LIVE από το “Φώτης Κοσμάς”: Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Νέστος Χρυσούπολης

Παρακολουθήστε ζωντανά από το Δημοτικό Στάδιο Αλεξανδρούπολης “Φώτης Κοσμάς” την αναμέτρηση ανάμεσα στον τοπικό Εθνικό και τον Νέστο Χρυσούπολης για την 33η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής.

Καλησπέρα! Από αυτήν την ανάρτηση θα έχετε ενημέρωση για την εξέλιξη στο παιχνίδι της προτελευταίας αγωνιστικής του πρωταθλήματος του πρώτου ομίλου της Γ’ Εθνικής ανάμεσα σε Εθνικό και Νέστο. Παράλληλα θα έχετε ενημέρωση και για την εξέλιξη στα άλλα παιχνίδια, αν και δεν υπάρχει πλέον βαθμολογικό ενδιαφέρον.

Ωρα 16:25  Ο Εθνικός έχει αποχαιρετήσει εδώ και έναν μήνα την Γ’ Εθνική αφού έχει υποβιβαστεί και μαθηματικά ενώ ο Νέστος Χρυσούπολης διεκδικεί τουλάχιστον από την Δόξα Δράμας την δεύτερη θέση, που σε περίπτωση που έχουμε κενά στην Football League μπορεί υπό προϋποθέσεις να οδηγήσει σε άνοδο (ή τουλάχιστον έτσι ελπίζουν σε Χρυσούπολη και Δράμα).

Ωρα 16:28  Αξίζει να σημειώσουμε ότι η έτερη ομάδα του νομού Έβρου, ο Έβρος Σουφλίου, έχει ρεπό σε αυτήν την αγωνιστική ενώ την επομένη θα παίξει στην έδρα του με τον πρωταθλητή Άρη Θεσσαλονίκης.

1′ Έναρξη του αγώνα

4′ Γκολ στην Αλεξανδρούπολη. Δεν ξεκινά καλά ο Εθνικός που απο πολύ νωρίς είναι πίσω στο σκορ χάρις σε γκολ που σημείωσε ο πρώην παίκτης της Ξάνθης Λάζαρος Γκατζολάρι. Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Νέστος Χρυσούπολης 0-1

13′ Γκολ στην Αλεξανδρούπολη. “Καθαρίζει” το ματς απο νωρίς ο Νέστος που κάνει δύο τα τέρματα του ξανά με σκόρερ τον Γκατζολάρι.  Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Νέστος Χρυσούπολης 0-2

30′ Με την συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα το 0-2 παραμένει, στα υπόλοιπα παιχνίδια της αγωνιστικής που γίνονται αυτή την ώρα έχουμε: Απόλλων Κρύας Βρύσης – Κοζάνη 0-1, Εορδαϊκός – Λαγκαδάς 0-1, Ηρακλής Αμπ. – Βυζάντιο Κοκ. 1-0, Καβάλα – Θύελλα Φιλώτα 1-0, Αγιονέρι – Καμπανιακός 0-1, ενώ στο 0-0 είναι Άρης και Δόξα Δράμας.

45′ Τέλος πρώτου μέρους στην Αλεξανδρούπολη.  Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Νέστος Χρυσούπολης 0-2

46′ Έναρξη δευτέρου μέρους. Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Νέστος Χρυσούπολης 0-2

71′ Γκολ στην Αλεξανδρούπολη. Παίρνει διαστάσεις η νίκη του Νέστου που με τέρμα του Ζγκούρι ανεβάζει και άλλο τον δείκτη του σκορ. Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Νέστος Χρυσούπολης 0-3

76′ Έχουμε μπει στο τελευταίο τέταρτο στα περισσότερα ματς, με τα σκορ να έχουν ως εξής: Απόλλων Κρύας Βρύσης – Κοζάνη 1-1, Εορδαϊκός – Λαγκαδάς 0-1, Ηρακλής Αμπ. – Βυζάντιο Κοκ. 2-1, Καβάλα – Θύελλα Φιλώτα 1-0, Αγιονέρι – Καμπανιακός 0-1, ενώ στο 1-1 είναι Άρης και Δόξα Δράμας.

78′ Γκοοοοολ για τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης. Μειώνει η ομάδα του Εθνικού χάρις σε σε εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Γωνιάδη.Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Νέστος Χρυσούπολης 1-3

90′ Γκόλ στην Αλεξανδρούπολη. Με την συμπλήρωση των 90′ λεπτών αγώνα η ομάδα της Χρυσούπολης πετυχαίνει και τέταρτο τέρμα χάρις σε προσπάθεια του Εβρίτη πρώην επιθετικού Γιώργου Λαζαρίδη. Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Νέστος Χρυσούπολης 1-4

90′ Τέλος αγώνα στην Αλεξανδρούπολη. Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Νέστος Χρυσούπολης 1-4