Με πλήρη αγωνιστική δράση αποχαιρέτησαν το 2015 τα αναπτυξιακά τμήματα των ομάδων της ΕΚΑΣΑΜΑΘ που μετέχουν στα αντίστοιχα ηλικιακά πρωταθλήματα.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες:
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ Β΄ ΟΜΙΛΟΣ (9η Αγωνιστική)
Αρίων Ξάνθης – Αστέρας Καβάλας 64-97
Ε.Κ. Καβάλας – Πάνθηρες Καβάλας 81-36
Ρεπό: Τιτάνες Δράμας
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Αστέρας Καβάλας 12 (6-0)
2. Ένωση Καβάλας 12 (5-2)
3. Τιτάνες Δράμας 10 (4-2)
4. Αρίων Ξάνθης 9 (2-5)
5. Πάνθηρες Καβάλας 7 (0-8)
6. Απόλλων Δράμας 0 (0-0)
* Οι Πάνθηρες Καβάλας έχουν έναν μηδενισμό
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ (9η Αγωνιστική)
ΓΑΣ Κομοτηνή – Ασπίδα Ξάνθης 48-63
Ολυμπιάδα Αλεξ/πολης – Εθνικός Αλεξ/πολης 63-85
Η αναμέτρηση ΑΕ Κομοτηνής – Αίας Κομοτηνής θα διεξαχθεί στις 23 Ιανουαρίου 2016
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Ασπίδα Ξάνθης 15 (7-1)
2. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 14 (6-2)
3. ΑΕ Κομοτηνής 12 (5-2)
4. Αίας Κομοτηνής 11 (3-5)
5. ΓΑΣ Κομοτηνή 10 (2-6)
6. Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης 10 (1-8)
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ (10η Αγωνιστική)
Ηρακλής Ποταμουδίων – Ε.Κ. Ποταμουδίων 14-49
ΑΟ Χρυσούπολης – Αρίων Ξάνθης 37-74
Αστέρας Καβάλας – ΓΑΣ Κομοτηνή 49-59
Ασπίδα Ξάνθης – Πάνθηρες Καβάλας 85-30
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Ασπίδα Ξάνθης 20 (10-0)
2. ΓΑΣ Κομοτηνή 18 (8-2)
3.Αστέρας Καβάλας 18 (8-2)
4. Αρίων Ξάνθης 16 (6-4)
5. Ενωση Ποταμουδίων 14 (4-6)
6. Πάνθηρες Καβάλας 12 (2-8)
7. ΑΟ Χρυσούπολης 11 (2-8)
8. Ηρακλής Αγίου Ιωάννη 9 (0-10)
* ΑΟ Χρυσούπολης και Ηρακλής Αγίου Ιωάννη έχουν από έναν μηδενισμό
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ (10η Αγωνιστική)
Ολυμπιάδα Αλεξ/πολης – Σπάρτακος Διδ/χου 44-59
Φιλία Ορεστιάδας – Εθνικός Αλεξ/πολης 60-43
Αίας Κομοτηνής – ΑΕ Κομοτηνής 45-51
Το παιχνίδι Θύελλα Φερών – Αλέξανδρος Αλεξανδρούπολης δεν ορίστηκε
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Αίας Κομοτηνής 18 (8-2)
2. Σπάρτακος Διδυμοτείχου 16 (6-4)
3. ΑΕ Κομοτηνής 16 (6-4)
4. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 15 (5-5)
5. Θύελλα Φερών 14 (5-4)
6. Φιλία Ορεστιάδας 13 (4-5)
7. Αλέξανδρος Αλεξανδρούπολης 12 (4-4)
8. Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης 10 (0-10)
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ (5η Αγωνιστική)
Τιτάνες Δράμας – Ασπίς 2001 Ξάνθης 39-45
Αστέρας Καβάλας – Πανσερραϊκός 49-42
Ρεπό: Πάνθηρες Καβάλας
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Ασπίδα 2001 Ξάνθης 8 (4-0)
2. Αστέρας Καβάλας 4 (1-2)
3. Πάνθηρες Καβάλας 3 (1-1)
4. Πανσερραϊκός 3 (0-3)
5. Τιτάνες Δράμας 3 (1-1)
6. Παγγαίο 0 (0-0)
7. Ίκαροι Σερρών 0 (0-0)
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ (7η Αγωνιστική)
ΑΟ Χρυσούπολης – Αίας Κομοτηνής 18-68
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Ασπίδα Ξάνθης 12 (6-0)
2. Αίας Κομοτηνής 11 (4-3)
3.ΓΑΣ Κομοτηνή 10 (4-2)
4. Φιλία Ορεστιάδας 8 (2-4)
5. ΑΟ Χρυσούπολης 6 (0-7)
* ΑΟ Χρυσούπολης έχει ένα μηδενισμό