Super League: Μεγάλη νίκη των Νέων της Skoda Ξάνθη μέσα στο Αγρίνιο

Με 2-1 νίκησε μέσα στο αθλητικό κέντρο Emileon του Αγρινίου τον Παναιτωλικό η ομάδα νέων της Skoda Ξάνθη, σε αναμέτρηση για την 25η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ20 της Super League.

H ξανθιώτικη ομάδα αποδίδοντας πολύ καλό ποδόσφαιρο πρόσθεσε άλλους τρεις βαθμούς στην συγκομιδή της. Οι παίκτες του Νίκου Κεχαγιά αφού έχασαν ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο στην επανάληψη με τον Φασίδη στο 55′ και τον Λαζαρίδη στο 70′ έκαμψαν την αντίσταση του Παναιτωλικού που μείωσε λίγο πριν το φινάλε διαμορφώνοντας το τελικό 1-2 με τον Καράι.

Η Ξάνθη μείωσε την διαφορά από την 3η θέση στους δύο βαθμούς από τον Σαββατιάτικο αντίπαλό της έχοντας κι ένα παιχνίδι λιγότερο. Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Μιχάλης Ματσούκας με βοηθούς τους Τριανταφύλλου και Καλύβα της ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Αθανασόπουλος, Καράι, Τασιούλης, Σάαντο, Μαλής (67’ Κοντογιάννης Γ.), Μιχάι, Βασιλάρης (80’ Πριόνας), Μωραΐτης, Βακράκος (75’ Καββαδίας), Κοντογιάννης Ι., Γιαννιώτης.

SKODA ΞΑΝΘΗ: Δεμένικος, Ζώτος, Ψεμματάς, Βαφειάδης, Χατζητερζόγλου, Κώστας, Μπουνταγκίδης, Λαζαρίδης (82′ Μυλωνάς), Μελισσόπουλος, Καπτέλι (55′ Χατζής), Φασίδης (89′ Πουλουκτσής)….