LIVE από το ΔΑΚ Κομοτηνής: Ελλάδα – Κύπρος 5-1 (τελικό αποτέλεσμα)

Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στον διεθνή φιλικό αγώνα ανάμεσα σε Ελλάδα και Κύπρο. Ο Γιάννης Παπαδόπουλος βρίσκεται στο ΔΑΚ Κομοτηνής και μεταδίδει…

Καλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε τη δεύτερη φιλική αναμέτρηση ανάμεσα σε Ελλάδα και Κύπρο. Θυμίζουμε ότι στο πρώτο φιλικό τη Τετάρτη, η Ελλάδα επικράτησε με 5-1.

Ώρα 12:43 Πάμε στις συνθέσεις των δύο ομάδων.

Ελλάδα (Κάβουρας): Παπακωνσταντίνου, Κυδωνάκη, Κοκοβιάδου, Σιδηρά, Χατζηγιαννίδου, Δημητρίου, Παπαδοπούλου Α., Μωραΐτου, Μάρκου, Γεωργίου Τατ., Νάτη.

Κύπρος (Βασιλείου): Κουτσόφτα, Ιωάννου, Παφίτη, Γιάννου, Βιολάρη, Μιχαήλ, Χρυσοστόμου, Παπαδοπούλου Σ., Γεωργίου Ξεν., Γεωργίου Μαρ., Νεοφύτου.

Ώρα 12:48 Στον πάγκο για την Ελλάδα βρίσκονται Πελετίδου, Κόλλια, Κοντού, Κακαμπούκη, Γκάτσου, Σπυριδωνίδου, Παντελιάδου, Κοτσάκη και Πυθούλα. Για την Κύπρο στον πάγκο βρίσκονται οι Χρήστου, Αντωνίου Ηλ., Κλεοβούλου, Αντωνίου Φλ., Ιωνά, Ζαμπά, Νεάρχου, Σάββα και Ξενοφώντος.

Ώρα 12:52 Διαιτητής της αναμέτρησης είναι η Ανδρομάχη Τσιοφλίκη, με βοηθούς τις Μαρία Κουπαράνη και Ανδρονίκη Νιότη. Τέταρτη διαιτητής είναι η Μαρία Τσιλφίδου.

Ώρα 12:59 Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες. Συννεφιά σήμερα στην Κομοτηνή, με τη θερμοκρασία γύρω στους 11 βαθμούς. Περίπου 50-60 θεατές αυτή τη στιγμή στο ΔΑΚ Κομοτηνής

Ώρα 13:01 Όλα έτοιμα για την έναρξη του αγώνα. Με άσπρη εμφάνιση και πάλι η Ελλάδα, με μπλε η Κύπρος

1′ Έναρξη του αγώνα

1′ Πρώτη καλή στιγμή για την Ελλάδα στα 40 δευτερόλεπτα, με τη Νάτη να σουτάρει από τη μεγάλη περιοχή και την Κουτσόφτα να διώχνει σε κόρνερ

11′ Γκολ για την Κύπρο! Απευθείας εκτέλεση φάουλ από το ύψος του ημικύκλιου και στην ευθεία της εστίας της Ελλάδας από τη Χρυσοστόμου. Η μπάλα θα κοντράρει στο τοίχος που άνοιξε, θα αλλάξει πορεία και θα καταλήξει στα δίχτυα της εστίας της Παπακωνσταντίνου. Ελλάδα – Κύπρος 0-1

19′ Καλό σουτ από τη Σιδηρά έξω από τη μεγάλη περιοχή, η μπάλα άουτ

31′ Γκολ για την Ελλάδα! Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τη Σιδηρά, η Κουτσόφτα θα αποκρούσει ασταθώς, η μπάλα θα φτάσει στην Κυδωνάκη μέσα στη μικρή περιοχή που θα σουτάρει, θα διώξει μία αμυντικός της Κύπρου πάνω στη γραμμή και η Κυδωνάκη με δεύτερη προσπάθεια θα στείλει τη μπάλα στα δίχτυα. Ελλάδα – Κύπρος 1-1

35′ Γκολ για την Ελλάδα! Δεύτερο γκολ για την Κυδωνάκη, η οποία μετά από εκτέλεση κόρνερ της Σιδηρά θα πιάσει την κεφαλιά και θα στείλει την μπάλα στα δίχτυα. Ελλάδα – Κύπρος 2-1

36′ Κίτρινη κάρτα στη Μάρκου

39′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τη Σιδηρά, θα διώξει δύσκολα η Κουτσόφτα

45′ Ωραία προσπάθεια για την Κύπρο από τα αριστερά, θα βγει η σέντρα, όμως η Βιολάρη δεν έπιασε καλά την κεφαλιά, η οποία κατέληξε άουτ

45′ Δύο θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων

45’+2′ Τέλος του πρώτου ημιχρόνου, με την Κύπρο να προηγείται και την Ελλάδα να ανατρέπει το σκορ, με δύο γρήγορα γκολ σε ένα τετράλεπτο. Δυνατό παιχνίδι σήμερα με ωραίες φάσεις. Αποτέλεσμα ημιχρόνου: Ελλάδα – Κύπρος 2-1

46′ Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου. Διπλή αλλαγή για την Ελλάδα. Παντελιάδου και Κοτσάκη περνάνε στη θέση των Δημητρίου και Μωραΐτου

51′ Γκολ για την Ελλάδα! Ωραία προσπάθεια για την Ελλάδα από τα δεξιά, η Κοκοβιάδου θα γυρίσει ωραία στο ύψους του πέναλτι και εκεί η Παπαδοπούλου μόνη της δεν έχει κανένα πρόβλημα για να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα. Ελλάδα – Κύπρος 3-1

54′ Αλλαγή για την Κύπρο. Στη θέση της Νεοφύτου η Ιωνά

60′ Ωραία προσπάθεια για την Ελλάδα, η Νάτη έκανε το σουτ, όμως η μπάλα πέρασε άουτ, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

62′ Διπλή αλλαγή για την Ελλάδα. Κακαμπούκη και Σπυριδωνίδου στον αγωνιστικό χώρο, στη θέση των Σιδηρά και Νάτη

66′ Διπλή αλλαγή για την Κύπρο. Στην θέση των Γεωργίου Μαριλένα και Γιάννου περνάνε οι Κλεοβούλου και Ζαμπά αντίστοιχα

71′ Γκολ για την Ελλάδα! Ωραία προσπάθεια για την Παντελιάδου, οποία θα μπει στη μεγάλη περιοχή και θα σουτάρει, θα αποκρούσει η Κουτσόφτα, όμως η ίδια με δεύτερη προσπάθεια θα στείλει τη μπάλα στα δίχτυα. Ελλάδα – Κύπρος 4-1

77′ Τριπλή αλλαγή για την Ελλάδα. Παπακωνσταντίνου, Γεωργίου Τατιάνα και Χατζηγιαννίδου αποχωρούν από τον αγωνιστικό χώρο και στη θέση τους μπαίκουν οι Πελετίδου, Κοντού, Πυθούλα αντίστοιχα

85′ Δοκάρι για την Ελλάδα! Πολύ ωραία επίθεση για την Ελλάδα, η μπάλα θα μείνει στη μεγάλη περιοχή από τα αριστερά, η Παντελιάδου θα αφήσει στην Παπαδοπούλου, η οποία θα σουτάρει από το σημείο του πέναλτι, με την μπάλα να χτυπάει το οριζόντιο δοκάρι και να φεύγει άουτ.

87′ Τριπλή αλλαγή για την Κύπρο. Αποχωρούν οι Ιωάννου, Βιολάρη και Χρυσοστόμου και περνάνε στον αγωνιστικό χώρο οι Αντωνίου, Νεάρχου και Ξενοφώντος

89′ Γκολ για την Ελλάδα! Πολύ ωραία ενέργεια και πάλι για την Ελλάδα, η Κοκοβιάδου θα πασάρει την μπάλα στη Μάρκου, η οποία θα στείλει την μπάλα στα δίχτυα. Ελλάδα – Κύπρος 5-1

90′ Τρία θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων

90’+3′ Τέλος του αγώνα, με την Ελλάδα να κερδίζει την Κύπρο με το ίδιο σκορ, όπως και την Τετάρτη, σε ένα ωραίο παιχνίδι, με έξι γκολ και πολλές φάσεις. Τελικό αποτέλεσμα: Ελλάδα – Κύπρος 5-1