Δοκάρι ο Μπαργκάν στην ήττα της Βέροιας από τον ΠΑΟΚ

Ανταπόκριση από την Θεσσαλονίκη: Κώστας Καραγιάννης

–  Δοκάρι είχε ο Ξανθιώτης μεσοεπιθετικός της Βέροιας Κενάν Μπαργκάν στην εντός έδρας ήττα από τον ΠΑΟΚ με 1-2.

Στο 9ο λεπτό της συνάντησης ο Μπαργκάν δεν κατάφερε να δώσει το προβάδισμα στους γηπεδούχους με τον Δικέφαλο του Βορρά να ανοίγει το σκορ στο 18’ με τον Βίτορ. Στο 66ο λεπτό της συνάντησης ο Στοχ διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του για να μειώσει στο τελικό 2-1 ο Μρντάκοβιτς στο 83ο λεπτό της συνάντησης.

Φυσικά, αν είχε πετύχει το γκολ ο Ξανθιώτης, πολλα θα μπορούσαν να είχαν αλλάξει, αλλά με τα αν δεν γράφεται η ιστορία στο ποδόσφαιρο. Το τελικό αποτέλεσμα βρήκε τον ΠΑΟΚ να κερδίζει έναν αγώνα στον οποίο αγωνιζόταν με τον κόσμο στο πλευρό του, αφού ήταν χιλιάδες οι οπαδοί του. Πλέον στρέφει το ενδιαφέρον του στις ευρωπαϊκές υποχρεώσεις της ερχόμενης Πέμπτης.

ΒΕΡΟΙΑ: Αναστασόπουλος, Γεωργιάδης, Ορέστες, Μπάρμπας, Αμαραντίδης, Ζεζίνιο (84′ Όστοϊτς), Τραπ (74′ Σεγκούντο), Μπαργκάν, Μοχάμεντ, Καλτσάς (84′ Μάνος), Μρντάκοβιτς

ΠΑΟΚ: Χακόμπο, Κίτσιου, Κατσουράνης, Βίτορ, Τζαβέλλας, Στοχ (90’+ Νέτσιντ), Λούκας (81′ Ολίσε), Νίνης, Τζιόλης, Σαλπιγγίδης (90’+ Βούκιτς), Αθανασιάδης