Ένα τρομερό γκολ σημείωσε ο Βασίλης Τοροσίδης στον φιλικό αγώνα της Ρόμα με την Σεβίλλη στο “Ολίμπικο”, σε αναμέτρηση που διεξήχθη δυο ημέρες μετά την ήττα της ισπανικής ομάδας στο Ευρωπαϊκό Σουπερ Καπ από την Μπαρτσελόνα στην παράταση με 5-4 στην Τιφλίδα και πέντε μέρες μετά την λευκή ισοπαλία στο διεθνές φιλικό που έδωσε στην Αθήνα η Σεβίλλη με την ΑΕΚ.

Ο Βασίλης Τοροσίδης, όπως και ο Κώστας Μανωλάς,συμπεριλήφθηκαν στο αρχικό σχήμα της Ρόμα και μάλιστα ο Ξανθιώτης σημείωσε ένα υπέροχο γκολ στο 8ο λεπτό, διαμορφώνοντας το 2-0 επί της ισπανικής ομάδας. Νωρίτερα, στο 4’ ο Τζέκο είχε ανοίξει το σκορ για την ομάδα της «Αιώνιας Πόλης».

Όσον αφορά στο τέρμα του Τοροσίδη, ο θρακιώτης άσος πήρε την μπάλα λίγο κάτω από την σέντρα, έκανε… κούρσα προς την περιοχή των Ανδαλουσιάνων, δεν βρήκε κανένα… εμπόδιο και με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή και από μακρινή απόσταση, διπλασίασε τα τέρματα της Ρόμα. Στη συνέχεια και μέχρι το ημίχρονο το σκορ είχε ήδη γίνει 4-0 (η αναμέτρηση είναι σε εξέλιξη).