Έπιασε κορυφή η Κ17 της Ξάνθης!

Ανταπόκριση από την Ξάνθη : Νεκτάριος Αμποβιανίδης

– Σημειώνοντας ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο η Κ-17 της Skoda Ξάνθη  επικράτησε με 2-1 επί της αντίστοιχης ομάδας του Παναιτωλικού, και έπιασε στην πρώτη θέση την ομάδα του ΠΑΣ Γιάννινα με 9 βαθμούς.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με την κεφαλιά του Καλογιάννης Δ. του Π. στο 18ο λεπτό, ενώ λίγο πρίν την λήξη του πρώτου μέρους ο τερματοφύλακας της Ξάνθης Σαββίδης απέκρουσε πέναλτι τουΧριστογιάννη. Στην επανάληψη οι Ξανθιώτες διπλασίασαν τα τέρματα τους με τον Καπτέλι, και τους φιλοξενούμενους απλά να μειώνουν στο 79’ με τέρμα του Μπελεβώνη. Αυτή είναι η Τρίτη νίκη της Ξάνθης μετά από τέσσεα παιχνίδια, μοναδική κακή οαρένθεση η ήττα από τον ΠΑΟΚ στην Θεσσαλονίκη. Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Σοφοκλής Γιαλαμουίδης με βοηθούς τους Ανεστίδη και  Φραγκουλίδη όλους τους της ΕΠΣ Ξάνθης.

Skoda Ξάνθη  : Σαββίδης, Σπυριντόνοφ, Δράμπαλης, Μπάτζιος, Σταυρινάκης (88’ Καλογιάννης Δ. του Β.), Φιλιππίδης, Καλογιάννης Δ. του Π. (60’ Χασάνογλου Φεϊζή), Δοξάκης, Σαμπανίδης (80’ Πεταλωτής), Καπτέλι (89’ Τζιβανόπουλος), Θεοδωρίδης Κ. (71’ Σαμπατζής).