Μία ήττα και μία ισοπαλία ο απολογισμός των Κ17 και Κ15 της Ξάνθης στα μάτς με τον Ηρακλή

Χωρίς νίκη επιστρέφουν απο την Θεσσαλονίκη  τα τμήματα Υποδομής της Skoda Ξάνθη των Κ17 και Κ15 απέναντι στον Ηρακλή.

Το τμήμα Κ17 του Κώστα Μπεδρελή γνώρισε την ήττα με 2-1 απέναντι στον Γηραιό. Οι γηπεδούχοι σημείωσαν δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο, με τους φιλοξενούμενους να ανεβάζουν την απόδοσή τους στο δεύτερο μέρος αλλά το μόνο που κατάφεραν ήταν η μείωση του σκορ στο τελικό 2-1 με το γκολ του Ιωάννου στο 70ό λεπτό.

SKODA ΞΑΝΘΗ: Σαββίδης, Πεταλωτής (35’ Θεοφυλάκης), Παπάζογλου (73’ Φιλιππίδης), Σπυριντόνοφ (35’ Τζιβανόπουλος), Χασάν Φεϊζή (80’ Αθανασιάδης), Μελιόπουλος, Τσαπάρης, Καλογιάννης (46’ Ζουμπουλίδης), Σουλεϊμάν, Ιωάννου, Ιωσηφίδης.

Το τμήμα Κ15 του Θόδωρου Καραγιαννίδη σε μια εντυπωσιακή αναμέτρηση αναδείχτηκαν ισόπαλοι με 3-3 απέναντι στο αντίστοιχο τμήμα του Ηρακλή. Οι φιλοξενούμενοι με τον Γράβα στο 29’ έκαναν το 0-1 ενώ οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο α’ μέρος και στην επανάληψη μέσα σε 10 λεπτά κατάφεραν να πάρουν προβάδισμα δύο τερμάτων φτάνοντας στο 3-1. Ο Γράβας με το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο 68’ έκανε το 3-2 και ο Κριεζής στο 77’ το τελικό 3-3 για μία ομάδα που είχε ευκαιρίες στη συνέχεια να πάρει τη νίκη.

SKODA ΞΑΝΘΗ: Καλαϊτζής, Ποδάρας, Τηλαβερίδης (65’ Λυκίδης), Θυμιάνης, Τενεκές (32’ λ.τρ. Κριεζής), Σπυριδωνίδης, Γκασιμπαγιατζίδης (59’ Γκατζόγιας), Γράβας, Κοντάκης, Τσιλιγγίρης, Λεωντσάκος.