Iστορική νίκη για την Καλλονή των Καζάκη και Μαντζουράκη!

Ανταπόκριση από την Θεσσαλονίκη: Κώστας Καραγιάννης

–  Tην πρώτη της νίκη στην ιστορία της στη Superleague πανηγυρίζει η Καλλονή του πρώην προπονητή της Ξάνθης Γιάννη Μαντζουράκη και του Θρακιώτη επιθετικού Βλάση Καζάκη, αφού επικράτησε με 0-2 του Άρη στη Θεσσαλονίκη.

Στο 11ο λεπτό η ομάδα της Μυτιλήνης προηγήθηκε με τον Αναστασιάδη με τους γηπεδούχους όμως να διαμαρτύρονται έντονα για επιθετικό φάουλ του Καζάκη στον Διούδη. Στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Γκαρσία διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Για την ομάδα του Μαντζουράκη ο Καζάκης αντικαταστάθηκε στο 78’ από τον Σιλιγαρδάκη, ενώ ο πρώην μέσος του Πανθρακικού Μαρσέλο Άλβες έπαιξε για 84 λεπτά.

ΆΡΗΣ (Χατζηνικολάου): Διούδης, Κύργιας, Καραγκούνης, Πουλίδο (73΄ Ηρακλής), Τάτος, Ουντότζι, Τσουμάνης (61΄ Κοτσαρίδης), Παπαδόπουλος, Σταυρόπουλος, Μανιάς, Έλσνερ (58΄ Αγγελούδης).
ΚΑΛΛΟΝΗ (Ματζουράκης): Σιδεράκης, Αναστασιάδης, Πίντο, Χωριανόπουλος, Ποντάνι, Άλβες (84΄ Γκάσιτς), Φαρία, Λεοζίνιο, Γκαρσία, Μανούσος (88΄ Γάλας), Καζάκης (78΄ Σιλιγαρδάκης).