Β’ Εθνική: Όσα έγιναν στον αγώνα ΓΑΣ Κομοτηνή – Άργος Ορεστικό

Την ήττα με 50-71 γνώρισε ο ΓΑΣ Κομοτηνή στο τελευταίο εντός έδρας παιχνίδι της χρονιάς κόντρα στο Άργος Ορεστικό.

Στο πρώτο ημίχρονο το ματς ήταν ντέρμπι, με τον ΓΑΣ να κοντράρει στα ίσια την ομάδα του Ορεστικού, με τους φιλοξενούμενους να κλείνουν το ημίχρονο με ένα μικρό ξέσπασμα για το 27-4 που ήταν το τελικό ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενοι ήταν πολύ ανώτεροι και με ένα πολύ δυνατό ξεκίνημα ανέβασαν την διαφορά σε διψήφια διαφορά που διατήρησαν μέχρι το τέλος με το τελικό 50-71 να είναι το σκορ που διαμορφώθηκε το φινάλε του αγώνα.

Δεκάλεπτα: 16-17, 27-34 (ημίχρονο), 36-51, 50-71 (τελικό αποτέλεσμα)

Διαιτητές: Φουτζήλας, Δαμίγος

ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ (Λεμονίδης): Σταματέλος 4, Πανταζής 5 (1), Διαμαντίδης, Μαγκώνης, Λεχούδης 10 (2), Ντίνας 8, Μπεκρής 9 (3), Καλατζής 6, Καραμπέκης 2, Μανάκας 4, Χαλήλ 2.

ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ  (Δημητριάδης): Γιαγκόπουλος 2, Μπέλλος 1, Μπόζιαρης 2, Κούτρας 3 (1), Μιχαηλίδης 6 (2), Βλάχος 15 (2), Μαυρίδης 12 (1), Κίτσιου 5 (1), Κόττας 6, Τσαμπούρης 4, Χατζόπουλος 4, Βοϊβατόπουλος 14.