LIVE οι ημιτελικοί αγώνες για τα Κύπελλα ΕΠΣ Έβρου, ΕΠΣ Ξάνθης και ΕΠΣ Θράκης

Παρακολουθήστε απευθείας από το ThrakiSportS την εξέλιξη στους αγώνες της ημιτελικής φάσης για τα Κύπελλα σε ΕΠΣ Έβρου, Ξάνθης και Θράκης που διεξάγονται σήμερα.Καλησπέρα! Από αυτήν την ανάρτηση θα έχετε την ευκαιρία να πληροφορηθείτε την εξέλιξη στα παιχνίδια της ημιτελικής φάσης των Κυπέλλων σε ΕΠΣ Έβρου, Ξάνθης και Θράκης που διεξάγονται σήμερα. Σε Ροδόπη και Ξάνθη μάλιστα είναι επαναληπτικοί αγώνες και θα ξέρουμε με το τέλος τους τα ζευγάρια των τελικών.

Ωρα 14:27  Πρώτα θα ξεκινήσουν τα παιχνίδια στην ΕΠΣ Θράκης. Στο γήπεδο Ασωμάτων ο Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου θα φιλοξενήσει την Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου στην ρεβάνς του 3-1 υπέρ του Σιδηροχωρίου στο πρώτο παιχνίδι, δύο εβδομάδες πριν.

Ωρα 14:32  Στις 14:45 θα ξεκινήσει το παιχνίδι και στο γήπεδο των Αγίων Θεοδώρων ανάμεσα στον τοπικό Σπάρτακο και τον ΠΑΟΚ Κοσμίου. Και σε αυτό το παιχνίδι οι φιλοξενούμενοι πάνε με προβάδισμα, αφού είχαν νικήσει 3-1 στο πρώτο ματς.

Ωρα 14:36  Στην Ξάνθη τα δυο παιχνίδια που διεξάγονται σήμερα είναι επίσης ημιτελικοί αλλά θα ξεκινήσουν ένα τέταρτο πιο μετά, στις 15:00 το μεσημέρι. Τα ζευγάρια είναι Άρης Αβάτου – Ασπίδα Ξάνθης και Αναγέννηση Θαλασσιάς – Εχίνος Σπορτ.

Ωρα 14:45  Αυτή είναι η προγραμματισμένη ώρα έναρξης για τα δυο ημιτελικά παιχνίδια της ΕΠΣ Θράκης, σε ένα τέταρτο θα ξεκινήσουν αυτά σε Έβρο και Ξάνθη.

Ωρα 14:48  Ο Αρης Αβάτου είναι με το ένα πόδι ήδη στον τελικό αφού πριν ένα μήνα νίκησε εκτός έδρας μέσα στην Ασπίδα με 2-1 και μέσα στα Μάγγανα δεν θέλει απλά να χάσει ή ακόμα και αν ηττηθεί με 1-0, πάλι αυτός προκρίνεται.

Ωρα 14:51  Μεγαλύτερο ντέρμπι φαντάζει ο άλλος επαναληπτικός ημιτελικός ανάμεσα σε Θαλασσιά και Εχίνο. Ο Εχίνος είχε νικήσει πριν δύο εβδομάδες με 2-1 μέσα στον Εχίνο και καλείται να υπερασπιστεί αυτό το αποτέλεσμα στην έδρα της Θαλασσιάς.

Ωρα 14:53  Στον Βόρειο Έβρο έχουμε τον πρώτο ημιτελικό ανάμεσα σε Άρδα Καστανεών και την ΑΕ Διδυμοτείχου. εδώ όμως θα έχει και επαναληπτικό. Και αυτό το ματς αρχίζει στις 15:00 ενώ στην Ροδόπη ήδη έχουν ξεκινήσει.

Ώρα 14:56 Γκολ για τον Μέγα Αλέξανδρο Ιάσμου. Ο Αντωνιάδης ανατράπηκε στο 3′ στη μεγάλη περιοχή από τον Πλαστάρα, ο Γκράνας έδειξε κατευθείαν την άσπρη βούλα και στο 4′ ο Μυστρίδης ευστόχησε από τα 11 βήματα και έκανε το 1-0 δίνοντας από νωρίς μεγάλο ενδιαφέρον στο παιχνίδι. Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου – Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 1-0

Ώρα 14:59 Γκολ για τον ΠΑΟΚ Κοσμίου. Στο 6ο λεπτό ο ΠΑΟΚ Κοσμίου ανοίγει το σκορ με τον Στοΐνοβιτς και φέρνει ακόμα πιο κοντά την πρόκριση για τον τελικό στο Κόσμιο. Πλέον πλέον ο γηπεδούχος Σπάρτακος θέλει τρία γκολ για να στείλει το παιχνίδι στην παράταση και τέσσερα για να προκριθεί. Σπάρτακος Αγίων θεοδώρων – ΠΑΟΚ Κοσμίου 0-1.

Ωρα 15:03  Εναρξη των αγώνων και στους δυο ημιτελικούς της ΕΠΣ Ξάνθης αλλά και τον έναν ημιτελικό της ΕΠΣ Έβρου. Ενημέρωση για όλα τα παιχνίδια από το ThrakiSportS.

Ωρα 15:09  Στο γήπεδο των Μαγγάνων πολύ καλή στιγμή για το Άβατο στο 5ο λεπτό με τον Κοτόπουλο να σουτάρει αι τον Κοραη να αποκρουει εντυπωσιακά.

Ώρα 15:23 Γκόλ για τον Άβατο. Στο 17ο λεπτο ο διαιτητής σφυρίζει πέναλτι για το Άβατο σε ανατροπή του Χαριτίδη εντός περιοχής. Εκτελεί ο Ευθυμιάδης γραφοντας το 1-0 υπέρ του Αβάτου.

Ώρα 15:24 Στους Ασώματους η Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου έχει ανέβει τα τελευταία λεπτά και πιέζει για την ισοφάριση

Ώρα 15:27 Στο 36′ πρώτη αλλαγή νωρίς για τον Ίασμο. Ο Βιόπουλος περνάει στη θέση του Γρίβα

Ώρα 15:33 Γκολ για τον Σπάρτακο Αγ.Θεοδώρων.  Στους Αγίους Θεοδώρους ο Κόγιος με κεφαλιά ισοφαρίζει για τον Σπάρτακο σε 1-1 και δίνει νέο ενδιαφέρον στο παιχνίδι

Ώρα 15:37 Στο 37′ Χαμένο πέναλτι για την Ασπίδα με τον Αμουτζάκη με διπλή επέμβαση να κερδίζει τον Στεπανιαν από τα 11 βήματα κρατώντας το 1-0 υπέρ του Αβάτου.

Ώρα 15:40 Ημίχρονο στις δύο αναμετρήσεις της ΕΠΣ Θράκης. Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου – Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 1-0 και Σπάρτακος Αγίων Θεοδώρων – ΠΑΟΚ Κοσμίου 1-1

Ώρα 15:45 Γκόλ για τον Εχίνο.Στο 43ο λεπτό γκολ για τον Εχίνο κόντρα στην ροή του παιχνιδιού με τον Μπαιρακταρίδη να βρίσκεται μέσα στη περιοχή και με πλάσε να γράφει το 0-1.

Ώρα 15:46 Γκόλ για τη Θαλασσιά. Στο 44ο λεπτό ισοφαρίζει η Θαλασσιά με τον Χριστοφορίδη με σουτ εντός περιοχής γράφοντας το 1-1 στην αναμετρηση

Ώρα 15:50 Λήξη 1ου ημιχρόνου στους αγώνες της ΕΠΣ Ξάνθης:

Θαλασσιά-Εχίνος 1-1 / Άρης Αβάτου-Ασπίδα Ξάνθης 1-0

Ώρα 15:52 Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου στα παιχνίδια της ΕΠΣ Θράκης

Ώρα 15:53 Λήξη ημιχρόνου και στον Έβρο. Άρδας Καστανέων- ΑΕ Διδυμοτείχου 0-1

Ώρα 15:58 Στο 52′ πρώτη αλλαγή για τη Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου. Ο Χατζηπαπάς στη θέση του Τουρσανίδη

Ώρα 16:03 Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου στις αναμετρήσεις της Ξάνθης.

Ώρα 16:04 Γκολ για τον Μέγα Αλέξανδρο Ιάσμου! Στο 57′ ο Γιαννακιτσίδης θα εκτελέσει φάουλ από τα δεξιά, η μπάλα θα περάσει από όλους και ο Αντωνιάδης με κοντινή προβολή θα κάνει το 2-0 και δίνει αυτή τη στιγμή σκορ πρόκρισης για την ομάδα του Ιάσμου

Ώρα 16:06 Γκολ για την Αναγέννηση Θαλασσιάς! Η Θαλασσιά ισοφαρίζει το σκορ του πρώτου αγώνα με τον Σαρηγιαννίδη να βρίσκεται σε θέση τετ α τετ και με ωραίο πλασε πραγματοποιεί το 2-1 στο 47ο λεπτό.

Ώρα 16:07 Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου και στην αναμέτρηση του Έβρου.

Ώρα 16:08 Στο 61′ δεύτερη αλλαγή για τη Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου. Ο Πανουργιάς στη θέση του Αμοιρόπουλου.

Ώρα 16:12 Δεύτερη αλλαγή και για τον Ίασμο. Στο 66′ ο Παπαχατζής περνάει στη θέση του Μπίμπαση Αλή

Ώρα 16:13Γκολ για την ΑΕ Διδυμοτείχου στο 56′ που κάνει το 0-2!

Ώρα 16:15 Στους Άγιους Θεόδωρους δεν έχει αλλάξει κάτι, με τον Σπάρτακο να πιέζει όμως τον ΠΑΟΚ Κοσμίου να κρατάει το 1-1

Ώρα 16:18 Τελευταία αλλαγή για τη Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου. Στη θέση του Αγγελή περνάει ο Αντρέου

Ωρα 16:23 Γκολ για το Διδυμότειχο! 0-3 η ΑΕΔ με Γιαννοπουλο στο 65′

Ώρα 16:28 Γκολ για τον ΠΑΟΚ Κοσμίου! Στο 83′ ο Αμέτ Ερκάν κάνει από το σημείο του πέναλτι το 1-2 και στέλνει την ομάδα του Κοσμίου στον τελικό

Ώρα 16:31 Τελευταία αλλαγή για τον Ίασμο. Στο 80′ στη θέση του Αντωνιάδη περνάει ο Πενόπουλος

Ώρα 16:38 Τέλος του αγώνα στους Αγίους Θεοδώρους, με τον ΠΑΟΚ Κοσμίου να παίρνει την πρόκριση. Τελικό αποτέλεσμα: Σπάρτακος Αγίων Θεοδώρων – ΠΑΟΚ Κοσμίου 1-2

Ώρα 16:40 Γκολ για την Ασπίδα! Ο Χαραλαμπίδης με πλάσε ισοφαρίζει κάνοντας το 1-1

Ώρα 16:42 Τέλος του αγώνα και στους Ασώματους, με τον Μέγα Αλέξανδρο Ιάσμου να ανατρέπει το σκορ του πρώτου αγώνα και να περνάει στον τελικό. Τελικό αποτέλεσμα: Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου – Σπάρτακος Αγίων Θεοδώρων 2-0

Ώρα 16:45 Τέλος και στον Έβρο με το Διδυμότειχο να είναι νικητής με 3-0. Τελικό αποτέλεσμα: Άρδας Καστανέων ΑΕ Διδυμοτείχου 0-3

Ώρα 16:50 Λήξη στο παιχνίδι του Αβάτου με την Ασπίδα με τον Άρη Αβάτου να περνάει στο τελικό. Τελικό αποτέλεσμα Άρης Αβάτου-Ασπίδα Ξάνθης 1-1

Ώρα 16:53 Λήξη και στο Θαλασσιά-Εχίνος με το τελικό 2-1 να οδηγεί το παιχνίδι στην διαδικασία της παράτασης.

Ώρα 17:56 Η ομάδα του Εχίνου πριν την έναρξη της παράτασης

Ώρα 17:18 Λήξη του πρώτου ημιχρόνου της παράτασης στο Θαλασσιά- Εχίνος

Ώρα 17:20 Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου της παράτασης

Ώρα 17:30 Γκολ για την Θαλασσιά! Με τον Τουργαΐδη με απευθείας εκτέλεση φάουλ από πλάγια και αριστερά στο 115′

Ώρα 17:34 Γκολ για την Θαλασσιά στο 119′ με τον Γιαννακούδη

Ώρα 17:40 Λήξη του παιχνιδιού στη Ξάνθη! Μετά απο δύο παρατάσεις η Θαλασσιά καταφέρνει να σκοράρει άλλα 2 γκολ και οδηγείται στο τελικό που θα αντιμετωπίσει τον Άρη Αβάτου. Τελικό αποτέλεσμα: Αναγέννηση Θαλασσιάς-Εχίνος Σπόρ 4-1