LIVE η Γ’ Εθνική: Κοκκινόχωμα – Εβρος Σουφλίου και Γιαννιτσά – Εθνικός Αλεξανδρούπολης

Μεταδίδει ο Κώστας Καραγιάννης

–  Παρακολουθήστε ζωντανά την εξέλιξη στους αγώνες Βυζάντιο Κοκκινοχώματος – Έβρος Σουφλίου και Αναγέννηση Γιαννιτσών – Εθνικός Αλεξανδρούπολης για την 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής. Ο Κώστας Καραγιάννης μαθαίνει τις πληροφορίες από τα δύο γήπεδα αλλά και τα υπόλοιπα της Γ’ Εθνικής και μεταδίδει…

Καλησπέρα. Δέκατη αγωνιστική στο πρωτάθλημα του πρώτου ομίλου της Γ’ Εθνικής με πολλά και σημαντικά παιχνίδια. Οι δυο ομάδες της Θράκης δοκιμάζονται σε δύσκολες έδρες εκτός έδρας.

Ωρα 14:05  Ο Έβρος Σουφλίου πηγαίνει στο Κοκκινόχωμα της Καβάλας για να αντιμετωπίσει το τοπικό Βυζάντιο.

Ωρα 14:07  Ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης ταξιδεύει στα Γιαννιτσά και αντιμετωπίζει εκεί την τοπική Αναγέννηση.

Ωρα 14:15 Το δύσκολο παιχνίδι του Σουφλίου στο Κοκκινόχωμα θα διευθύνει ο Μαρόπουλος από την Ημαθία, ενώ αυτό του Εθνικού στα Γιαννιτσά ο Δραγάτης από τη Χαλκιδική. Το “ντέρμπι” της αγωνιστικής στις Σέρρες ανάμεσα στον Πανσερραικό και τον Άρη θα διευθύνει ο Βρέσκας από το σύνδεσμο Ημαθίας.

Ωρα 14:20  Με την ευκαιρία ας θυμηθούμε το αναλυτικά το πρόγραμμα της 10ης αγωνιστικής: Βυζάντιο Κοκκινοχώματος – Έβρος Σουφλίου, Αναγέννηση Γιαννιτσών – Εθνικός Αλεξανδρούπολης, Πανσερραϊκός – Άρης, Απόλλων Αρναίας – Θύελλα Φιλώτα, Άρης Ακροποτάμου – Καβάλα, Δόξα Δράμας – Ορφέας Ελευθερούπολης, Εθνικός Ν. Αγιονερίου – Καμπανιακός, Ηρακλής Αμπελοκήπων – Καστοριά.

Ωρα 14:35  Μετά την κακοκαιρία των προηγούμενων ημερών, έχουμε καλό καιρό σε όλη την Βόρειο Ελλάδα αλλά είναι αλήθεια επίσης ότι οι αγωνιστικοί χώροι δεν μπορούν παρά να έχουν επιβαρυνθεί αρκετά από το νερό που δέχτηκαν τις προηγούμενες μέρες.

Ωρα 14:50  Σε περίπου δέκα λεπτά ξεκινάνε τα παιχνίδια, θα έχουμε ενημέρωση για όλους τους αγώνες με έμφαση φυσικά στους δικούς μας. Απλά, ζητάμε προκαταβολικά συγνώμη γιατί η ενημέρωση θα προέρχεται από παράγοντες, καθώς δυστυχώς δεν έχει καταστεί δυνατό να έχουμε δημοσιογράφους σε Κοκκινόχωμα και Γιαννιτσά. Οπότε ποιο πολλές λεπτομέρειες θα υπάρχουν μετά τα ματς.

Ωρα 15:00  Εναρξη των αγώνων σε όλα τα γήπεδα.

Ωρα 15:10  Στα Γιαννιτσά αρκετά σκληρό το παιχνίδι στο ξεκίνημα με τις δυο ομάδες να έχουν από μια υποψία ευκαιρίας, ο Εθνικός στο πρώτο μόλις λεπτό με σουτ του Μπαρμπαγιάννη στον τερματοφύλακα. Το 0-0 διατηρείται.

Ωρα 15:15  Στο Κοκκινόχωμα επίσης το παιχνίδι ανάμεσα στο Βυζάντιο με τον Εβρος Σουφλίου ισόπαλο χωρίς τέρματα.

Ωρα 15:25  Στα άλλα παιχνίδια, στο μεγάλο ντέρμπι ο Άρης Θεσσαλονίκης προηγείται με 1-0 μέσα στις Σέρρες του Πανσερραϊκού

Ωρα 15:28  Γκολ στο Κοκκινόχωμα. Το πετυχαίνει η γηπεδούχος ομάδα με κεφαλιά του Μαρκόπουλου που πήρε το ριμπάουντ μετά από απευθείας εκτέλεση φάουλ που χτύπησε στο δοκάρι. Βυζάντιο Κοκκινοχώματος – Εβρος Σουφλίου 1-0

Ωρα 15:35  Στα Γιαννιτσα ο Εθνικός με την Αναγέννηση παραμένουν στο 0-0 με μια ελαφριά αλλά άκαρπη υπεροχή για την γηπεδούχο ομάδα της Αναγέννησης.

Ωρα 15:45  Στις Σέρρες η απόλυτη ανατροπή μέσα σε λίγα λεπτά ο Πανσερραϊκός γυρίζει το εις βάρος του σκορ και προηγείται τώρα με 2-1

Ωρα 15:49  Τέλος πρώτου ημιχρόνου στο Κοκκινόχωμα. Αποτέλεσμα πρώτου ημιχρόνου: Βυζάντιο Κοκκινοχώματος – Εβρος Σουφλίου 1-0

Ωρα 15:51 Τέλος πρώτου ημιχρόνου στα Γιαννιτσά. Αποτέλεσμα πρώτου ημιχρόνου: Αναγέννηση Γιαννιτσών – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 0-0

Ωρα 16:05  Εναρξη δευτέρων ημιχρόνων στα παιχνίδια. Μαθαίνουμε ότι στην Δράμα προηγείται ο Ορφέας Ελευθερούπολης με 0-1 της Δόξας.

Ωρα 16:15  Στο Κοκκινόχωμα παραμένει με την συμπλήρωση σχεδόν τετάρτου στο δεύτερο ημίχρονο το 1-0 σε βάρος του Έβρου Σουφλίου

Ωρα 16:21  Στα Γιαννιτσά ο Εθνικος παραμένει στο 0-0 με την συμπλήρωση 18 λεπτών στο δεύτερο μέρος και τον Γκαϊδατζή να χάνει τετατετ για να ανοίξει το σκορ.

Ωρα 16:30  Στο Κοκκινόχωμα το παιχνίδι ανάμεσα στο Βυζάντιο με τον Εβρος Σουφλίου δυστυχώς παραμένει 1-0 για τους Καβαλιώτες.

Ωρα 16:38 Στην Δράμα η Δόξα ισοφαρίζει τον Ορφέα Ελευθερούπολης σε 1-1.

Ωρα 16:46 Γκοοοοοοοοοοολ στα Γιαννιτσά. Με τον Φλώρο με πλασέ γύρω στο 80λεπτό πέρνει προβάδισμα ο Εθνικός 0-1. Αναγέννηση Γιαννιτσών – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 0-1

Ωρα 16:48 Στις Σέρρες ο Άρης πιέζει τον Πανσερραϊκό και κερδίζει πέναλτι με τον Πόι που ισοφαρίζει σε 2-2 και με 10 παίχτες οι Σέρρες.

Ωρα 16:51 Στην Δράμα η Δόξα πέρνει κεφάλι στο σκορ με τον Ορφέα Ελευθερούπολης και κάνει το 2-1. Στις Σέρρες 2 κόκκινες μια για κάθε ομάδα.

Ωρα 16:53  Γκοοοοοοοοοοολ στα Γιαννιτσά. Με τον Φλώρο και πάλι 0-2 ο Εθνικός στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης. Αναγέννηση Γιαννιτσών – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 0-2

Ωρα 16:54 Στο Κοκκινόχωμα το παιχνίδι ανάμεσα στο Βυζάντιο με τον Εβρος Σουφλίου είναι στις καθυστερήσεις και παραμένει το 1-0 για τους Καβαλιώτες.

Ωρα 16:55  Μεγάλη νίκη της Καστοριάς μέσα στους Αμπελόκηπους, ενώ στις καθυστερήσεις μεγαλη νίκη φαίνεται να παίρνει και η Καβάλα στον Ακροπόταμο.

Ωρα 16:56 Τέλος του αγώνα στα Γιαννιτσά. Ο Εθνικος παίρνει μεγάλη νίκη με 0-2 με γκολ του Φλώρου στο τέλος του αγώνα. Τελικό αποτέλεσμα: Αναγέννηση Γιαννιτσών – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 0-2

Ωρα 16:57 Τέλος του αγώνα στο Κοκκινόχωμα. Ο Έβρος δεν τα κατάφερε και γνώρισε τη δεύτερη συνεχόμενη εκτός έδρας ήττα. Τελικό αποτέλεσμα: Βυζάντιο Κοκκινοχώματος – Εβρος Σουφλίου 1-0

Σε λίγο το σύνολο των αποτελεσμάτων και η βαθμολογία όπως διαμορφώνεται μετά από 10 αγώνες…