Εξαιρετική παρουσία με αρκετά μετάλλια σε αγώνες στην Χρυσούπολη για τον “ΣΓ TDK Διδυμοτείχου”!

Στην Χρυσούπολη Καβάλας βρέθηκε την Κυριακή 8 Νοεμβρίου 2015 ο “ΣΓ TKD Διδυμοτείχου” όπου συμμετείχε σε φιλικούς διασυλλογικούς αγώνες που συνδιοργάνωσε ο “ΑΣ TKD Χρυσούπολης”, ο Δήμος Νέστου και η Περιφερειακή Ενότητα Καβάλας.

Όπως αναφέρει το radioevros η ημέρα ξεκίνησε με 8 μικρούς αθλητές που αγωνίστηκαν με συμβατικούς θώρακες και έκλεψαν πραγματικά τις εντυπώσεις με την αγωνιστικότητά τους. Οι μικροί αυτοί αθλητές ήταν : Γκατσιούδης Γρηγόριος, Γκατσιούδη Μαρία, Γκόρτσιαντα Χριστίνα, Δερβεντλής Σταμάτιος, Κανατσιοπούλου Σοφία, Σολακούδης Παναγιώτης, Τριανταφυλλίδου Δήμητρα, Τσουλκανάκη Ανδρονίκη .

Στη συνέχεια τη σκυτάλη πήραν 17 αθλητές που αγωνίστηκαν με ηλεκτρονικούς θώρακες και κάσκες DaeDo όπου και αυτοί έδειξαν το πολύ καλό αγωνιστικό επίπεδο που βρίσκονται το οποίο είναι αποτέλεσμα της σκληρής δουλείας, προετοιμασίας και επιμονής που δείχνουν οι αθλητές μας. Αυτοί είναι : Αδαμάκης Γεώργιος, Αραμπατζής Γεώργιος, Γκογκάκης Χρήστος, Ζιατάκη Αθανασία, Καπτσίκας Σταύρος, Καραγιάννη Ευαγγελία, Μαργαριτίδης Δημήτριος, Μαργαριτίδης Κων/νος, Μαργαριτίδη Μαρία, Μπακιρτζή Αναστασία, Παπανδρέου Μαρίνα, Πατάλας Γεώργιος, Ταταρόπουλος Κων/νος, Ταταρόπουλος Παναγιώτης, Τριανταφυλλίδου Ιωάννα, Τσολακίδης Χρήστος, Φωτιάδη Γεωργία.

Τέλος στην μεγάλη κατηγορία όπου οι αγώνες ήταν με αποκλεισμό ο ΣΓ TKD Διδυμοτείχου πραγματικά εντυπωσίασε αφού συμμετείχε με 4 αθλητές, 3 από τους οποίους τερμάτισαν αήττητοι ενώ ο 4ος ηττήθηκε στον τελικό και έτσι ο απολογισμός ήταν 3 Χρυσά μετάλλια και 1 ασημένιο. Οι αθλητές : Βάσιου Βασιλική 1η θέση Χρυσό Μετάλλιο, Μπροντίδης Ελευθέριος 1η θέση Χρυσό Μετάλλιο, Τριανταφυλλίδου Μαρία 1η θέση Χρυσό Μετάλλιο ,Χαραλαμπάκος Ευάγγελος 2η θέση Αργυρό Μετάλλιο.