ΕΠΣ Έβρου: Αποτελέσματα Σαββατοκύριακου, βαθμολογίες και επόμενη αγωνιστική σε όλες τις Κατηγορίες

Το Σαββατοκύριακο συνεχίστηκαν τα πρωταθλήματα της ΕΠΣ Έβρου με την πρεμιέρα του β’ γύρου για την Α’ Κατηγορία, ενώ για τον Βόρειο και Νότιο όμιλο είχαμε την 12η αγωνιστική.

Βέβαια, υπάρχει μια ακόμα εκκρεμότητα στην Α’ Κατηγορία αφού η αναμέτρηση ανάμεσα σε Ορφέα Σοφικού και Θράκη Φερών έχει προγραμματιστεί για το μεσημέρι της Δευτέρας.

Όπως κάθε Δευτέρα το ThrakiSportS συγκεντρώνει όλα τα αποτελέσματα από τα παιχνίδια του Σαββατοκύριακου, παρουσιάζει τις διαμορφωθείσες βαθμολογίες και την επόμενη αγωνιστική σε καθένα από αυτά.

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 12ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
Άρδας Καστανεών – Έβρος Σουφλίου 0-3
Ιπποκράτης Αλεξανδρούπολης – ΑΕ Διδυμοτείχου 3-0
Ορέστης Ορεστιάδας – ΑΕΚ Έβρου 2-1
ΑΟ Νεοχωρίου – Ένωση Άνθειας Αρίστεινου 0-1
Ορφέας Σοφικού – Θράκη Φερών (11/2)
ΡΕΠΟ: Ποντιακός Αλεξανδρούπολης

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 12 ΑΓΩΝΕΣ):
1. Ορέστης Ορεστιάδας 25 (19-6)
2. Έβρος Σουφλίου 23 (24-7)
3. Ένωση Ανθειας Αρίστεινου 22 (18-15)
4. Ιπποκράτης Αλεξανδρούπολης 18 (22-12)
5. Θράκη Φερών 18 (12-7) **
6. Άρδας Καστανεών 14 (18-18)
7. ΑΕΚ Έβρου 12 (16-27)
8. ΑΕ Διδυμοτείχου 11 (16-21)
9. Ορφέας Σοφικού 11 (11-15) **
10. ΑΟ Νεοχωρίου 10 (7-16)
———————————————-
11. Ποντιακός Αλεξανδρούπολης 3 (10-23) *
12. ΠΑΕ Νιψας (δεν κατέβηκε)
* Οι ομάδες που έκαναν το ρεπό τους
** Οι Ορφέας Σοφικού και Θράκη Φερών έχουν ένα αγώνα λιγότερο

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (13η)
ΑΕΚ Έβρου – Άρδας Καστανέων
Έβρος Σουφλίου – Ιπποκράτης Αλεξανδρούπολης
Ένωση Άνθειας Αρίστεινου – Ποντιακός Αλεξανδρούπολης
Θράκη Φερών – ΑΟ Νεοχωρίου
Ορφέας Σοφικού – Ορέστης Ορεστιάδας
ΡΕΠΟ: ΑΕ Διδυμοτείχου

Β’ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ – ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 12ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
Ένωση Οινόης – Δόξα Στέρνας 3-1
Θύελλα Κυπρίνου – Ηρακλής Σαγήνης 0-2
Δόξα Ορεστιαδας – Δόξα Δόξας 0-1
Ακρίτας Νέας Βύσσας – ΠΑΕ Ριζίων 4-2
Ασπίδα Θουρίου – Ακρίτας Ορμενίου 2-2
Δόξα Ελληνοχωρίου – Ομόνοια Φυλακίου 3-0
ΡΕΠΟ: Ατρόμητος Ασπρονερίου

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 12 ΑΓΩΝΕΣ):
1. Ατρόμητος Ασπρονερίου 31 (41-5) *
———————————————-
2. Ακρίτας Νέας Βύσσας 28 (33-20)*
3. Ένωση Οινόης 25 (23-10) *
4. Δόξα Δόξας 22 (31-15) *
5. Δόξα Ελληνοχωρίου 19 (16-7) * **
6. Ασπίδα Θουρίου 17 (22-26) *
7. Δόξα Στέρνας 16 (24-16)
8. Ηρακλής Σαγήνης 14 (16-19) *
9. Ακρίτας Ορμενίου 13 (16-13) *
10. Δόξα Ορεστιάδας 7 (15-27) *
-. ΠΑΕ Ριζίων 7 (14-31) *
12. Ομόνοια Φυλακίου 3 (15-53) *
13. Θύελλα Κυπρίνου 0 (10-32) * **
* Με αστερίσκο οι ομάδες που έκαναν το ρεπό τους
** Ελληνοχώρι και Κυπρίνος έχουν έναν αγώνα λιγότερο

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (13η)
Ακρίτας Νέας Βύσσας – Δόξα Ελληνοχωρίου
Ακρίτας Ορμενίου – Ένωση Οινόης
Ασπίδα Θουρίου – Ατρόμητος Ασπρονερίου
Δόξα Στέρνας – Δόξα Δόξας
Ηρακλής Σαγήνης – Ομόνοια Φυλακίου
Θύελλα Κυπρίνου – Δόξα Ορεστιάδας
ΡΕΠΟ: ΠΑΕ Ριζίων

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ – ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 12ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
ΑΟ Μαΐστρου – ΑΟ Μοναστηρακίου 2-0
ΑΟ Μάκρης – ΑΕ Νέας Χηλής 2-1
Ατρόμητος Άβαντα – ΑΟ Αγνάντιας (Εθνικός Κ20) 2-0
Νίκη Απαλού – ΑΣ Πέπλου 0-2
ΑΟ Θράκης Άλεξ – Φορτούνα Αλεξανδρούπολης 0-0
Ακρίτας Δαδιάς – Πυρσός Σιδηρούς 4-1
ΑΟ Αρίστεινου – Ένωση Κορνοφωλιάς Λυκόφης 1-0
ΑΟ Δορίσκου – ΑΟ Καππαδοκών 2-1

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 12 ΑΓΩΝΕΣ):
1. ΑΟ Δορίσκου 33 (38-12)
———————————————-
2. ΑΟ Μαΐστρου 31 (31-16)
3. ΑΣ Πέπλου 29 (34-5)
4. Ατρόμητος Άβαντα 23 (29-7)
-. Νίκη Απαλού 23 (28-21)
6. Εθνικός Αλεξανδρούπολης Κ20 22 (35-21) *
-. ΑΟ Μάκρης 22 (30-23)
-. ΑΕ Νέας Χηλής 22 (29-14)
9. ΑΟ Αρίστεινου 14 (19-29)
10. ΑΟ Θράκης Άλεξ 13 (19-21)
11. Ακρίτας Δαδιάς 12 (23-26)
12. ΑΟ Καππαδοκών 9 (13-18)
13. Ένωση Κορνοφωλιάς Λυκόφης 8 (13-33)
14. Πυρσός Σιδηρούς 6 (18-43) *
15. Φουρτούνα Αλεξανδρούπολης 4 (14-39)
16. ΑΟ Μοναστηρακίου 1 (9-45)
* Πυρσός Σιδηρούς και Εθνικός Κ20 έχουν έναν αγώνα λιγότερο

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (13η)
ΑΕΝ Χηλής – Πυρσός Σιδηρούς
Ακρίτας Δαδιάς – ΑΟ Δορίσκου
ΑΟ Θράκης Άλεξ – Ένωση Κορνοφωλιάς Λυκόφης
ΑΟ Μάκρης – ΑΟ Καππαδοκών
ΑΟ Μοναστηρακίου – ΑΣ Πέπλου
Ατρόμητος Άβαντα – ΑΟ Αρίστεινου
Νίκη Απαλού – ΑΟ Μαΐστρου
Φορτούνα Αλεξανδρούπολης – ΑΟ Αγνάντιας (Εθνικός Κ20)

Σχόλια

comments