Live από το Περιστέρι: Ατρόμητος – Πανθρακικός 3-1 (τελικό αποτέλεσμα)

Μεταδίδει από την Αθήνα ο Γιάννης Γιαγκίνης

–  Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στον αγώνα ανάμεσα στον Ατρόμητο Αθηνών και τον Πανθρακικό, που διεξάγεται στο Δημοτικό Γήπεδο Περιστερίου πλαίσιο της 17ης και τελευταίας για τον πρώτο γύρο αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League. Ο Γιάννης Γιαγκίνης από την Αθήνα μεταδίδει…

Καλησπέρα! Τελευταία αγωνιστική για το 2013 και τέλος πρώτου γύρου, με τον Πανθρακικό που προέρχεται από τη νίκη μεσοβδόμαδα επί της Καλλονής, να θέλει να κλείσει με θετικό τρόπο μια άκρως επιτυχημένη για την ομάδα της Κομοτηνής χρονιά. Όμως σήμερα απέναντί του έχει έναν πολύ δύσκολο αντίπαλο, τον τρίτο της βαθμολογίας Ατρόμητο που προέρχεται από την ισοπαλία με τον ΠΑΟΚ και βάζει υψηλούς στόχους, όχι απλά εξόδου στην Ευρώπη.

Ωρα 16:05 Περισσότερο από μία ώρα πριν την έναρξη του ματς, ελάχιστος κόσμος υπάρχει στο γήπεδο, σε μια Αθήνα αρκετά κρύα για τα δεδομένα της πρωτεύουσας. Εχει συννεφιά, αλλά δεν κινδυνεύουμε με κάτι περισσότερο. Οι καιρικές συνθήκες αν εξαιρέσει κανείς το κρύο είναι ιδανικές για μπάλα, αλλά οι παίκτες θα τρέχουν, οπότε δεν θα είναι πρόβλημα παρά μόνο για όσους παρακολουθούν ακίνητοι από την εξέδρα.

Ωρα 16:10  Ο Πανθρακικός θα βρει απέναντί του δυο γνώριμούς του. Ο ένας είναι ο Δημήτρης Παπαδόπουλος, ο παίκτης βαρόμετρο της περσινής πορείας με την ομάδα της Κομοτηνής, που εξαργύρωσε μάλιστα εκείνη την παρουσία του με αυτό το συμβόλαιο στο Περιστέρι.

Ωρα 16:13  Δεν πρέπει να ξεχνάμε όμως ότι υπάρχει και ένας βέρος Κομοτηναίος στον Ατρόμητο. Ο λόγος για τον Πάνο Γκουτσίδη, βοηθό προπονητή του Ατρομήτου, άμεσο συνεργάτη του Γιώργου Παράσχου.

Ωρα 16:25  Η αποστολή του Πανθρακικού ταξίδεψε χθες για την Αθήνα. Με αυτό το παιχνίδι κλείνει η χρονια

Ωρα 16:33 Ηρθαν οι ενδεκάδες. Ο Πανθρακικός ξεκινάει με τους Σέρεμετ, Παπαγεωργίου, Σαρακατσάνο, Ζοσέ, Χρήστου, Ντιόγκο, Ρομέου, Λαδάκη, Μπαϊκαρά, Κάσες και Ιγκόρ. Στον πάγκο βρίσκονται οι Αθανασιάδης, Εμπόου, Τριανταφύλλου, Μακρυδημήτρης, Χασομέρης, Τζάνης και Καθάριος.

Ωρα 16:35  Ο Ατρόμητος ξεκινά με Τσενάμο, Ταυλαρίδης, Λαζαρίδης, Νάστος, Γιαννούλης, Ιγκλέσιας, Καραμάνος, Ουμπίντες, Δημούτσος, Γεωργίου, Παπαδόπουλος

Ωρα 16:45  Οι δυο ομάδες πραγματοποιούν ζέσταμα στον αγωνιστικό χώρο.

Ωρα 16:52  Τέλος του πρώτου αγώνα της αγωνιστικής στο Ηράκλειο. Ο Παναιτωλικός  προηγήθηκε αλλά ο ΟΦΗ ανέτρεψε την κατάσταση και νίκησε me 2-1.

Ωρα 17:03  Αποσύρονται οι δυο ομάδες στα αποδυτήρια. Εχει αρχίσει να έρχεται περισσότερος κόσμος στο γήπεδο

Ωρα 17:11 Επίσημη είσοδος των δυο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο

Ωρα 17:18 Με σχετική καθυστέρηση τριών λεπτών ξεκινά ο αγώνας.

1′ Εναρξη του παιχνιδιού

8′ Πρώτη υποψία ευκαιρίας στο παιχνίδι, για τον Ατρόμητο. Σουτ του Γεωργίου, η μπάλα θα περάσει άουτ

14′ Πρώτη ευκαιρία για τον Πανθρακικό. Πολύ καλή εκτέλεση φάουλ του Ίγκορ, ο Τσενάμο εντυπωσιακά σε κόρνερ.

19′ Νέα ευκαιρία για τον Πανθρακικό. Ωραίο σουτ του Ίγκορ, κοντράρει στον Γιαννούλη η μπάλα.

24′ Γκολ για τον Ατρόμητο. Ατυχος ο Πανθρακικός, με τον Καραμάνο να κερδίζει όλες τις κόντρες και από κοντά να ανοίγει το σκορ. Ατρόμητος – Πανθρακικός 1-0

32′ Ωραία μπαλιά στην πλάτη της άμυνας του Πανθρακικού από τον Ιγκλέσιας, ο Παποδόπουλος κατεβάζει ιδανικά αλλά το σουτ του θα περάσει άουτ.

40′  Κρίμα πάντως για τον Πανθρακικπό, που ήτανν καλύτερος μέχρι το γκολ του Ατρομήτου αλλά βρίσκεται πίσω στο σκορ

45′ Ευκαιρία για τον Πανθρακικό λίγο πριν την εκπνοή του ημιχρόνου. Σουτ του Λαδάκη, η μπάλα θα περάσει άουτ

45+1′  Τέλος πρώτου μέρους. Αποτέλεσμα ημιχρόνου: Ατρόμητος Περιστερίπου – Πανθρακικός 1-0

46′ Εναρξη δευτέρου ημιχρόνου

48′  Ευκαιρία στην κόντρα ο Πανθρακικός, με τον Μπαϊκαρά να περνάει όμορφα στον Κάσες, αυτός τελικά θα πάρει το κόρνερ μετά από κόντρα της μπάλας. Και αυτό θα περάσει ανεκμετάλλευτο…

59′  Γκοοοοοολ για τον Πανθρακικό. Υποδειγματική αντεπίθεση από τους φιλοξενούμενους, ο Ίγκορ θα βρει τον Κάσες, αυτός θα αδειάσει τον Γιαννούλη και θα τροφοδοτήσει τον Βραζιλιάνο και πάλι, αυτός θα αποφύγει τον προσωπικό του αντίπαλο και θα ισοφαρίσει! Ατρόμητος – Πανθρακικός 1-1

64′ Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Σουτ του Παπαδόπουλου, ο Χρήστου θα βάλει την κόντρα

68′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Μπαίνει ο Μπρίτο, βγαίνει ο Γεωργίου.

71′ Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Μπαίνει ο Τζάνης, βγαίνει ο Κάσες

73′ Αναγκαστική αλλαγή για τον Ατρόμητο. Βγαίνει ο Μπρότο που τραυματίστηκε με το που μπήκε στον αγώνα, μπαίνει ο Ναπολεόνι

74′  Γκολ για τον Ατρόμητο. Στην πρώτη του επαφή με την μπάλα ο Ναπολεόνι βγάζει μόνο του τον Καραμάνο, αυτός δε θα δυσκολευτεί να σκοράρει και να δώσει εκ νέου το προβάδισμα στους γηπεδούχους. Ατρόμητος – Πανθρακικός 2-1

78′  Γκολ για τον Ατρόμητο. Ο Ναπολεόνι σερβίρει και πάλι, αυτή τη φορά για τον Παπαδόπουλο, ο οποίος θα πετύχει το 8ο τέρμα του στην σεζόν και θα πληγώσει την προηγούμενη ομάδα του. Ατρόμητος – Πανθρακικός 2-1

81′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Έξω ο Δημήτρης Παπαδόπουλος, μέσα ο Πίτου Γκαρσία

85′  Διπλή αλλαγή για τον Μάντζιο. Έμποου και Χασομέρης παίνρουν στον αγωνιστικό χώρο αντί των Λαδάκη και Σαρακατσάνου.

90′ Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων

90+3′ Τέλος του αγώνα. Δύσκολη και τυχερή νίκη για τον Ατρόμητο, απέναντι σε ένα Πανθρακικό που στάθηκε καλά, κατάφερε να ισοφαρίσει αλλά δεν κατάφερε να αποσπάσει κάτι θετικό από το Περιστέρι. τελικό αποτέλεσμα: Ατρόμητος – Πανθρακικός 2-1