LIVE η Γ’ Εθνική: Εθνικός – Καβάλα και Έβρος Σουφλίου – Ελευθερούπολη

Μεταδίδει ο Κώστας Καραγιάννης

–  Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στις εξ’ αναβολείς αναμετρήσεις Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Καβάλα και Έβρος Σουφλίου – Ορφέας Ελευθερούπολης, για την 21η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής. Οι ανταποκριτές του ThrakiSportS από Αλεξανδρούπολη και Σουφλί μεταδίδουν, ο Κώστας Καραγιάννης από την Θεσσαλονίκη συγκεντρώνει τις πληροφορίες, μαθαίνει τι γίνεται και στα άλλα γήπεδα και μεταδίδει…

Καλησπέρα! Μετά την 22η αγωνιστική στον Α’ Όμιλο που διεξήχθη το προηγούμενο Σαββατοκύριακο συνεχίζεται το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής με την διεξαγωγή εξ’ αναβολής αγώνων της 20ης και 21ης  αγωνιστικής στον Α’ Όμιλο.

Ωρα 14:10 Ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης του Βασίλη Τσιομλεκίδη, αγωνίζεται στο “Φώτης Κοσμάς” με την εκ διεκδικητών της ανόδου στην Καβάλα με στόχο εκτός των πολύτιμων βαθμών για τη σωτηρία να πάρει και μια “άτυπη” ρεβάνς για τον αποκλεισμό στα πέναλτι στο κύπελλο της Γ’ Εθνικής.

Ωρα 14:17 Ο Εβρος Σουφλίου του Νίκου Ουσταμπασίδη μετά την ισοπαλία στη Χαλάστρα και τη νίκη στο επεισοδιακό ντέρμπι με το Εθνικό Αλεξανδρούπολης θέλει να πάρει το θεωρητικά εύκολο τρίποντο με τον με το ένα πόδι στα τοπικά της Καβάλας Ορφέα Ελευθερούπολης, ώστε να ξεφύγει ακόμα περισσότερο από την επικίνδυνη ζώνη. Απουσιάζουν οι τιμωρημένοι Εμπρέ και Δραγανίδης

Ωρα 14:21 Βέβαια το παιχνίδι χρειάζεται προσοχή γιατί σε ανάλογο αγώνα με τον προτελευταίο Απόλλων Αρναίας το πλήρωσε και έχασε στην Ορεστιάδα τρεις εύκολους θεωρητικά βαθμούς.

Ωρα 14:29 Από το πρόγραμμα ενδιαφέρον παρουσιάζει ο αγώνας του Βυζαντίου Κοκκινοχώματος με τον Ηρακλή Αμπελοκήπων σε έναν αγώνα που Σουφλί και Εθνικός επιθυμούν ήττα των γηπεδούχων ώστε να καθαρίσουν νωρίς την υπόθεση της παραμονής. Σε εξ’ αναβολής και αδιάφορο αγώνα για την 20η αγωνιστική αγωνίζονται οι ουραγοί και σχεδόν υποβιβασμένοι Καστοριά και Απόλλων Αρναιας.

Ωρα 14:34 Η διοίκηση του Εθνικού έχει κάνει κάλεσμα στον κόσμο και μάλιστα θέσπισε δωρεάν μαθητικό εισιτήριο, ώστε μετά το σχολείο οι μαθητές της πόλης να πάνε γήπεδο και να ενισχύσουν την προσπάθεια της ομάδας.

Ωρα 14:38 Η σύνθεση του Έβρου

Έβρος Σουφλίου (Ουσταμπασίδης): Μπινόπουλος, Κίτσος, Παναγιώτου, Λίτσιος, Γαβανάς, Ναθαναηλίδης, Λαμπερνάκης, Ευφραιμίδης, Φέτσης, Ερκάν, Τοπούζης

Ωρα 14:43 Ορφέας Ελευθερούπολης: Χαραλαμπίδης, Κεχαγιάς, Ουζούνογλου, Βραμέντσαλης, Σκέντος, Τσίστι, Σαββελίδης, Αϊβάζης, Θεοδωρίδης, Κερμενίδης, Τσίγλης

Ωρα 14:47 Στο πάγκο του Σουφλίου οι Μπάμνιος, Μάτεφ, Τσαπάνης, Βογιατζής, Ζαφειρόπουλος, Αντωνιάδης, Σκελετίδης

Ωρα 14:50 Στο πάγκο της Ελευθερούπολης οι Τριανταφυλλίδης, Χριστοδουλίδης, Βακιτρζής, Παγκάκης, Παπουτσής, Ζουμπούλης, Δαύτσιος

Ωρα 14:54 Στην Αλεξανδρούπολη διαιτητές οι Κουκουλάς, Μιχαηλίδης, και Τυριακίδης από το Σύνδεσμο Μακεδονίας.

Ωρα 14:57 Στο Σουφλί διαιτητές του αγώνα οι Βρέσκας, Γιάντσης, Κελεσσίδης από την Ημαθία.

Ωρα 15:00 Εναρξη των εξ’αναβολής αγώνων του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής

Ωρα 15:03 Ευκαιρια για το Σουφλι σε σουτ του Τοπουζη στο 3′.

Ωρα 15:07 Απουσιάζουν από την ομάδα του Ουσταμπασίδη οι τιμωρημένοι Εμπρέ και Δραγανίδης

Ωρα 15:25 Γκολ για τον Eθνικό! 1-0 με τον Δαμιανίδη!Στο ντεμπουτο του μετα τον τραυματισμο του ο Δαμιανίδης ανοίγει το σκορ στο 21′. Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Καβάλα 1-0

Ωρα 15:27 Γκολ για τον Εβρο! 1-0 με τον Φέτση! Η ομάδα του Σουφλίου άνοιξε το σκορ όταν σε όμορφη προσπάθεια του Τοπούζη, η πάσα του τελευταίου στο Φέτση που με ψιλοκρεμαστό σουτ έκανε το 1-0. Έβρος Σουφλίου – Ορφέας Ελευθερούπολης 1-0

Ωρα 15:38 Στο Σουφλί παραμένει το 1-0

Ωρα 15:40 Στην Αλεξανδρούπολη παραμένει επίσης το 1-0

Ωρα 15:47 Στην Αλεξανδρούπολη έχουμε ημίχρονο. Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Καβάλα 1-0

Ωρα 15:50 Στο Σουφλί έχουμε ημίχρονο. Έβρος Σουφλίου – Ορφέας Ελευθερούπολης 1-0

Ωρα 15:56 Στα αλλα παιχνίδια έχουμε στο ημίχρονο Βυζάντιο Κοκκινοχώματος – Ηρακλής Αμπελοκήπων 1-0  και Καστοριά-Απόλλων Αρναίας 0-1

Ωρα 16:10 Έναρξη στην επανάληψη σε Σουφλί και Αλεξανδρούπολη

Ωρα 16:15 Στην Αλεξανδρούπολη έχουμε δυο αλλαγές για την Καβάλα

Ωρα 16:16 Στο Σουφλί έχουμε μια αλλαγή για την Ελευθερούπολη

Ωρα 16:21 Στο Σουφλί αλλαγή με τον Αντωνιάδη στο 61′ στη θέση του Λαμπερνάκη

Ωρα 16:28 Στην Αλεξανδρούπολη παραμένει επίσης το 1-0 με την Καβάλα να πιέζει στο 66′. Ο Φλώρος στο 59′ στη θέση του Θεοδωράκη, ενω η Καβάλα ολοκλήρωσε τις αλλαγές της

Ωρα 16:31 Γκολ για τον Εβρο! 2-0 με τον Τοπούζη με πέναλτι! Η ομάδα του Σουφλίου κέρδισε πέναλτι με τον Μάνεφ που μόλις είχε περάσει αλλαγή, που ανατράπηκε και ο Βρέσκας έδειξε το πέναλτι. Έβρος Σουφλίου – Ορφέας Ελευθερούπολης 2-0

Ωρα 16:37  Στην Αλεξανδρούπολη Κόκκινη στον Γκαιτατζή στο 71′ για τον Εθνικό μετα απο αψιμαχία με τον Γαβριηλίδη που πήρε την κίτρινη

Ωρα 16:39 Στο Σουφλί αλλαγή με τον Ερκάν να δίνει τη θέση του στον Τσαπάνη

Ωρα 16:41 Στην Αλεξανδρούπολη παραμένει το 1-0 για τον Εθνικό στο 76′

Ωρα 16:45 Γκολ για τον Εβρο! 3-0 με τον Εφραιμίδη! Η ομάδα του Σουφλίου μετά απο πάσα του Τοπουζη στον Εφραιμίδη τριπλασιαζει τα τερματα. Έβρος Σουφλίου – Ορφέας Ελευθερούπολης 3-0

Ωρα 16:54 Στην Αλεξανδρούπολη παραμένει το 1-0 για τον Εθνικό στο με τον διαιτητη να δείχνει πέντε λεπτα καθυστερήσεις και την Καβάλα να πιέζει τον Εθνικό, αλλά τον Σηριτούδη να είναι ανίκητος.

Ωρα 16:56 Στο Σουφλί οι η Ελευθερούπολη παίζει με εννιά πάιχτες λόγω αποβολής των Βραμέντσαλη και Τσίτσι

Ωρα 16:57 Στο Σουφλί έχουμε τελικό αποτέλεσμα. Έβρος Σουφλίου – Ορφέας Ελευθερούπολης 3-0

Ωρα 16:59 Γκολ στην Αλεξανδρούπολη για την Καβάλα! 1-1 με τον Μπαρέτα! Ο Εθνικός δεν μπόρεσε να κρατήσει τη μεγάλη νίκη και δέχτηκε στο τελευταίο λεπτο του αγωνα τέρμα από τον νεοεισελθών Μπαρέτα που αγωνίζεται στους αργοναύτες δανεικός από τη Ξάνθη. Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Καβάλα 1-1

Ωρα 17:03 Στην Αλεξανδρούπολη έχουμε τελικό αποτέλεσμα. Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Καβάλα 1-1