Γ’ Εθνική: Εντός έδρας ήττα για τον Άρη Αβάτου από τον Απόλλωνα Παραλιμνίου

Ο Άρης Αβάτου έχασε χρυσή ευκαιρία να ανέβει και άλλο στην βαθμολογία καθώς ηττήθηκε με 1-0 από τον Απόλλωνα Παραλιμνίου στο γήπεδο του ΑΟΞ.

Το παιχνίδι δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας, με τις δυο ομάδες να προσέχουν κυρίως τα μετόπισθεν και το ματς να κρίνεται στο γκολ. Το πέτυχαν οι φιλοξενούμενοι στο τέλος του ημιχρόνου σε μια μάλλον ανύποπτη φάση, που προήλθε από λάθος του Αβάτου και κάπως έτσι κρίθηκε το ματς.

Σκόρερ της αναμέτρησης ήταν ο Ζυγκερίδης που εκμεταλλεύθηκε το λάθος κοντρόλ του Αμουτζάκη, έκλεψε την μπάλα και την έστειλε στην άδεια εστία. Ο ίδιος παίκτης είχε την μοναδική άλλη ευκαιρία στο πρώτο ημίχρονο, αλλά η κεφαλιά του στο 38′ πέρασε πάνω από τα δοκάρια.

Στο δεύτερο ημίχρονο με τις αλλαγές που επιχείρησε ο Γιώργος Μαραντάς ανανέωσε την ομάδα, η οποία ανέβασε τις γραμμές της αλλά δεν κατάφερε να ισοφαρίσει, παρά τις ευκαιρίες που είχε με Μίλλερ, Σιχλιμοίρη και Κουτσούμπα. Έτσι ο Άρης Αβάτου γνώρισε μια ήττα από τον περσινό πρωταθλητή, η οποία πάντως δεν έχει και πολύ σημασία, αφού έχει καθαρίσει από νωρίς υπόθεση παραμονή και δεν διεκδικεί άνοδο.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Σιαμάνης που είχε για βοηθούς τον Οικονομίδη και την Κοτανίδου από την ΕΠΣ Δράμας.

ΆΡΗΣ ΑΒΑΤΟΥ (Μαραντάς): Αμουτζάκης, Μελισσόπουλος, Μπουνταγκίδης, Μίλερ, Κουτσούμπας, Κούτρας (75′ Κρασώνης), Ζωσιμίδης (59′ Κοτόπουλος), Ψεμματάς (60′ Τσέκος), Δόντσος, Σιχλοιμίρης (85′ Γκέκας), Σαρηγιαννίδης.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ (Δημητρίου): Γουναρίδης, Τσαούσης (65′ Μουτεσίδης), Κουτζαβασίλης, Λιάρας, Τάκας, Τριανταφύλλου, Νικολαΐδης (75′ Τοπάλ), Μερεσιώτης (65′ Δέντσας), Καριοφύλλης, Ντιαλό (88′ Σιψής), Ζυγκερίδης.

ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ, ΤΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΤΗ Γ’ ΕΘΝΙΚΗ ΜΕ ΕΝΑ ΚΛΙΚ ΕΔΩ

ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΠΩΣ ΚΑΛΥΨΕ LIVE ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΥΠΟΛΟΙΠΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΟ THRAKISPORTS ΜΕ ΕΝΑ ΚΛΙΚ ΕΔΩ