Live από το Πανθεσσαλικό: Νίκη Βόλου – Πανθρακικός 2-1 (τελικό αποτέλεσμα)

Μεταδίδει από το Πανθεσσαλικό Στάδιο Βόλου ο Κώστας Καραγιάννης

–  Παρακολουθήστυε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στον αγώνα ανάμεσα στη Νίκη Βόλου και τον Πανθρακικό, τον πρώτο ανάμεσα στις δύο ομάδες για την δεύτερη φάση του Κυπέλλου Ελλάδος. Ο απεσταλμένος του ThrakiSportS Κώστας Καραγιάννης βρίσκεται στο Πανθεσσαλικό Στάδιο και μεταδίδει…

Καλησπέρα από το Πανθεσσαλικό Στάδιο. Ο Πανθρακικός αντιμετωπίζει εδώ τη Νίκη Βόλου και θέλει ένα θετικό αποτέλεσμα για να βάλει τις βάσεις για πρόκριση στην τρίτη φάση του Κυπέλλου Ελλάδος.

Ωρα 15:07  Οι δυο ομάδες έχουν προϊστορία και μάλιστα πολύ πρόσφατα στον θεσμό, όπως μπορείτε να διαβάσετε ΕΔΩ, όπου θα μάθετε τι έγινε πέρυσι για την πρόκριση στα προημιτελικά αλλά και παλιότερα, όταν έπαιξαν για το πρωτάθλημα.

Ωρα 15:12  Ελάχιστος κόσμος στο γήπεδο, άλλωστε ο αγώνας είναι και καταμεσήμερο αλλά είναι και τηλεοπτικός. Για όποιον ενδιαφέρεται και  έχει Ote Tv. Αλλιώς από εμάς, εδώ στο ThrakiSportS

Ωρα 15:16  Συνθέσεις ομάδων

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ: Αποστολίδης, Ρεπετσάς, Ζουλιώτης, Γιώτας, Σοιλέδης, Μπακάλης, Ισαακ, Μανουσακης, Ακασού, Γεσιτς, Τζίωρας

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ: Σερεμετ, Ντιόγκο, Μικουλιτς, Τριανταφύλλου, Σκλιοπίδης, Χρήστου, Ρομέου, Πόποβιτς, Josse, Ζεκίνια, Κατσικοκέρης

Ωρα 15:23  Λιγότερα από 500 άτομα, φίλοι της Νίκης, έχουν έρθει στο Πανθεσσαλικό. Ηλιοφάνεια, δύσκολη ώρα, ξεκινά σε λίγο ο αγώνας. Οι δυο ομάδες σε λίγο θα κάνουν την επίσημη εμφάνισή τους

Ωρα 15:27  Διαιτητής ο Γιάννης Παπαδόπουλος Μακεδονίας με βοηθούς, επίσης από την θεσσαλονίκη, τους Χαδήμογλου και Πάτρα. Πάμε σε λίγο για την έναρξη

1′  Εναρξη του αγώνα.

2′  Πρώτη επίθεση από την Νίκη Βόλου, οφσάιντ όμως συλλαμβάνευται ο Ζουλιώτης

6′ Aναγνωριστικό παιχνιδι μέχρι στιγμής

8′ Ευκαιρία για τον Πανθρακικό. Σεντρα Ντιογκο, μπλοκαρει ο Αποστολιδης

9′ Ο Ζεκινια απο αριστερα σουταρει η μπάλα πάνω σε σωματα αμυντικων

12′ Γκοοοοολ για τον Πανθρακικό. Ρομέου ο σκόρερ με σουτ εξω απο την περιοχη και η μπαλα στα διχτυα. Νίκη Βόλου – Πανθρακικός 0-1

13′ Μεγαλη ευκαιρια της Νικης απο αριστερα να ισοφαρίσει αμέσως αλλα το σουτ του Μανουσακη μολις αουτ

16′ Η Νικη έχει πάρει τα ηνία του αγώνα μετά το γκολ.

17′ Κιτρινη στο Τριανταφυλλου του Πανθρακικου

19′ Καλο μακρινο σουτ απο τα αριστερα του Σοϊλεδη, μολις αουτ

25′  Συμπληρώσαμε το πρώτο μισό του πρώτου ημιχρόνου, ο Πανθρακικός πάντα μπροστά έχει κάνει το αποφασιστικό βήμα για την πρόκριση με αυτό το εκτός έδρας γκολ. Ο ρυθμός έχει πέσει πάντως  στο τελευταίο πεντάλεπτο

28′ Ευκαιρια για τη Νικη αλλα ο Ισσακ δε προλαβε με το κεφαλι τη μπαλα

29′ Τραυματισμος Ζεκινια με λιγο με 10 παιχτες ο Πανθρακικός

30′ Ολα καλα με Ζεκινια συνεχιζει κανονικα το παιχνιδι

34′ Κορνερ για τη Νικη, ξεσηκωνονται οι οπαδοι της Νικης. Μπλοκαρει ο Σερεμετ.

38′ Σουτ του Γεσιτς απο μακριά η μπαλα στη κερκίδα!!!!

40΄ Γκολ για τη Νίκη  Βόλου. 1-1 Ισοφαρισε η γηπεδούχος ομάδα. Αδρανεια στο κεντρο της αμυνας του Πανθρακικού και ο Ισαακ με κεφαλια εκμεταλλευτηκε τη σεντρα απο αριστερα του Μανουσακη

42′ Η Νικη ισοφαρισε κοντρα στη εξελιξη του αγωνα. Φαουλ για το Πανθρακικο και το σουτ του Ποποβιτς εξω απο την περιοχη αποκρουει με υπερενταση σε κορνερ ο Αποστολιδης

45′ Απειλει ξανα με Ζεκινια ο Πανθρακικος

45+1′ Ημιχρονο ισοπαλες οι δυο ομαδες. Ο Πανθρακικος ισοφαριστηκε τη στιγμη που φαινοταν οτι ελεγχε τον αγωνα. Φοβερο το γκολ του Ρομεου. Αποτέλεσμα ημιχρόνου: Νίκη Βόλου – Πανθρακικός 1-1

46′  Εναρξη δευτέρου ημιχρόνου. Στο παγκο της Νικης βρισκεται ο πρωην τερματοφυλακας του Πανθρακικου Ταιρης

50′ Γκολ για τη Νικη. 2-1. Σκορερ ο ιδιος παιχτης, ο Ισαακ. Εκμεταλευτηκε νεο μπερδεμα στο κεντρο της αμυνας του Πανθρακικου. Νίκη Βόλου – Πανθρακικός 2-1

55′ Αλλαγες ετοιμαζονται για τον Πανθρακικο. Κασες και Παπαγεωργιου. Εξω οι Κατσικοκερης, Χρήστου

60′ Ο Πανθρακικος δεν ειναι καλος, να δουμε αν οι αλλαγες θα βοηθησουν. Απομένει άλλη μισή ώρα αγώνα

61′ Αντεπιθεση για τη Νικη και ο νεοεισελθον Ανιετε χανει καλη ευκαιρια με φαλτσαριστο σουτ

64′ Η Νικη εδωσε χωρο στο Πανθρακικο και χτυπαει με αντεπιθεσεις

68′ Λαθος του Ρομεου εξω απο την περιοχη του Πανθρακικου και σουτ του Τζιωρα μολις αουτ.

69′ Ο Ρομεου συνεχιζει τα λαθη. Πολυ κακη η ομαδα της Κομοτηνής στο 2ο μερος

72′ Μπιτσακος στη θεση του Γεσιτς για τη Νικη που ολοκληρωσε τις αλλαγες της

75′ Καλη προσπαθεια επειτα απο πολυ ωρα για τον Πανθρακικο αλλα το σουτ του Ποποβιτς εξω απο την περιοχη ειναι αδυναμο

77′ Ο Πανθρακικος πηρε τον ελεγχο. Ο Τζανης πέρασε στον αγωνα στη θεση του σκορερ Ρομεου που ηταν κακος στο 2ο μερος

82′ Καλο φαουλ απο τα αριστερα για την ομαδα της Κομοτηνης, αλλα το σουτ του Μικουλιτς μολις αουτ.

85′ Τρομερη ευκαιρια απο τον Παπαγεωργιου αλλα δε πιανει καλα το σουτ μεσα απο τη μικρη περιοχη. Ο Πανθρακικος πιεζει. Ολη η Νικη πίσω.

90′ Τεσσερα τα λεπτα των καθυστερησεων

90+2′ Επί δύο λεπτα πεσμενοι κατω οι παιχτες της Νικης, χωρις να παιχτει ποδοσφαιρο στις καθυστερήσεις. Με κάθε τρόπο, για να πάρουν τη Νίκη

90+4′ Ξανα κατω οι παιχτες της Νικης!!!!

90+5′  Ληξη αγωνα. Απογοητευτική εμφάνιση για τον πανθρακικό, παρά το ιδανικό ξεκίνημα. Νίκη με  2-1 για τη Νικη Βόλου και ξεχωριστό ενδιαφέρον για την ρεβάνς του ΔΑΚ Κομοτηνής, όπου βέβαια ο Πανθρακικός με το εκτός έδρας γκολ θια έχει το προβάδισμα, αφού θα θέλει νίκη ακόμα και με 1-0. Ωστόσο σε καμία περίπτωση δεν πέτυχε τον στόχο του, που ήταν να ξεμπερδέψει από σήμερα με την υπόθεση πρόκριση. Λεπτομέρειες και ρεπορτάζ σε λίγο. Τελικό αποτέλεσμα: Νίκη Βόλου – Πανθρακικός 2-1