Γ΄ Εθνική: Με εκτός έδρας νίκη έκλεισε τη χρονιά ο ΓΑΣ Κομοτηνή

Έχοντας στο μεγαλύτερο διάστημα το προβάδισμα, ο ΓΑΣ Κομοτηνή δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα και επικράτησε με 63-87 του υποβιβασμένου ΒΑΟ στη Θεσσαλονίκη, κλείνοντας με τον καλύτερο τρόπο τη χρονιά. Πρόσωπο του αγώνα ο νεαρός Γκουτζίδης, ο οποίος προέρχεται από την παιδική ομάδα του ΓΑΣ (γεννημένος το 2000) και πέτυχε το παρθενικό του καλάθι σε εθνικές κατηγορίες, γνωρίζοντας την αποθέωση, αλλά και το σχετικό μπουγέλωμα από τους συμπαίκτες του στα αποδυτήρια.

Ο ΓΑΣ δυσκολεύτηκε μόνο στο πρώτο ημίχρονο, όπου ο ΒΑΟ ήταν κοντά στο σκορ. Η ομάδα της Κομοτηνής έβρισκε λύσεις στην επίθεση, όμως τα κενά στην άμυνα κρατούσαν την ομάδα της Θεσσαλονίκης στο παιχνίδι, με το πρώτο ημίχρονο να κλείνει με σκορ 30-38 για τον ΓΑΣ. Το σκηνικό άλλαξε στο δεύτερο ημίχρονο και ειδικά στο τέταρτο δεκάλεπτο, με τον ΓΑΣ να παγιώνει διψήφια διαφορά και να φτάνει στο τελικό 63-87.

Δεκάλεπτα: 16-18, 30-38 (ημίχρονο), 47-56, 63-87 (τελικό αποτέλεσμα)

Διαιτητές: Κέτουλας, Δόλγυρας

ΓΑΣ Κομοτηνή (Ντίνας): Γκουτζίδης 2, Μπούντας 2, Λεχούδης 5, Καραμπέκης 25 (2), Μαγκώνης 15 (3), Μπεκρής 19 (4), Καλατζής 9 (1), Στασινόπουλος 6, Μιχαηλίδης.