ΕΠΣ Ξάνθης: Το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου σε όλες τις κατηγορίες

Ανταπόκριση από την Ξάνθη : Νεκτάριος Αμποβιανίδης

– Συνεχίζονται το Σαββατοκύριακο τα πρωταθλήματα της ΕΠΣ Ξάνθης, με την 6η αγωνιστική για την Α’ κατηγορία και την 7η για τους δύο ομίλους της Β’.

Με το ντέρμπι του Μαγικού οπού ο τοπικός Αστέρας υποδέχεται την Βιστωνίδα θα πραγματοποιηθεί η 6η αγωνιστική της Α’ κατηγορίας, με τον πρωτοπόρο Άρη Αβάτου να υποδέχεται την Ελπίδα Γενησέας ενώ η Θαλασσιάς δοκιμάζεται στην έδρα του Ηρακλή Ζυγού που δεν έχει δεχτεί ακόμη τέρμα. Τέλος ιδιαίτερο ενδιαφέρον παρουσιάζει η αναμέτρηση του Εχίνου με τον Παύλο Μελά, ενώ Ασπίδα και Μάνδρα υποδέχονται στην έδρα τους Συδινή και Σούνιο αντίστοιχα, ενώ ο Ορφέας Puma αντιμετωπίζει τον έτερο Ορφέα του πρωταθλήματος τον 2005.

Στην Β’ κατηγορία, στον πρώτο όμιλο ξεχωρίζει το ντέρμπι της ΑΕ Ξάνθης με την Κεσσάνη, ενώ εκτός έδρας αγωνίζονται οι πρωτοπόροι Μέλισσα, Πετεινός και Χρύσα. Στον  δεύτερο όμιλο  δεν υπάρχει το μεγάλο ντέρμπι αν και ιδιαίτερο ενδιαφέρον παρουσιάζει το παιχνίδι του Κεραυνού Λευκόπετρας με τον Ερυθρό Αστέρα Σελέρου, ενώ Κύρνος και Κεντητή αγωνίζονται εντός έδρας.

Αναλυτικά:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΞΑΝΘΗΣ (Σάββατο 8/11, 15:00)

Ηρακλής Ν. Ζυγού – Αναγέννηση Θαλασσιάς
Ασπίδα Ξάνθης – Θράκη Συδινής
Ερμής Μάνδρας – Ελπίς Σουνίου
Ορφέας Puma – Ορφέας 2005
Εχίνος Σπορ – Π. Μελάς Κουτσού
Άρης Αβάτου – Ελπίς Γενησέας
Αστέρας Μαγικού – ΑΟ Βιστωνίδας

Β’1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΞΑΝΘΗΣ (Κυριακή 9/11, 11:00)

Δόξα Σταυρούπολης – Ατρόμητος Χρύσας
ΑΕ Ξάνθης – Κεσσάνη Ερασμίου
ΑΠΟΞ Σκοντα – Ακαδημία Βιστωνίδας
Σμίνθη – Άρης Πετεινού
Εθνικός Ολβίου – Ρεμβιακός 2011
Σήμαντρα Σπορ – Απόλλων Ξάνθης
ΠΑΣ Φιλίων – Μέλισσα

Β’2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΞΑΝΘΗΣ (Κυριακή 9/11, 15:00)

Κεντητή – Ελπίδες Ξάνθης
Ορφέας Ν. Αμισσού – Άτλας Σελίνου
ΑΕΚ Κυψέλης – Κοτύλη
Κεραυνός Π. Κατραμίου – Εθνικός Κιμμερίων
Δόξα Μυρωδάτου – Αναγέννηση Π. Χρύσας
Νέστος Κύρνου – Νέα Ασπίς Πηγαδίων
Κεραυνός Λευκόπετρας – Ερ. Αστέρας Σελέρου

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here