Έντονες αποδοκιμασίες από τον κόσμο του Πανθρακικού με αποδέκτη τον ρέφερι Καλογερόπουλο, για τις αποφάσεις του, που στέρησαν από την ομάδα της Κομοτηνής την χαρά της ισοπαλίας απέναντι στον Ολυμπιακό.

Ο διαιτητής τα άκουσε για τα καλά στο δεύτερο ημίχρονο και κυρίως  στο φινάλε της αναμέτρησης, από τον κόσμο του Πανθρακικού που δικαιολογημένα διαμαρτύρονταν για τις αποφάσεις του.

Στις καθυστερήσεις του ματς αρνήθηκε πέναλτι στον Ηλιάδη και ενώ το σκορ ήταν 4-3, κάτι που θα σήμαινε μεγάλη πιθανότητα ισοφάρισης από την ομάδα της Ροδόπης. Ηταν η σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι.

Η πιο χαρακτηριστική όμως στιγμή ήταν η απόφαση του διαιτητή να δώσει τραβηγμένο από τα μαλλιά πέναλτι στο Φινμπόγκασον στα 43 δευτερόλεπτα μετά την έναρξη τηε επανάληψης, με το οποίο ξαναπήρε προβάδισμα ο Ολυμπιακός και έβαλε τις βάσεις για να φύγει αλώβητος από την Κομοτηνή και να διευρύνει στις 13 νίκες το σερί του, σπάζοντας το ρεκόρ της θρυλικής ομάδας του Μπούκοβι.