Ορέστης Ορεστιάδας

Με τους αγώνες της 13ης αγωνιστικής συνεχίζονται τα πρωταθλήματα τόσο της Α’ Κατηγορίας της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Έβρου όσο και της Β’ Κατηγορίας, σε Βόρειο και Νότιο Όμιλο.

Οι αναμετρήσεις της Α’ κατηγορίας θα γίνουν σε τρεις δόσεις. Ενώ αυτές της Β’ μόνο το Σαββατοκύριακο.

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ – 14η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (LIVE ThrakiSportS)
Σάββατο 23/2, Ώρα 15:00, Γήπεδο Καστανεών: Άρδας Καστανεών – Ορφέας Σοφικού
Σάββατο 23/2, Ώρα 15:00, Γήπεδο Δραγάνας: Ιπποκράτης Αλεξανδρούπολης – ΑΕΚ Έβρου
Κυριακή 24/2, Ώρα 15:00, Γήπεδο Νεοχωρίου: ΑΟ Νεοχωρίου – Ορέστης Ορεστιάδας
Κυριακή 24/2, Ώρα 15:00, Γήπεδο Παλαγίας: Ποντιακός Αλεξανδρούπολης – Θράκη Φερών
Δευτέρα 25/2, Ώρα 15:00, Γήπεδο Διδυμοτείχου: ΑΕ Διδυμοτείχου – Έβρος Σουφλίου
ΡΕΠΟ: Ένωση Άνθειας Αρίστεινου

ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΤΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΣΤΗΝ Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΤΗΣ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ ΜΕ ΕΝΑ ΚΛΙΚ ΕΔΩ

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ – ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ – 14η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Σάββατο 23/2, Ώρα 15:00, Γήπεδο Κυπρίνου: Θύελλα Κυπρίνου – Ακρίτας Νέας Βύσσας
Σάββατο 23/2, Ώρα 15:00, Γήπεδο Φυλακίου: Ομόνοια Φυλακίου – Δόξα Στέρνας
Κυριακή 24/2, Ώρα 11:00, Γήπεδο Χειμωνίου:Δόξα Ορεστιάδας – Ασπίδα Θουρίου
Κυριακή 24/2, Ώρα 11:00, Γήπεδο Οινόης: Ενωση Οινόης – Ηρακλής Σαγήνης
Κυριακή 24/2, Ώρα 15:00, Γήπεδο Χειμωνίου: Δόξα Ελληνοχωρίου – Ακρίτας Ορμενίου
Κυριακή 24/2, Ώρα 15:00, Γήπεδο Χειμωνίου:Ατρόμητος Ασπρονερίου – ΠΑΕ Ριζίων
ΡΕΠΟ: Δόξα Δοξας

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ – ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ – 14η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Σάββατο 23/2, Ώρα 15:00, Γήπεδο Μαΐστρου: ΑΟ Μαΐστρου – Πυρσός Σιδηρούς
Σάββατο 23/2, Ώρα 15:00, Γήπεδο Δορίσκου: ΑΟ Δορίσκου – ΑΣ Πέπλου
Σάββατο 23/2, Ώρα 15:00, Γήπεδο Άβαντα: Ατρόμητος Άβαντα – Φουρτούνα Αλεξανδρούπολης
Σάββατο 23/2, Ώρα 15:00, Γήπεδο Δαδιάς: Ακρίτας Δαδιάς – ΑΟ Θράκης Άλεξ
Κυριακή 24/2, Ώρα 15:00, Γήπεδο Κορνοφωλιάς: Ενωση Κορνοφωλιάς Λυκόφης – ΑΟ Μοναστηρακίου
Κυριακή 24/2, Ώρα 15:00, Γήπεδο Εξώπολης: ΑΟ Καππαδοκών – ΑΟ Αγνάντια (Εθνικός Κ20)
Κυριακή 24/2, Ώρα 15:00, Γήπεδο Αρίστεινου: ΑΟ Αρίστεινου – ΑΕ Νέας Χηλής
Κυριακή 24/2, Ώρα 15:00, Γήπεδο Απαλού: Νίκη Απαλού – ΑΟ Μάκρης

ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΤΙΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ ΣΤΗΝ Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΤΗΣ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ ΜΕ ΕΝΑ ΚΛΙΚ ΕΔΩ

21 Φεβρουαρίου 2019 / 09:50

ΕΠΣ Έβρου: Το πρόγραμμα των τριών δόσεων σε Α’ και του Σαββατοκύριακου σε Β’ Κατηγορία

Με τους αγώνες της 13ης αγωνιστικής συνεχίζονται τα πρωταθλήματα τόσο της Α’ Κατηγορίας της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Έβρου όσο και της Β’ Κατηγορίας, σε Βόρειο και […]
18 Φεβρουαρίου 2019 / 19:00

ΕΠΣ Έβρου: Αγχωτική νίκη με αμφισβητούμενο πέναλτι του πρωτοπόρου Ορέστη στο Σοφικό

Σημαντική αλλά και δύσκολη νίκη που τον κράτά στην κορυφη της βαθμολογίας πήρε στο Σοφικό επί του Ορφέα ο Ορέστης Ορεστιάδας για την 13η αγωνιστική της […]
18 Φεβρουαρίου 2019 / 14:43

Συγκλονισμένοι σε Ορέστη και ΑΟ Ορεστιάδας από τον θάνατο του Χριστόδουλου Ριζιώτη

Βαρύ είναι το κλίμα στην Ορεστιάδα, μετά την γνωστοποίηση το βράδυ της Κυριακής του θανάτου του 46χρονου στρατιωτικού Χριστόδουλου Ριζιώτη. Όπως ανέφερε και σε προηγούμενη ανάρτηση […]
18 Φεβρουαρίου 2019 / 10:20

ΕΠΣ Έβρου: Αποτελέσματα Σαββατοκύριακου, βαθμολογίες και επόμενη αγωνιστική σε όλες τις Κατηγορίες

Συνεχίστηκαν το Σαββατοκύριακο τα πρωταθλήματα της ΕΠΣ Έβρου για την Α’ Κατηγορία και την Β’ Κατηγορία στον Βόρειο και Νότιο Όμιλο όπου είχαμε την 13η αγωνιστική. […]