ΕΚΑΣΑΜΑΘ: Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες στα πρωταθλήματα Εφήβων, Παίδων, Νεανίδων και Κορασίδων

Με πλήρη αγωνιστική δράση αποχαιρέτησαν το 2015 τα αναπτυξιακά τμήματα των ομάδων της ΕΚΑΣΑΜΑΘ που μετέχουν στα αντίστοιχα ηλικιακά πρωταθλήματα.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες:

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ Β΄ ΟΜΙΛΟΣ (9η Αγωνιστική)

Αρίων Ξάνθης – Αστέρας Καβάλας     64-97

Ε.Κ. Καβάλας – Πάνθηρες Καβάλας   81-36

Ρεπό: Τιτάνες Δράμας

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Αστέρας Καβάλας  12  (6-0)

2. Ένωση Καβάλας  12  (5-2)

3. Τιτάνες Δράμας   10  (4-2)

4. Αρίων Ξάνθης  9  (2-5)

5. Πάνθηρες Καβάλας  7  (0-8)

6. Απόλλων Δράμας   0  (0-0)

* Οι Πάνθηρες Καβάλας έχουν έναν μηδενισμό

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ (9η Αγωνιστική)

ΓΑΣ Κομοτηνή – Ασπίδα Ξάνθης   48-63

Ολυμπιάδα Αλεξ/πολης – Εθνικός Αλεξ/πολης    63-85

Η αναμέτρηση ΑΕ Κομοτηνής – Αίας Κομοτηνής θα διεξαχθεί στις 23 Ιανουαρίου 2016

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Ασπίδα Ξάνθης  15 (7-1)

2. Εθνικός Αλεξανδρούπολης  14 (6-2)

3. ΑΕ Κομοτηνής  12 (5-2)

4. Αίας Κομοτηνής  11 (3-5)

5. ΓΑΣ Κομοτηνή  10 (2-6)

6. Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης  10 (1-8)

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ (10η Αγωνιστική)

Ηρακλής Ποταμουδίων – Ε.Κ. Ποταμουδίων     14-49

ΑΟ Χρυσούπολης – Αρίων Ξάνθης   37-74

Αστέρας Καβάλας – ΓΑΣ Κομοτηνή    49-59

Ασπίδα Ξάνθης – Πάνθηρες Καβάλας  85-30

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.  Ασπίδα Ξάνθης  20   (10-0)
2. ΓΑΣ Κομοτηνή  18  (8-2)
3.Αστέρας Καβάλας 18  (8-2)
4. Αρίων Ξάνθης  16 (6-4)
5. Ενωση Ποταμουδίων  14 (4-6)
6. Πάνθηρες Καβάλας 12 (2-8)
7.  ΑΟ Χρυσούπολης 11 (2-8)
8. Ηρακλής Αγίου Ιωάννη  9  (0-10)

* ΑΟ Χρυσούπολης και Ηρακλής Αγίου Ιωάννη έχουν από έναν μηδενισμό

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ (10η Αγωνιστική)

Ολυμπιάδα Αλεξ/πολης – Σπάρτακος Διδ/χου   44-59

Φιλία Ορεστιάδας – Εθνικός Αλεξ/πολης  60-43

Αίας Κομοτηνής – ΑΕ Κομοτηνής  45-51

Το παιχνίδι Θύελλα Φερών – Αλέξανδρος Αλεξανδρούπολης δεν ορίστηκε

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.  Αίας Κομοτηνής   18   (8-2)
2. Σπάρτακος Διδυμοτείχου  16  (6-4)
3. ΑΕ Κομοτηνής    16 (6-4)
4. Εθνικός Αλεξανδρούπολης  15 (5-5)
5. Θύελλα Φερών   14  (5-4)
6. Φιλία Ορεστιάδας   13 (4-5)
7.  Αλέξανδρος Αλεξανδρούπολης  12 (4-4)
8. Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης  10  (0-10)

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ (5η Αγωνιστική)

Τιτάνες Δράμας – Ασπίς 2001 Ξάνθης   39-45

Αστέρας Καβάλας – Πανσερραϊκός   49-42

Ρεπό: Πάνθηρες Καβάλας

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.  Ασπίδα 2001 Ξάνθης   8  (4-0)
2. Αστέρας Καβάλας  4 (1-2)
3. Πάνθηρες Καβάλας  3 (1-1)
4. Πανσερραϊκός    3 (0-3)
5. Τιτάνες Δράμας  3 (1-1)
6. Παγγαίο  0 (0-0)
7.  Ίκαροι Σερρών  0 (0-0)

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ (7η Αγωνιστική)

ΑΟ Χρυσούπολης – Αίας Κομοτηνής   18-68

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.  Ασπίδα Ξάνθης  12   (6-0)
2. Αίας Κομοτηνής 11  (4-3)
3.ΓΑΣ Κομοτηνή  10  (4-2)
4. Φιλία Ορεστιάδας  8 (2-4)
5. ΑΟ Χρυσούπολης  6 (0-7)

* ΑΟ Χρυσούπολης  έχει ένα μηδενισμό

Σχόλια

comments