LIVE τα μπαράζ ανόδου στη Γ’ Εθνική: ΑΕ Διδυμοτείχου – Νέστος Χρυσούπολης και Αρης Αβάτου – Δόξα Προσκυνητών

Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στους αγώνες ΑΕ Διδυμοτείχου – Νέστος Χρυσούπολης και Αρης Αβάτου – Δόξα Προσκυνητών για την τρίτη αγωνιστική των μπαράζ ανόδου στη Γ’ Εθνική. Ο Νεκτάριος Αμποβιανίδης βρίσκεται στο γήπεδο της Φελώνης, λαμβάνει ενημέρωση και από το Διδυμότειχο και μεταδίδει…

Καλησπέρα. Τις επόμενες ώρες θα είμαστε μαζί και θα παρακολουθήσουμε τους δυο αγώνες της τελευταίας αγωνιστικής του πρώτου γύρου των μπαράζ ανόδου στη Γ’ Εθνική.

Ωρα 16:20  Και οι δύο σημερινές αναμετρήσεις ξεκινούν στις πέντε το απόγευμα και μπορεί να αποδειχθούν ιδιαίτερα κρίσιμες για τη συνέχεια

Ωρα 16:26  Ο Νέστος Χρυσούπολης έχει το απόλυτο και αν καταφέρει να φύγει νικητής και από το δύσκολο τερέν του Διδυμοτείχου, τότε δύσκολα κάτι άλλο θα τον σταματήσει στην πορεία για τη Γ’ Εθνική.

Ωρα 16:31  Από την πλευρά των πρωταθλητών της ΕΠΣ Έβρου αυτό είναι το τελευταίο χαρτί για να μείνουν ζωντανοί στο παιχνίδι της ανόδου, μετά την εντός έδρας ήττα από το Άβατο την Τετάρτη.

Ωρα 16:37 Το Άβατο από την πλευρά του επιστρέφει στην έδρα του, στην Φελώνη, μια εβδομάδα μετά την ήττα από το Νέστο Χρυσούπολης εκεί.

Ωρα 16:42  Αν το Άβατο κερδίσει, θα παραμείνει στο παιχνίδι για την άνοδο στην Γ’ Εθνική. Αλλιώς τα πράγματα που ήδη είναι δύσκολα, θα γίνουν ακόμα περισσότερο.

Ωρα 16:48  Τελευταία ευκαιρία και για τη Δόξα Προσκυνητών που δίνει δεύτερο σερί εκτός έδρας παιχνίδι.

Ωρα 16:51 Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες στο παιχνίδι της Φελώνης. Για τον Άρη Αβάτου ο Χρήστος Σαμαράς παρατάσει τους: Χατζηγεωργίου,Γιαννακούδη, Βασιλειάδη Χ., Κοντομιχάλη, Μπαϊρακταρίδη, Σουκρήογλου Σουκρή, Σαρηγιαννίδη, Παρσαντανιάν, Γκέκας, Κυριαζίδης, Χριστοφορίδη.

Ωρα 16:53 Για την Δόξα Προσκυνητών ο Γιάννης Κλειτσιώτης παρατάσει τους: Παπαδόπουλο, Ραμαντάνη, Ζουμπιάδη, Βλαχάκη, Ζάνταλη, Τρίχα, Τσώνη, Ντράτση, Σταύρου, Βάσκο, Κυριακίδη.

Ωρα 17:00  Εναρξη των δύο παιχνιδιών.

Ωρα 17:05  Γκολ με το καλημέρα στην Φελώνη. Σκόρερ ο Χριστοφορίδης για τους γηπεδούχους. Πριν καν συμπληρωθεί το δεύτερο λεπτό, Αρης Αβάτου – Δόξα Προσκυνητών 1-0

Ωρα 17:18  Γκολ για την ΑΕ Διδυμοτείχου. Σκορερ ο Κουρτ Τζιχάντ που ανοίγει το σκορ για τους γηπεδούχους με την συμπλήρωση ενός τετάρτου αγώνα. ΑΕ Διδυμοτείχου – Νέστος Χρυσούπολης 1-0

Ωρα 17:25  Στα μισά του πρώτου ημιχρόνου έχει ανοίξει το σκορ και στα δύο γήπεδα, με τους γηπεδούχους να προηγούνται με 1-0.

Ωρα 17:35  Χωρίς κάτι το ιδιαίτερο το τελευταία δεκάλεπτο στα δυο γήπεδα. Ο Νέστος πιέζει στο Διδυμότειχο, οι Προσκυνητές ισορρόπησαν κάπως στη Φελώνη, αλλά οι γηπεδούχοι είναι πάντα μπροστά και επικίνδυνοι.

Ωρα 17:39  Γκολ για τον Άρη Αβάτου στην Φελώνη. Σκόρερ ο Γκέκας, που διπλασιάζει τα τέρματα για την γηπεδούχο ομάδα στο 36ο λεπτό της αναμέτρησης. Αρης Αβάτου – Δόξα Προσκυνητών 2-0.

Ωρα 17:50  Τέλος πρώτου μέρους στην Φελώνη. Αποτέλεσμα ημιχρόνου: Αρης Αβάτου -Δόξα Προσκυνητών 2-0

Ωρα 17:53  Τέλος πρώτου μέρος και στο Διδυμότειχο. Αποτέλεσμα ημιχρόνου: ΑΕ Διδυμοτείχου – Νέστος Χρυσούπολης 1-0

Ωρα 18:05  Ξεκίνησαν τα δεύτερα ημίχρονα και στα δύο παιχνίδια της τρίτης αγωνιστικής των μπαράζ ανόδου

Ωρα 18:11 Αναγκαστική αλλαγή για την Δόξα Προσκυνητών με τον Λιάρο να περνά στην θέση του Τρίχα.

Ωρα 18:15 Γκολ για τον Νέστο Χρυσούπολης. Σκόρερ ο Ζγκούρι που με την συμπλήρωση 55′ λεπτών αγώνα ισοφαρίζει για την ομάδα του, μετά απο κάθετη του Χασάνογλου. ΑΕ Διδυμοτείχου – Νέστος Χρυσούπολης 1-1

Ωρα 18:27 Με δέκα παίκτες θα μείνει η Δόξα Προσκυνητών, με τον τερματοφύλακα της Δόξας  Παπαδόπουλο να αποβάλεται με απευθείας κόκκινη για μαρκάρισμα στον Σαρηγιαννίδη έξω απο την περιοχή, μια και ήταν ο τελευταίος παίκτης.

Ωρα 18:28 Δοκάρι για τον Άρη Αβάτου. Ο Σαρηγιαννίδης εκτέλεσε το φάουλ στέλνοντας την μπάλα στο δοκάρι των φιλοξενούμενων.

Ωρα 18:29 Αλλαγή για την Δόξα με τον τερματοφύλακα Μπάτη να περνά στην θέση του Βάσκου.

Ωρα 18:30 Αλλαγή για τον Άρη Αβάτου με τον Γκέκα να δίνει την θέση του στον Βασιλειάδη Γιώργο.

Ωρα 18:35 Γκολ για τον Νέστο Χρυσούπολης. Ανατρέπει το εις βάρος του σκορ ο Νέστος που με σκόρερ τον Μαχαιρούδη στο 75′ παίρνει το προβάδισμα. ΑΕ Διδυμοτείχου – Νέστος Χρυσούπολης 1-2

Ωρα 18:39 Αλλαγή για το Άβατο, στην θέση του Σαρηγγιανίδη περνά ο Λαζαρίδης

Ωρα 18:40 Γκολ για τον Νέστο Χρυσούπολης. Για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι το Διδυμότειχο προηγείται στο ημίχρονο και δέχεται τρία γκολ στο δεύτερο μέρος, σκόρερ για τους Καβαλιώτες ο Ρετζέπ Χασάνογλου που “καθαρίζει” το ματς δέκα λεπτά πριν το τέλος. ΑΕ Διδυμοτείχου – Νέστος Χρυσούπολης 1-3

Ωρα 18:40 Γκολ για τον Αρη Αβάτου. Διαστάσεις θριάμβου  δίνει στο ματς ο Άρης που με τον Γιώργο(Τζότζο) Βασιλειάδης στο 83′  κάνει τρία τα τέρματα του.Αρης Αβάτου -Δόξα Προσκυνητών 3-0

Ωρα 18:45 Γκολ για τον Άρη Αβάτου. Σε μεγάλο βράδυ οι γηπεδούχοι που με κεφαλιά του Χριστοφορίδη στο 88′ μετά απο σέντρα του Γιαννακούδη κάνουν τέσσερα τα τέρματα τους. Αρης Αβάτου -Δόξα Προσκυνητών 4-0

Ωρα 18:53 Τέλος αγώνα στην Φελώνη, μεγάλη νίκη για τον Άρη Αβάτου που πλέον στρέφει την προσοχή του στον “τελικό” της  Τετάρτης με τον Νέστο στην Χρυσούπολη. Αρης Αβάτου -Δόξα Προσκυνητών 4-0

Ωρα 18:54 Τέλος αγώνα στο Διδυμότειχο, με ανατροπή στο δεύτερο μέρος ο Νέστος σημείωσε την τρίτη του νίκη, και έχει την ευκαιρία με θετικό αποτέλεσμα κόντρα στο Άβατο την Τετάρτη να “κλειδώσει” άνοδο. ΑΕ Διδυμοτείχου – Νέστος Χρυσούπολης 1-3

Μείνετε συντονισμένοι σε επόμενες αναρτήσεις θα υπάρχει πλήρες ρεπορτάζ και απο τα δύο παιχνίδια.