Όλες οι βαθμολογίες και οι νικητές στο Πασχαλινό Τουρνουά της Ξάνθης

Ανταπόκριση από την Ξάνθη: Νεκτάριος Αμποβιανίδης

–  Με επιτυχία ολοκληρώθηκε την Μεγάλη Τρίτη (15/4) με την τελετή λήξης το Πασχαλινό Τουρνουά της Ξάνθης στο οποίο έλαβαν μέρος 42 τμήματα ακαδημιών από όλη τη Βόρεια Ελλάδα.

Το αθλητικό κέντρο στα Πηγάδια γέμισε από εκατοντάδες μικρούς ποδοσφαιριστές, προπονητές, συνοδούς και γονείς που απόλαυσαν πλούσιο θέαμα και πολλά γκολ…

Στους τελικούς των 3 κατηγοριών που διεξήχθησαν χθες το μεσημέρι Κ-15 (1999-2000), Κ-13 (2001-2002) ΚΑΙ ΤΖΟΥΝΙΟΡ (2003-2004) τα τμήματα των ακαδημιών της Skoda Ξάνθης κατέλαβαν την πρώτη θέση σε όλες τις κατηγορίες!

Πιο συγκεκριμένα στους Κ11 οπού συμμετείχαν 12 ομάδες,  η ομάδα της SkodaΞάνθη κατέλαβε την πρώτη θέση κερδίζοντας στον τελικό τον ΠΑΟΔ Θεσσαλονίκης με 4-3 στα πέναλτι(1-1 η κανονική διάρκεια). Αναλυτικά η κατάταξη των τμημάτων Κ11:

 

Τελική Βαθμολογία

1. Skoda Ξάνθη

2. ΠΑΟΔ Θεσ/κης Β’

3. Καππαδόκες

4. MUNDIALITO

5. Ελπίδες Καβάλας

6.Δόξα Δράμας

7. Ορέστης Ορεστιάδας

8. Μαΐστρος Αλεξανδρούπολης

9. Αργοναύτες Λήμνου

10. Ακαδημία Κατερίνης 2006

11. Ήφαιστος Θεσ/κης

12. ΠΑΟΔ Θες/κης  Α’

 

Στο τμήμα των Κ13 με την συμμετοχή 16 ομάδων, η Skoda Ξάνθη Α’ κατέλαβε την πρώτη θέση κερδίζοντας στον τελικό τους Καππαδόκες με 2-0. Αναλυτικά η βαθμολόγια:

Τελική Βαθμολογία

1. Skoda Ξάνθη Α’

2. Καππαδόκες

3. Δόξα Δράμας

4. MUNDIALITO Καβάλας

5. Κένταυρος Θες/κης

6. Ολυμπιακός Ξάνθης

7. Ήφαιστος Θες/κης

8. ΠΑΟΔ Θες/κης

9. Ακαδημία Κατερίνης

10. Αργοναύτες Λήμνου

11 Ορέστης Ορεστιάδας

12. SkodaΞάνθη Β’

13. Πανδραμαϊκός

14. Ακαδημία Γιαννιτσών

15. Ελπίδες Καβάλας

16. Μαΐστρος Αλεξανδρούπολης

 

Τέλος, στα τμήματα Κ15 οπού συμμετείχαν 12 ομάδες, η ομάδα της Skoda κέρδισε στον τελικό της Ελπίδες Καβάλας με 3-0. Αναλυτικά η βαθμολογία:

Τελική Βαθμολογία

1. Skoda Ξάνθη

2. Ελπίδες Καβάλας

3. Αργοναύτες Λήμνου

4. Ακαδημία Γιαννιτσών

5. Ολυμπιακός Ξάνθης

6. Κένταυρος Θες/κης

7. Πανδραμαϊκός

8. Ήφαιστος Θες/κης

9. ΑΟ Βιστωνίδα

10. MUNDIALITOΚαβάλας

11. Ορέστης Ορεστιάδας

12. Ακαδημία Κατερίνης 2006.

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here