LIVE από την Κρήτη: Πλατανιάς Χανίων – Πανθρακικός 2-0 (τελικό αποτέλεσμα)

Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την σημαντικότατη αναμέτρηση ανάμεσα στον Πλατανιά και τον Πανθρακικό για την 23η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League.

Καλησπέρα. Σημαντικό παιχνίδι σήμερα για τον Πανθρακικό, όπου μετά τη νίκη επί της Καλλονής θέλει να πάρει αποτέλεσμα και σε ένα εκτός έδρας αγώνα, σε μία δύσκολη έδρα όπως είναι αυτή του Πλατανιά.

Ωρα 16:30  Η αναμέτρηση αρχίζει σε 45 λεπτά ενώ αυτή τη στιγμή έχουμε σε εξέλιξη την αναμέτρηση Πανιώνιος – Κέρκυρα που ενδιαφέρει τον Πανθρακικό με τις δυο ομάδες να είναι ισόπαλες 0-0.

Ωρα 16:38  Να δώσουν τέλος στο σερί των τεσσάρων συνεχόμενων ηττών θέλουν οι παίκτες του Γιάννη Χριστόπουλου, ενώ η ομάδα της Κομοτηνής είναι κάπως πιο άνετη βαθμολογικά έπειτα από τη νίκη της περασμένης αγωνιστικής κόντρα στην Καλλονή, όμως θέλει να παρει αποτέλεσμα  και στα Χανιά.

Ωρα 16:45 Η σύνθεση του Πανθρακικού: Αθανασιάδης, Βιγιαφάνε, Έμπο, Ποτουρίδης, Μελίσσης, Μεχία, Ροτζέριο, Τζάνης, Ρομέου, Ντιγκινί, Χασομέρης

Ωρα 16:48 Στον πάγκο για τον Ρόκα: Πασχαλάκης, Τσουμάνης, Κάσες, Σέτι, Ιγκόρ, Μπαϊκαρά, Μπάλντα

Ωρα 16:52 Η αρχική ενδεκάδα για Πλατανιά: Ολιμπά, Κουλιμπαλί, Ιτούα, Αγκιλέρα, Ζαραδούκας, Τετέ, Αζράκ, Γουνδουλάκης, Τσουράκης, Μιλούνοβιτς, Τόρες

Ωρα 16:55 Στον πάγκο: Κοκκαλάς, Αποστολόπουλος, Φιγκέιρα, Γιακουμάκης, Κάσιο, Μενδρινός, Δημήτρης

Ωρα 16:57 Στην αναμέτρηση Πανιώνιος – Κέρκυρα το τελικό αποτέλεσμα είναι 0-0, ένα αποτέλεσμα μάλλον καλό για τον Πανθρακικό

Ωρα 17:01 Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Αναστάσιος Παπαπέτρου.

Ωρα 17:05  Εχουν αποχωρήσει στα αποδυτήρια οι δύο ομάδες, έχοντας ολοκληρώσει το ζέσταμά τους.

Ωρα 17:11  Ωρα για την επίσημη είσοδο στον αγωνιστικό χώρο με τους διαιτητές.

Ωρα 17:16 Έναρξη της αναμέτρησης

1′ Ξεκίνημα στον αγώνα

5′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Πλατανιά. Ο Τόρες βρέθηκε απέναντι στον Αθανασιάδη,που απέκρουσε τη μπάλα.

14′ Νέα φάση για τον Πλατανιά. Μακρινό σουτ του Τσουράκη, διώχνει σε κόρνερ ο Αθανασιάδης.

19΄ Μεγάλη φάση για τον Πλατανιά. Αδύναμη προβολή του Γουνδουλάκη, μπλοκάρει ο αντίπαλος γκολκίπερ.

22′ Τεράστια ευκαιρία για τον Πανθρακικό. Ο Ντιγκινί βγήκε απέναντι στον Ολιμπά, όμως δεν μπόρεσε να τον νικήσει στο τετ-α-τετ.

31′ Μακρινό σουτ του Μεχία, μπλοκάρει εύκολα ο Ολιμπά

37′ Γκολ 1-0 ο Πλατανιάς! Ο Κουλιμπαλί γίνεται αποδέκτης της μπάλας στην περιοχή, κάνει το σουτ η μπάλα κοντράρει και καταλήγει στα δίχτυα του Ολιμπά. Πλατανιάς-Πανθρακικός 1-0

39′ Κίτρινη κάρτα στον Έμποο

45‘ Ημίχρονο στα Χανιά. Δυστυχώς ο Πλατανιάς είναι μπροστά στο σκορ, ελέγχοντας το παιχνίδι. Αποτέλεσμα ημιχρόνου. Πλατανιάς-Πανθρακικός 1-0

46′ Έναρξη β’ ημιχρόνου με αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Δημήτρης αντί του Ιτούα. Ο Ρόκα συνεχίζει με την ίδια ενδεκάδα.

51′ Κίτρινη για τον Ποτουρίδη. Στο άλλο παιχνίδι που γίνετε αυτή τη στιγμή Παναθηναϊκός-Παναιτωλικός 0-0

57′ Κεφαλιά του Τόρες, η μπάλα πάνω απ’ τα δοκάρια

65′ Τρομερή ευκαιρία για τον Πλατανιά. Ο Αθανασιάδης με διπλή επέμβαση στις προσπάθειες των Τσουράκη και Γουνδουλάκη κραταει το 1-0.

68′ Κίτρινη κάρτα στον Μεχία

70′ Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ο Μπαϊκαρά στη θέση του Ρομέου

73′ Ψιλόβροχο με αέρα στα τελευταία λεπτ

74′ Τεράστα ευκαιρία για τον Πλατανιά με τον Τόρρες που εκμεταλλεύτηκε πολλά λάθη της άμυνας του Πανθρακικού, αλλά πάλι ο Αθανασίαδης φώναξε παρόν. Στο άλλο παιχνίδι που γίνεται αυτή τη στιγμή Παναθηναϊκός-Παναιτωλικός 0-0

78′ Τεράστα ευκαιρία για τον Πανθρακικό αυτή τη φορά με τον Ντιγκινί, αλλα αμαρκάριστος στέλνει την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Πλατανιά.

84′ Γκολ ο Πλατανιάς! Ο Μιλούνοβιτς σε αντεπίθεση από ασίστ του Τετέ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα. Πλατανιάς-Πανθρακικός 2-0

89′ Κεφαλιά του Εμπό άουτ. Δυστυχώς η ευκαιρία του Ντιγκινί ήταν κομβικής σημασίας, όπου αντί να κάνει το 1-1, έγινε λίγο αργότερα το 2-0. Στη Λεωφόρο πλέον ο Παναθηναϊκός προηγείται 1-0 του Παναιτωλικού.

90+3′ Με τρία λεπτα των καθυστερήσεων έχουμε λήξη του αγώνα με τον Πανθρακικό εκτός έδρας να εμφανίζεται πολύ αδύνατος. Τελικό αποτέλεσμα. Πλατανιάς-Πανθρακικός 2-0.

Άλλη μια ήττα λοιπόν για τον Πανθρακικό, ενώ το Παναθηναϊκός – Παναιτωλικός έληξε 1-0. Απομένει το ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός στην Τούμπα που αρχίζει στις επτάμισι και αύριο Κυριακή η αναμέτρηση Καλλονή – Ξάνθη. Μείνετε στο ThrakiSportS, αναλυτικό ρεπορτάζ σε λίγο…