Γκολ ο Μαρσέλο στην εντυπωσιακή νίκη της Καλλονής επί του Απόλλωνα

Aνταπόκριση από την Αθήνα: Δημήτρης Αρβανιτίδης

–  Πραγματοποιώντας εντυπωσιακή εμφάνιση η Καλλονή του Βλάση Καζάκη και του Γιάννη Μαντζουράκη επικράτησε εκτός έδρας με 3-1 του Απόλλωνα Σμύρνης του Χρήστου Μίνγκα και του Θωμά Θωμά.

Ο Μανούσος άνοιξε το σκορ στο 53ο λεπτό της συνάντησης για την ομάδα της Μυτιλήνης για να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του ο Λεάντρο στο 66’.

Ο πρώην μέσος του Πανθρακικού Μαρσέλο έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της Καλλονής έντεκα λεπτά μετά. Το μόνο που κατάφερε η ελαφρά ταξιαρχία ήταν να μειώσει στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Πετρόπουλο.

Για τον Απόλλωνα ο Μίνγκας πέρασε ως αλλαγή στο 39’ στη θέση του Μπλάζεκ, ενώ για την Καλλονή του πρώην τεχνικού της Ξάνθης Γιάννη Μαντζουράκη ο Καζάκης αντικαστάθηκε στο 71’ από τον Γκάσιτς και ο Μαρσέλο στο 78ο λεπτό της συνάντησης από τον Σιλιγαρδάκη.