Β’ Εθνική: Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία μετά την ήττα της Ασπίδας στην όγδοη αγωνιστική

Την ήττα γνώρισε και αυτή την εβδομάδα η Ασπίδα, αφού πάλεψε, αλλά έχασε εκτός έδρας από το Αγρίνιο με σκορ 58-52 και επιστρέφει στην Ξάνθη μόνο με τον ένα βαθμό.

Κατά τα άλλα, με δύο παρατάσεις και οριακές νίκες ολοκληρώθηκαν οι αγώνες της 8ης αγωνιστικής του Βορείου Ομίλου της Β’ Εθνικής. Συγκεκριμένα το ματς της πρωτοπόρου Καστοριάς στον Εύοσμο έληξε 65-65 στην κανονική διάρκεια, και βρήκε νικήτρια την ομάδα των φιλοξενούμενων μετά την παράταση με σκορ 79-80 και την οριακή διαφορά του ενός πόντου.

Στην παράταση οδηγήθηκε και η αναμέτρηση ανάμεσα σε Πολύγυρο και Στρατώνι. Όπως προαναφέρθηκε, η Ασπίδα ταξίδεψε στο Αγρίνιο, πάλεψε για τη νίκη έφτασε κοντά, αλλά δεν κατάφερε να επικρατήσει της ομώνυμης ομάδας και τελικά ηττήθηκε με σκορ 58-52. Διαβάστε λεπτομέρειες για το πως εξελίχθηκε η αναμέτρηση με ένα κλικ ΕΔΩ και αναλυτικά πως καλύφθηκε απευθείας από το ThrakiSportS με ένα κλικ ΕΔΩ.