκύριακο να δώσουν τους τελευταίους αγώνες τους για την κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος, αφού ακολουθούν τα πλέι οφ και πλέι άουτ που θα κρίνουν την άνοδο και τον υποβιβασμό αντίστοιχα. Για την Γ’ κατηγορία απομένει η 18η και η 19η και  τελευταία αγωνιστική αφού στην συγκεκριμένη κατηγορία δεν θα διεξαχθούν αγώνες πλέι οφ και πλέι άουτ.

Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου σε όλες τις κατηγορίες:

Α1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

18η αγωνιστική (Κυριακή 19 Φεβρουαρίου, Ώρα 15:30)

Γήπεδο Κιμμερίων: ΑΕ Ξάνθης- ΑΟ Βιστωνίδας

Γήπεδο ΔΑΚ: Ασπίδα Ξάνθης- Αστέρας Μαγικού

Γήπεδο Ν. Ζυγού: Ηρακλής Ν. Ζυγού- Άρης Πετεινού

Γήπεδο Κύρνου: Νέστος Κύρνου- Αναγέννηση Θαλασσιάς

Γήπεδο Μαγγάνων: Άρης Αβάτου- Εχίνος Σπορ

ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΤΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΗΣ Α1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΜΕ ΕΝΑ ΚΛΙΚ ΕΔΩ

 

Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

18η αγωνιστική (Σάββατο 18 Φεβρουαρίου, Ώρα 15.30)

Γήπεδο Κεντητής: Κεντητή Ξάνθης- Ερμής Μάνδρας

 (Κυριακή 19 Φεβρουαρίου, Ώρα 15.30)

Γήπεδο Μυρωδάτου: Δόξα Μυρωδάτου- Ελπίδα Γενισέας

Γήπεδο Κουτσού: Π. Μελάς Κουτσού- Κεσσάνη Ερασμίου

Γήπεδο Σελίνου: Άτλας Σελίνου- Απόλλων Ξάνθης

ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΤΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΗΣ Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΜΕ ΕΝΑ ΚΛΙΚ ΕΔΩ

 

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

18η αγωνιστική (Σάββατο 18 Φεβρουαρίου, Ώρα 15.30)

Γήπεδο Κιμμερίων: Εθνικός Κιμμερίων – ΑΠΟΞ Σκόντα

Γήπεδο Σουνίου: Ελπίς Σουνίου- Ελπίδες Ξάνθης

Γήπεδο Σελέρου: Ερ. Αστέρας Σελέρου- Μέλισσα Ξάνθης

Γήπεδο Χρύσας: Ατρόμητος Χρύσας- Φίλιππος Δροσερού

Γήπεδο Τοξοτών: Αετός Τοξοτών- ΠΑΣ Φιλίων

ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΤΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΗΣ Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΜΕ ΕΝΑ ΚΛΙΚ ΕΔΩ

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

16η αγωνιστική (Κυριακή 19 Φεβρουαρίου, Ώρα 11.00)

Γήπεδο Πηγαδίων: Ασπίς Πηγαδίων- Αναγέννηση Π. Χρύσας

Γήπεδο Κατραμίου: Κεραυνός Π. Κατραμίου- ΑΕΚ Κυψέλης

(Κυριακή 19 Φεβρουαρίου, Ώρα 12.00)

Γήπεδο Σταυρούπολης: Δόξα Σταυρούπολης- ΑΠΟΞ Ραιδεστός

Γήπεδο Γοργόνας: Σμίνθη Ξάνθης- Κοτύλη Ξάνθης

Ρεπό: Απόλλων Διομήδειας

ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΤΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΗΣ Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΜΕ ΕΝΑ ΚΛΙΚ ΕΔΩ

 

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here