ΕΠΣ Έβρου: Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες στην Β’ Κατηγορία

 

Με τους αγώνες της 12ης αγωνιστικής συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Β’ κατηγορίας της ΕΠΣ Έβρου, όπου μετά τον Κεντρικό και Βόρειο Όμιλο όπου είχαμε πρωταθλητές χειμωνα Σοφικό και Ρίζια αντιστοιχα  την περασμένη εβδομάδα με την ολοκλήρωση του α’ γυρου, περιμένουμε να μάθουμε και αυτόν του Νότου.

Στον Νοτιο ομιλο  στο φιναλε του α’ γύρου η πρωτοπόρος Νίκη Απαλού σκόνταψε εντός έδρας από τον ΑΟ Αριστεινου και η Νίψα που νίκησε ευκολα φιλοδορώντας εξάρα στην Νέα Χιλή πέρασε πρωτη αφού στην ισοβαθμία υπερτερεί. Ο  τριτος Μαιστρος νικησε και τους Καππαδόκες και ακολουθεί σε αποσταση 2 βαθμών Νίψα και Απαλό.

Στον Κεντρικό Όμιλο ο πρωταθλητής χειμωνα είναι  Ορφέας Σοφικού συνέχισε με  μεγάλη νίκη στο Τυχερό, ενω για την δευτερη θέση μετα την ήττα του Ακρίτα Δαδιάς,  πέρασαν Ένωση Λυκόφης Κορνοφωλιάς και Δοξα Ελληνοχωρίου.

Στον Βορειο η πρωταθλήτρια χειμωνα ΠΑΕ Ριζίων επέστρεψε στις νίκες μετά την γκελα στην Σαγήνη, όπως και το δευτερο Νεοχώρι που νίκησε στο ντερμπι τον Κυπρινο και διατήρησε την διαφορά στον  πόντο.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Β’ ΕΠΣ ΈΒΡΟΥ – ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ (12η Αγωνιστική)
Π.Α.Ε Νιψας − ΑΕ Ν. Χιλής 6-0
ΑΟ Δορίσκου − ΑΟ Μάκρης 0-1
ΑΟ Μοναστηρακίου − ΑΕΚ Έβρου 1-2
Νίκη Απαλού − ΑΟ Αρίστεινου 1-1
ΑΟ Μαΐστρου − ΑΟ Καππαδοκών 2-0
Ασπίδα Βρυσούλας-ΑΟ Αγνάντια (Κ20 Εθνικός) 4-1
Ρεπό: Ατρόμητος Άβαντα

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Π.Α.Ε Νιψας 26 (31-2)*
—————————–
2. Νίκη Απαλού 26 (26-13)*
3. ΑΟ Μαΐστρου 24 (29-17)*
4. Ατρόμητος Άβαντα 20 (18-9)*
5. ΑΟ Αρίστεινου 18 (21-16)*
6. ΑΟ Μάκρης 18 (14-14)*
7. ΑΕ Ν. Χιλής 17 (24-30)*
8. ΑΕΚ Έβρου 17 (22-20)*
9. Ασπίδα Βρυσούλας 13 (21-28)*
10.ΑΟ Μοναστηρακίου 11 (16-30)*
11.ΑΟ Δορίσκου 10 (21-22)*
12.ΑΟ Καππαδοκών 3 (6-25)*
13.ΑΟ Αγνάντια (Κ20 Εθνικός) 2 (10-32)*

* Με αστερίσκο οι ομαδες που έκαναν το ρεπό τους

Β’ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ – ΚΕΝΤΡΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ (12η Αγωνιστική)
ΟΦΙ Ισαακίου-Ένωση Κυανής Ασβεστάδων 1-4
Πυρσός Σιδηρούς-Ένωση Λυκόφης Κορνοφωλιάς 1-2
AΟ Τυχερού-Ορφέας Σοφικού 1-4
Δόξα Δόξας-Ακρίτας Δαδιάς 3-1
Άρης Πραγγίου (Κ20 ΑΕΔ)-Θύελλα Παλιουρίου 4-0
Αναγέννηση Μεταξάδων-Δόξα Ελληνοχωρίου 0-3 α.α.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Ορφέας Σοφικού 31 (27-7)
——————————-
2. Ένωση Λυκόφης Κορνοφωλιάς 26 (28-12)
3. Δόξα Ελληνοχωρίου 26 (22-11)
4. Ένωση Κυανής Ασβεστάδων 25 (33-12)
5. Ακρίτας Δαδιάς 24 (29-15)
6. Δόξα Δόξας 20 (25-17)
7. ΟΦΙ Ισαακίου 17 (26-26)
8. Άρης Πραγγίου (Κ20 ΑΕΔ) 17 (21-17)
9. AΟ Τυχερού 11 (22-22)
10.Πυρσός Σιδηρούς 5 (13-31)
11. Θύελλα Παλιουρίου 4 (9-49)
12.Αναγέννηση Μεταξάδων (αποχώρησε)

Β’ ΕΠΣ ΈΒΡΟΥ – ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ (12η Αγωνιστική)
Ομόνοια Φυλακίου-ΠΑΕ Πενταλόφου 0-0
Θύελλα Κυπρίνου-ΑΟ Νεοχωρίου 0-2
Δόξα Ορεστιάδας-Ακρίτας Ορμενίου 1-4
Ένωση Οινόης-Ηρακλής Σαγήνης 2-2
Ασπίδα Θουρίου-Δόξα Στέρνας 1-0
ΠΑΕ Ριζίων-Ορφέας Δικαίων 4-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. ΠΑΕ Ριζίων 32 (28-10)
—————————-
2. ΑΟ Νεοχωρίου 31 (43-9)
3. ΠΑΕ Πενταλόφου 24 (18-9)
4. Ακρίτας Ορμενίου 20 (26-21)*
5. Θύελλα Κυπρίνου 18 (18-16)
6. Ένωση Οινόης 16 (18-15)
7. Ασπίδα Θουρίου 13 (11-12)*
8. Ηρακλής Σαγήνης 12 (19-25)
9. Δόξα Ορεστιάδας 12 (21-28)
10.Δόξα Στέρνας 10 (15-22)
11.Ορφέας Δικαίων 6 (8-32)
12.Ομόνοια Φυλακίου 5 (11-37)

* Οι Ακρίτας Ορμενίου και Ασπίδα Θουρίου εχουν αγώνα λιγότερο

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here