LIVE η Γ’ Εθνική: Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Ηρακλής Αμπελοκήπων 1-4 (τελικό)

Μεταδίδει από το “Φώτης Κοσμάς” ο Λεωνίδας Κάλφας

– Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στην αναμέτρηση Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Ηρακλής Αμπελοκήπων στο πλαίσιο της πρεμιέρας του β΄γύρου και 16ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος  της Γ’ Εθνικής. Θυμίζουμε ο αγώνας Έβρος Σουφλίου – Δόξα Δράμας αναβλήθηκε από το Σάββατο λόγω κακοκαιρίας. Ο Λεωνίδας Κάλφας από το “Φώτης Κοσμάς” μεταδίδει…

Καλησπέρα! Το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής συνεχίζεται με την 16η αγωνιστική με τον Εθνικό να αγωνίζεται στην Αλεξανδρούπολη με τον μαχητικό Ηρακλή Αμπελοκήπων. Ο καιρός αναμένεται να επηρεάσει τις προσπάθεις των παιχτών στο “Φώτης Κοσμάς”, ενώ και στα υπόλοιπα γήπεδα περιμένουμε να δούμε έαν όλοι οι αγώνες διεξαχθούν κανονικά. Ο αγώνας του Σουφλίου με τη Δόξα Δράμας έχει αναβληθεί λόγω κακοκαιρίας από το Σάββατο

Ώρα 14:30 Ο πρώτος γύρος, που ανεξαρτήτως των αποτελεσμάτων, κλείνει μάλλον ικανοποιητικά για τον Εθνικό, που βρίσκεται μακριά από την ζώνη του υποβιβασμού, στα υψηλά στρώματα της βαθμολογίας.

Ώρα 14:45  Στο υπόλοιπο πρόγραμμα (όλα τα ματς ξεκινούν στις τρεις το μεσημέρι) έχουμε τους ακόλουθους αγωνες: Καστοριά -Άρης, Ορφέας Ελευθερούπολης-Καμπανιακός, Καβάλα-Εθνικός Αγιονερίου, Θύελλα Φιλώτα-Άρης Ακροποτάμου, Πανσερραϊκός-Αναγέννηση Γιαννιτσών, Βυζάντιο Κοκκινοχώματος-Απόλλων Αρναίας

Ώρα 14:55  Προβλήματα στα περισσότερα γήπεδα, στην Καστοριά δεν είναι σίγουρο αν θα γίνει ο αγώνας, αν και μάλλον θα γίνει, στα υπόλοιπα γήπεδα δεν έχουμε ακόμα ενημέρωση.

Ωρα 15:03 Έναρξη αγώνα στην Αλεξανδρούπολη

Ωρα 15:06 Ψιλόβροχο στο γήπεδο, η κατάσταση του αγωνιστικού χώρου είναι σχετικά καλή.

Ωρα 15:07 Οι συνθέσεις των δυο ομάδων

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ: Συριτούδης, Αμπραχαμιάν, Κατρανίτσας, Λειβαδιώτης, Μπαρμπαγιάννης, Τορομανίδης, Πελτέκης, Κόσκολος, Γκαϊδατζής, Φλώρος, Μαμούτ.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ: Τσιλιγκίρης, Βόσδου, Κραγιόπουλος, Κουρδάκης, Γιαξής, Παπαϊωάννου, Χαψάς, Χιονίδης, Μαυρίδης, Πολίτης, Σαπιασβίλι.

Ωρα 15:10 Ο Άρης άνοιξε το σκορ νωρίς 0-1 στο 3′ με τον Παπαδόπουλο.

Ωρα 15:14 Στην Αλεξανδρούπολη έχουμε μέτριο παιχνίδι με το σκορ να είναι στο 0-0. Η Καβάλα άνοιξε το σκορ και έχουμε Καβάλα – Εθνικός Αγιονερίου 1-0.

Ωρα 15:22 Στις Σέρρες έχουμε Πανσερραϊκός-Αναγέννηση Γιαννιτσών 1-0

Ωρα 15:32 Γκολ στην Αλεξανδρούπολη! 0-1! Σκορερ ο Πολίτης στο 31′ με όμορφο σουτ έγω από την περιοχή. Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Ηρακλής Αμπελοκήπων 0-1

Ωρα 15:35 Στις Σέρρες έχουμε Πανσερραϊκός-Αναγέννηση Γιαννιτσών 3-0 και στην Καβάλα Καβάλα – Εθνικός Αγιονερίου 2-0

Ωρα 15:40 Γκολ στην Αλεξανδρούπολη. Σκόρερ ο Σαπιασβίλι στο 37′ που εκμεταλλέυτηκε μπέρδεμα της άμυνας του Εθνικού και έκανε το 0-2 από κοντά. Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Ηρακλής Αμπελοκήπων 0-2

Ωρα 15:44 Στην Καβάλα έχουμε Καβάλα – Εθνικός Αγιονερίου 2-1

Ωρα 15:44 Στην Αλεξανδρούπολη ο Ηρακλης έχει δοκάρι στο 40′ με τον εβρίτη Κουρδάκη

Ωρα 15:48 Στην Αλεξανδρούπολη έχουμε ημίχρονο. Αποτέλεσμα Ημιχρόνου. Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Ηρακλής Αμπελοκήπων 0-2

Ωρα 15:56 Μόλις τελείωσε και το ημίχρονο στην Καστοριά. Καστοριά -Άρης 0-1. Σύμφωνα με την ενημέρωσή μας τα αποτελέσματα του α’ ημιχρόνου στους υπόλοιπους αγώνες. Ορφέας Ελευθερούπολης-Καμπανιακός 0-1, Καβάλα-Εθνικός Αγιονερίου 2-1, Θύελλα Φιλώτα-Άρης Ακροποτάμου 0-0, Πανσερραϊκός-Αναγέννηση Γιαννιτσών 3-0, Βυζάντιο Κοκκινοχώματος-Απόλλων Αρναίας 2-0

Ωρα 16:04 Έναρξη β’ ημιχρόνου στην Αλεξανδρούπολη.

Ωρα 16:08  Γκολ στην Αλεξανδρούπολη. Σκόρερ ο Γιαξής με σουτ για τους φιλοξενούμενους στο 48ο λεπτό. Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Ηρακλής Αμπελοκήπων 0-3

Ωρα 16:13  Γκολ στην Αλεξανδρούπολη. Αυξάνει το εύρος της διαφαινόμενης νίκης του η Ηρακλής Αμπελοκήπων, με σκόρερ αυτήν την φορά τον Μαυρίδη με σουτ στο 53ο λεπτό. Ωστόσο πιο πριν υπάρχει εμφανές οφσαϊντ στην φάση. Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Ηρακλής Αμπελοκήπων 0-4

Ωρα 16.18  Γκολ στην Αλεξανδρούπολη. Ίσως να είναι και το γκολ της τιμής, μπορεί και η αρχή και για μια αντεπίθεση, αφού ο Εθνικός έχει με το μέρος του τον άερα στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Κατρανίτσας με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 56′ σημαδεύει δίχτυα έξω από την περιοχή, μειώνει και διαμορφώνει το Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Ηρακλής Αμπελοκήπων 1-4.

Ωρα 16:25  Στα άλλα ματς δεν βλέπουμε να υπάρχουν σοβαρές αλλαγές. Ο Πανσερραϊκός έκανε το 4-0 επί των Γιαννιτσών ενώ η Καβάλα προηγείται ακόμα 2-1 του Αγιονερίου και ο Άρης με 0-1 στην Καστοριά.

Ωρα 16:30  Στην Αλεξανδρούπολη το παιχνίδι έχει γίνει λίγο… ροντέο και σε αυτό φέρει ευθύνη και ο διαιτητής.

Ωρα 16:40  Αλλα δέκα λεπτά στα παιχνίδια, χωρίς να αλλάζει κάτι στο Φώτης Κοσμάς. Πέμπτο γκολ για τον Πανσερραϊκό, 1-1 ισοφαρίζει η Ελευθερούπολη τον Καμπανιακό.

Ωρα 16:51  Μπαίνουμε στις καθυστερήσεις, χωρίς να ξέρουμε πόσες, αφού δεν υπάρχει τέταρτος διαιτητής και ηλεκτρονικό χρονόμετρο στην Γ’ Εθνική

Ωρα 16:54  Τέλος του αγώνα στο Φώτης Κοσμάς. Ξεκίνημα με το αριστερό για τον Εθνικό. Τελικό αποτέλεσμα: Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Ηρακλής Αμπελοκήπων 1-4.

Ωρα 17:01  Τελειώνουν σιγά σιγά όλα τα παιχνίδια και στα πρώτα αποτελέσματα που μαθαίνουμε, ο Πανσερραϊκός συνέτριψε τελικά με 6-0 τα Γιαννιτσά ενώ στραβοπάτησε η Καβάλα που ισοφαρίστηκε στο τέλος και είχε απώλειες μετά το 2-2 με το Αγιονέρι. Ο Αρης νίκησε 0-1 στην Καστριά.

Ωρα 17:05  Αλλα τελικά αποτελέσματα: Ορφέας Ελευθερούπολης – Καμπανιακός 1-2, Θύελλα Φιλώτα – Αρης Ακροποτάμου 1-1, Βυζάντιο Κοκκινοχώματος – Απόλλων Αρναίας 3-0.

Ωρα 17:08  Και φυσικά θυμίζουμε ότι αναβλήθηκε ο αγώνας ανάμεσα στον Εβρο Σουφλίου και την Δόξα Δράμας. Κάπου εδώ ολοκληρώνεται και αυτό το live. Ευχαριστούμε πολύ που ήσασταν μαζί μας. Αναλυτικό ρεπορτάζ από το “Φώτης Κοσμάς” αλλά και αναλυτικά τα αποτελέσματα και πώς έχει διαμορφωθεί η βαθμολογία σε ξεχωριστές αναρτήσεις, σε λίγο…