LIVE από την Μίκρα Θεσσαλονίκης: Ηρακλής Πετοσφαίριση – ΑΟ Ορεστιάδας 3-1 (τελικό αποτέλεσμα)

Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στην αναμέτρηση Ηρακλής Πετοσφαίριση – ΑΟ Ορεστιάδας για την 1η αγωνιστική της Volley League.

Καλησπέρα! Από αυτήν την ανάρτηση θα ενημερώνεστε τις επόμενες ώρες για την εξέλιξη στο παιχνίδι του Ηρακλή με τον ΑΟΟ, στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος.

Ωρα 17:25  Πριν ξεκινήσουμε την μετάδοση να σας αναφέρουμε ότι χορηγός της μετάδοσης από την Θεσσαλονίκη είναι το Ιδιωτικό ΚΤΕΟ Έβρου που εδώ και πέντε χρόνια διαθέτει παράρτημα και στην Ορεστιάδα, στην Βιομηχανική Περιοχή.  Κλείστε ραντεβού στο τηλέφωνο 2552027888 και κάντε άμεσα τεχνικό έλεγχο στο όχημά σας, κάτι που δεν είναι μόνο υποχρεωτικό από το νόμο αλλά και απαραίτητο για την ασφάλεια σας. Περισσότερες λεπτομέρειες με ένα κλικ ΕΔΩ.

Ωρα 17:28  Χορηγός της σημερινής μετάδοσης είναικαι η καφετέρια Fair Play  στην οδό Αθανασίου Πανταζίδη 129 στην Ορεστιάδα . Εκεί μπορείτε να πιείτε τον καφέ σας ή το βράδυ την μπύρα σας παίζοντας επιτραπέζια παιχνίδια την ημέρα αλλά και παρακολουθώντας μέσα από γιγαντοοθόνες όλες τις σημαντικές αθλητικές αναμετρήσεις τα βράδια. Λεπτομέρειες  με ένα κλικ ΕΔΩ.

Ωρα 17:32  Τρίτος χορηγός της σημερινής μετάδοσης είναι τα Ασφαλιστικά Γραφεία Λαμπερνάκη που έχουν τις χαμηλότερες τιμές της αγοράς. Με ένα τηλέφωνο στο  25520-81940 μπορείτε να συγκρίνετε τιμές και να βγείτε κερδισμένοι, επωφελούμενοι από τα οικονομικά τιμολόγια επαρχίας για ασφάλεια αυτοκίνητου, μοτοσικλέτας και κατοικίας. Τώρα και ασφάλεια αυτοκινήτου μόνο από 19 ευρώ τον μήνα. Περισσότερες λεπτομέρειες με ένα κλικ ΕΔΩ.

Ωρα 17:36  Τέταρτος και τελευταίος χορηγός της σημερινής μετάδοσης το Soccer Park στον Πύργο Ορεστιάδας, όπου μπορείτε να παίξετε με τους φίλους σας σε γήπεδα 6×6 και 8×8 με χλοοτάπητα 6ης γενιάς. Αυτήν την περίοδο μάλιστα διεξάγεται εκεί το 6ο Πρωτάθλημα AllvsAll αλλά στον ίδιο χώρο αξίζει να σημειωθεί ότι διοργανώνονται και παιδικά πάρτυ. Περισσότερες λεπτομέρειες με ένα κλικ ΕΔΩ.

Ωρα 17:40  Απομένουν 20 λεπτά για το πρώτο σερβίς στον αγώνα αλλά και στο πρωτάθλημα που ξεκινά με αυτό και άλλα δύο παιχνίδια.

Ωρα 17:43  Στο Βραχάτι ο Παμβοχαϊκός θα φιλοξενήσει τον Ηρακλή Χαλκίδας ενώ στην Σύρο ο τοπικός Φοίνικας παίζει με την Κηφισιά.

Ωρα 17:46  Αύριο παίζουν ο Ολυμπιακός στην Πάτρα με την Παναχαϊκή και ο Παναθηναϊκός με την Κύζικο και την Δευτέρα ολοκληρώνεται η πρεμιέρα με τον αγώνα Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΠΑΟΚ που θα ξεκινήσει στις 18:00 και θα μεταδοθεί επίσης live από το ThrakiSportS.

Ωρα 17:50  Δέκα λεπτά πριν την έναρξη να θυμίσουμε ότι και πέρυσι Ηρακλής και Ορεστιάδα είχαν παίξει στην πρεμιέρα και είχε νικήσει ο Ηρακλής με 3-0. Εκείνο το ματς είχε γίνει στον Έβρο.

Ωρα 17:52  Γενικά η Ορεστιάδα δεν έχει καμιά νίκη επί του Ηρακλή στην Θεσσαλονίκη και ελπίζει σήμερα να σπάσει αυτήν την αρνητική παράδοση.

Ωρα 17:56  Πλέον μετράμε αντίστροφα για την έναρξη του αγώνα.

1ο σετ: 0-1, 0-2 (ιδανικό ξεκίνημα για Ορεστιάδα), 1-2, 1-3 (μπροστά με δύο ξανά ο ΑΟΟ), 2-3, 3-3 (ισοφαρίζει η Ηρακλής), 4-3, 4-4, 5-4, 6-4 (για πρώτη φορά μπροστά με δύο ο γηραιός), 7-4, 8-4 (νταμπλ σκορ με σερί 4-0 για τους γηπεδούχους στο πρώτο τεχνικό ταϊμ άουτ), 8-5, 9-5, 9-6, 9-7 (μειώνει στους δύο ο ΑΟΟ), 10-9 (στον πόντο πλέον η διαφορά), 11-9, 12-9 (πάλι στους τρεις η διαφορά), 12-10, 13-10, 14-10 (στους τέσσερις πάλι η διαφορά), 15-10, 16-10 (τεχνικό ταϊμ άουτ με τον Ηρακλή να έχει την μεγαλύτερη διαφορά στο παιχνίδι), 17-10 (στο 5-0 το σερι του Ηρακλή), 18-10, 18-11 (σταματάει στο 6-0 το σερί του Ηρακλή), 19-12, 20-14 (πιο κοντά στο σετ ο Ηρακλής από ό,τι η Ορεστιάδα στον ηρακλή), 21-14, 22-15 (τρεις πόντους μακριά από το σετ ο Ηρακλής), 22-16, 23-16, 23-17, 23-18, 23-19 (μειώνει στους τέσσερις ο ΑΟΟ αλλά μάλλον είναι αργά), 24-19 (εξι σετ μπολ ο Ηρακλής), 25-19 και τέλος σετ. Ηρακλής – ΑΟ Ορεστιάδας 1-0.

2ο σετ: 1-0, 1-1, 2-1, 2-2, 3-2, 4-2 (με δύο μπροστά ο Ηρακλής), 5-2, 6-3 (νταμπλ σκορ στο δεύτερο σετ), 6-4, 7-4, 7-5, 8-5 (τεχνικό ταϊμ άουτ), 9-6, 10-6 (στους τέσσερις η διαφορά), 11-8, 12-8, 13-8 (για πρώτη φορά στους πέντε η διαφορά σε αυτό το σετ και ταϊμ άουτ ο Μέρτεν),  14-8, 15-8 (σερί για Ηρακλή), 16-8 (με νταμπλ σκορ στο δευτερο τεχνικό ταϊμ άουτ ο Ηρακλής), 17-8, 18-8 (δέκα πόντοι διαφορά, για πρώτη φορά διψήφια στο ματς), 18-9 (σταματά το σερί), 19-9, 20-9, 21-9, 22-9 (λευκή πετσέτα από τους πράσινους), 22-10, 22-11 (μειώνουν αλλά σε διψήφια επίπεδα η διαφορά και επίπεδα νταμπλ σκορ), 23-11, 24-11 (13 σε μπολ ο Ηρακλής), 25-11 και τέλος ενός εφιαλτικού σετ για τους εβρίτες. Ηρακλής – ΑΟ Ορεστιάδας 2-0

3ο σετ: 0-1, 0-2, 1-3, 2-3, 3-8 (με πέντε μπροστά ο ΑΟΟ στο τεχνικό ταϊμ άουτ), 6-10, 6-11, 7-13 (στους έξι μπροστά ο ΑΟΟ), 7-14 (νταμπλ σκορ για τον ΑΟΟ στο τρίτο σετ), 7-15, 8-15, 8-16 (νταμπλ σκορ με τον ΑΟΟ μπροστά στο δεύτερο τεχνικό ταϊμ άουτ), 10-18, 10-19, 12-21, 13-21, 14-21, 15-21 (μειώνει ο Ηρακλής), 20-22 (πάει να αυτοκτονήσει ο ΑΟΟ), 21-23, 22-24 (δυο σετ μπολ η Ορεστιάδα), 23-24, 23-25 και τέλος σετ με τους φιλοξενούμενους να μειώνουν. Ηρακλής Πετοσφαίριση – ΑΟ Ορεστιάδας 2-1

4ο σετ: 1-0, 2-1, 3-1, 8-3 (τεχνικό ταϊμ άουτ), 8-4, 11-5 (στους έξι η διαφορά), 15-9, 16-9 (στους επτά μπροστά ο Ηρακλής στο δεύτερο τεχνικό ταϊμ άουτ), 17-9, 18-9, 19-10, 20-14 (μειώνει στους έξι η Ορεστιάδα αλλά μάλλον είναι αργά), 21-14, 23-15, 24-15 (εννιά ματς μπολ για τους γηπεδούχους), 25-15 και τέλος σετ και τέλος αγώνα. Τελικό αποτέλεσμα: Ηρακλής Πετοσφαίριση – ΑΟ Ορεστιάδας 3-1

Δεν τα κατάφερε για ακόμα μια φορά ο ΑΟ Ορεστιάδας στην Θεσσαλονίκη απέναντι στον Ηρακλή. Θα ακολουθήσει αναλυτικό ρεπορτάζ και φωτορεπορτάζ σε επόμενες αναρτήσεις…