LIVE η Γ’ Εθνική: Κιλκισιακός – Σουφλί και Λάκκωμα – Κόσμιο

Μεταδίδει ο Νίκος Γκούντλης

–  Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS τις αναμετρήσεις ανάμεσα στον Κιλκισιακό και τον Έβρο Σουφλίου και ανάμεσα στον Διγενή Λακκώματος και τον ΠΑΟ Κοσμίου για την 18η αγωνιστική του πρωταθλήματος του πρώτου ομίλου της Γ’ Εθνικής. Ο Νίκος Γκούντλης μεταδίδει…

Καλησπέρα. Κρίσιμη στροφή, ειδικά για τον Έβρο που δεν έχει νίκη στο 2014, έπεσε για πρώτη φορά στην βαθμολογία κάτω από την γραμμή του υποβιβασμού και αναζητεί επειγόντως ένα θετικό αποτέλεσμα στο Κιλκίς απέναντι στην ιστορική ομάδα του Κιλκισιακού.

Ωρα 14:50  Το υπόλοιπο πρόγραμμα: Αγροτικός Αστέρας – Πανσερραϊκός στο μεγάλο ντέρμπι κορυφής, Βυζάντιο Κοκκινοχώματος – Άρης Ακροποτάμου, Νέστος Χρυσούπολης – Ηρακλής Αμπελοκήπων, Μακεδονικός – Ορφέας Ελευθερούπολης, Δόξα Πετρούσας – Μουδανιά και Εθνικός Σιδηροκάστρου- Εθνικός Αγιονερίου.

Ωρα 15:00  Εναρξη και τον δύο αγώνων που καλύπτουμε. Η αρχική ενδεκάδα για το Σουφλί: Η Σκόρτσεφ, Μπάμιος, Κατρανίτσας, Λίτσιος, Τμσαπάνης, Τορομανίδης, Αντωνιάδης, Τρίχας, Γκαιδατζής, Θεοδωράκης, Καμπιώτης

Ωρα 15:10  Γκοοοολ για το Σουφλί. Σκόρερ ο Κατρανίτσας στο 8΄με σουτ εξω από την περιοχή. Κιλκισιακός – Έβρος Σουφλίου 0-1

Ωρα 15:15  Συμπληρώνουμε τέταρτο στην Χαλκιδική, δεν έχει ανοίξει το σκορ. Παραμένει το Διγενής Λακκώματος – ΠΑΟ Κοσμίου 0-0

Ωρα 15:30  Ημίωρο σε λίγο στα δύο παιχνίδια που καλύπτουμε, τα αποτελέσματα παραμένουν Κιλκισιακός – Σουφλί 0-1 και Λάκκωμα – Κόσμιο 0-0

Ωρα 15:40  Γκοοοοοοοολ για τον Έβρο Σουφλίου. Στο 41ο λεπτό ο Αντωνιάδης έπιασε το σουτ μετά από πάσα του Γκαϊδατζή και όμορφη ατομική ενέργεια και βρήκε δίχτυα, για να γράψει το Κιλκισιακός – Έβρος Σουφλίου 0-2

Ωρα 15:50  Τέλος ημιχρόνου στους δύο αγώνες που καλύπτουμε. Διγενής Λακκώματος – ΠΑΟ Κοσμίου 0-0 και Κιλκισιακός – Έβρος Σουφλίου 0-2

Ωρα 15:55  Σας χρωστάμε την ενδεκάδα του Κοσμίου. Πάμε να την δούμε και συγνώμη για την καθυστέρηση: Παπανικολάου, Βοργιατζίδης, Κουτσός, Ζούλης, Παναγιωτόπουλος, Ταμάμης, Μουστάκας, Αθανασίου, Μόσχος, Λαζίδης, Τζουμάρης.

Ωρα 16:00  Στο μεγάλο ντέρμπι, Αγροτικός Αστέρας – Πανσερραϊκός είναι στο 0-0 στο ημίχρονο

Ωρα 16:05   Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στα παιχνίδια

Ωρα 16:20   Χωρίς αλλαγές στα δύο παιχνίδια που καλύπτουμε. Κρατάει το μηδέν το Κόσμιο, διατηρεί το προβάδισμα δύο τερμάτων ο Έβρος

Ωρα 16:35  Αναλλοίωτα τα αποτελέσματα και στα δυο ματς των ομάδων της Θράκης. Περίπου ένα τέταρτο πριν το 90λεπτο, Λάκκωμα – Κόσμιο 0-0 και Κιλκίς – Εβρος 0-2

Ωρα 16:48   Τέλος του αγώνα στο Κιλκίς. Μεγάλο νίκη για τον Εβρο Σουφλίου, η πρώτη μέσα στο 2014. Τελικό αποτέλεσμα: Κιλκισιακός – Έβρος Σουφλίου 0-1

Ωρα 16:50  Γκολ για το Λάκκωμα, λίγο πριν το τέλος, με αμφισβητούμενο πέναλτι στο 86ο λεπτό.  Εντονες οι διαμαρτυρίες από τους ανθρώπους του Κοσμίου, που πήγε να απαντήσει αμέσως μετά και είχε δοκάρι. Ακόμα το ματς δεν έχει λήξει, μπαίνουμε σε λίγο στις καθυστερήσεις. Λάκκωμα – Κόσμιο 1-0.

Ωρα 16:59  Τέλος του αγώνα και στην Χαλκιδική. Ο Διγενής Λακώμματος παίρνει μια σημαντική δια πυρός και σιδήρου νίκη επί του Κοσμίου με αμφισβητούμενο πέναλτι στο τέλος του αγώνα. Τελικό αποτέλεσμα: Λάκκωμα – Κόσμιο 1-0

Κατά συνέπεια τα τελικά αποτελέσματα των δύο αγώνων των ομάδων της Θράκης είναι Κιλκισιακός – Έβρος Σουφλίου 0-2 και Διγενής Λακκώματος – ΠΑΟ Κοσμίου 1-0. Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και αναλυτικά ρεπορτάζ για κάθε παιχνίδι σε επόμενες αναρτήσεις….