ΕΚΑΣΑΜΑΘ: Στην παράταση έκαμψε τους Πάνθηρες Καβάλας η Θύελλα Φερών

Στο παιχνίδι της αγωνιστικής και μετα από μία συγκλονιστική αναμέτρηση, η Θύελλα Φερών νίκησε με 65-63 στην παράταση τους Πάνθηρες Καβάλας (55-55 κ.α.) και παρέμεινε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας ισόβαθμη με το Δημοκρίτειο και τον Λεύκιππο.

Το παιχνίδι ήταν πολύ δυνατό καθ’ όλη τη διάρκεια του, με τις δύο ομάδες να συμβαδίζουν στο μεγαλύτερο μέρος της αναμέτρησης. Οι Πάνθηρες παρουσιάστηκαν ιδιαίτερα ανταγωνιστικοί και προηγήθηκαν με 13-15 στο πρώτο δεκάλεπτο και 26-27 στο ημίχρονο.

Η Θύελλα έδειξε να ελέγχει το παιχνίδι στο τρίτο δεκάλεπτο, όταν με όπλο την άμυνα και βρίσκοντας λύσεις στην επίθεση, κατάφερε να προηγηθεί με 43-36. Όμως η ομάδα της Καβάλας κατάφερε να ανατρέψει την κατάσταση και να στείλει το παιχνίδι στην παράταση, αφού ο αγώνας έληξε στην κανονική του διάρκεια με 55-55. Εκεί η Θύελλα Φερών ήταν πιο ψύχραιμη και ουσιαστική στα κρίσιμα σημεία και κατάφερε να φτάσει στο ροζ φύλλο αγώνα με 65-63

Δεκάλεπτα: 13-15, 26-27 (ημίχρονο), 43-36, 55-55 (κ.α.), 65-63 (παράταση)

Θύελλα Φερών: Μπίκης 7 (1), Ξένος 12 (2), Παπάζογλου 1, Δαπουδάνης, Μπιριντζής, Μόκαλης 8, Κατσάνης 5 (1), Μήρτσος, Μπερμπέρης 26 (2), Μαραγκός, Τσιτσικλής 6 (2)