Γ’ Εθνική: Δεν επηρεάστηκε από τη διακοπή η ΑΕ Κομοτηνής που νίκησε τον Μακεδονικό παραμένοντας στην πρώτη τριάδα

Έχοντας τον έλεγχο από το πρώτο πεντάλεπτο και μετά, η ΑΕ Κομοτηνής νίκησε με 65-55 τον Μακεδονικό, παραμένοντας στην πρώτη τριάδα της βαθμολογίας.

Οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο πρώτο δεκάλεπτο, με την ΑΕ Κομοτηνής να κλείνει την πρώτη περίοδο μπροστά με 17-15. Στο δεύτερο δεκάλεπτο η ΑΕ Κομοτηνής διατηρούσε μία διαφορά 5-8 πόντων και λίγο πριν το τέλος της περιόδου προηγήθηκε για πρώτη φορά με διψήφια και έκλεισε το ημίχρονο με σκορ 40-28.

Στην τρίτη περίοδο δεν άλλαξε κάτι, με την ομάδα της Κομοτηνής να παίζει εξαιρετική άμυνα, κρατώντας την καλύτερη επίθεση του πρωταθλήματος πολύ χαμηλά. Η ΑΕΚ προηγήθηκε με 51-36, όμως ένα buzzer beater του Παπαγρηγορίου μείωσε το σκορ σε 51-39, με το οποίο ολοκληρώθηκε η τρίτη περίοδος. Στην τέταρτη περίοδο η ΑΕ Κομοτηνής προηγήθηκε με 58-44, όμως ένα σερί 1-11 έφερε τον Μακεδονικό να μειώνει σε 60-55 λιγότερο από τρία λεπτά για το τέλος του αγώνα. Όμως οι παίκτες της ΑΕ Κομοτηνής ήταν ψύχραιμοι στο τέλος και με σερί 5-0 έφτασαν στο τελικό 65-55.

Δεκάλεπτα: 17-15, 40-28 (ημίχρονο), 51-39, 65-55 (τελικό αποτέλεσμα)

Διαιτητές: Καρακώστας-Λελούδας

ΑΕ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ (Κοκκινόπουλος): Σταματέλος 10 (1), Χονδρόπουλος 9 (2), Βάκρινος 4, Λεχούδης 11 (1), Κουτσοβασίλης 10, Καραμπέκης 21 (3), Βαχαρίδης, Παλλάκης, Λεφής

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ (Μύθου): Κοντσές 3, Ντισλής 22 (3), Μπαρζού, Παπαγρηγορίου 3 (1), Χαλάτσης 11 (2), Σκουφεζής Αντ. 4, Πηλακούτας 12 (1), Λυχρίδας, Μαργαρίτης